תיק עבודות קופירייטינג: לבנות פורטפוליו של עבודות תוך 30 דקות

תוכן עניינים

אחת השאלות הפופולריות ביותר בקרב קופירייטרים מתחילים היא "כיצד לבנות תיק עבודות מקצועי של קופירייטינג מאפס וללא שום לקוחות?״ 

במדריך הבא, אנו הולכים ללמד אותך דרכים רבות שבהן ניתן ליצור תיק עבודות מקצועי של קופירייטינג (גם אם אין לך לקוחות בכלל). אך חשוב מכך, אנו הולכים להראות לך איפה תיק העבודות צריך להשתלב כדי להשיג לקוחות משלמים ועבודות קופירייטינג בשכר גבוה.

 אם אתה מתכוון לא רק לבנות תיק עבודות מקצועי של קופירייטינג, אלא גם ללמוד כיצד להשתמש בו ביעילות, אתה ללא ספק תאהב את המדריך המקצועי הבא שלנו.

בוא נתחיל!

מהו תיק עבודות של קופירייטינג

תיק עבודות של קופירייטינג, מכיל את כל הפרויקטים שביצעת בעבר עם לקוחותיך השונים, מדגים את מיומנויות הכתיבה שלך ומתהדר בתוצאות שאותן השגת. ניתן לאחסן אותו באתר, בבלוג או ברשתות חברתיות כגון: LinkedIn, Contently ועוד…

פורטפוליו קופירייטינג הוא אוסף של תוכן שכתבת בעבר. מטרת תיק העבודות של קופירייטינג הוא להראות ללקוחות פוטנציאליים את כישוריך ואת הישגיך, ובין היתר לספק ״הוכחה״ שאתה מסוגל לבצע את העבודה הדרושה במקצועיות רבה וללא שום מאמץ.

חשוב לזכור, כי גם אם אין לך כרגע לקוחות או פרויקטים שביצעת בעבר, עדיין תוכל לבנות תיק עבודות של קופירייטינג מדהים ומרשים! קופירייטרים מתחילים שאין להם לקוחות ופרויקטים קודמים, יכולים ליצור תיק עבודות מקצועי על ידי הענקת עבודה בחינם, עבודה בעמותה או החלפת השירות שלהם.

למה צריך תיק עבודות של קופירייטינג

בוא נעמיד פנים שאנחנו הלקוחות הפוטנציאליים שלך. אם היינו מבקשים ממך להראות לנו את עבודת הקופירייטינג הטובה ביותר שלך תוך 5 דקות בלבד, האם היית מסוגל לעשות זאת?

אם התשובה שלך היא שלילית בגלל שתיק העבודות שלך לא מקצועי, או גרוע מכך, אין לך אחד כזה, אתה חייב לעשות משהו בנידון ו-מ-ה-ר!

כחלק מהיתרונות של תיק קופירייטינג מרשים ניתן למנות:

 • משפר את הביוגרפיה שלך כקופירייטר.
 • מבדיל אותך משאר המתחרים.
 • מספק הוכחה ללקוחות שאתה מסוגל לבצע עבודה מסוימת.
 • מגביר את הסמכות, השם והמוניטין שלך.
 • מציג את כישורי הכתיבה שלך בצורה מעוררת יראה.
 • קל לתפעול, נוח לשימוש ובעלות מזערית.
 • מקבץ את כל הפרויקטים במקום אחד, יחיד ומיוחד.

כיצד ליצור במהירות תיק עבודות מקצועי

המטרה של תיק קופירייטינג מקצועי היא לתת "הוכחה" לכך שאתה יכול לבצע את העבודה שהלקוח מעוניין בה בצורה מיטבית כאשר הוא שוקל להעסיק אותך. חשוב לדעת, כי קיימים המון קופירייטרים מתחילים שמעתיקים את תיק העבודות של קופירייטרים מנוסים יותר, ולאחר מכן אומרים שזה ״שלהם״.

לקוחות שמשלמים שכר גבוה ועובדים עם הרבה קופירייטרים מקצועיים מכירים את התופעה הזאת היטב, כך שהם בהחלט ירצו לראות טיוטה שהושלמה או להפעיל את הקופירייטר בעבודת מבחן, במקום פשוט לבדוק את תיק העבודות שלו.

אולם, לקוחות שמשלמים שכר נמוך ואין להם את התקציב לשתף פעולה עם קופירייטרים מקצועיים שברשותם תיק עבודות מרשים ואיכותי, עלולים להיות פתוחים יותר להצעות מקופירייטרים מתחילים שנמצאים בתחילת הקריירה, ואף ישלמו שכר נמוך יותר. זו הסיבה שאתה לא צריך שיהיה לך תיק עבודות מרשים כדי להתחיל להשיג עבודות ופרויקטים בתור כותב תוכן מתחיל.

לקוחות לא באמת מעוניינים לעיין בכל תיק העבודות שלך, אין להם את הרצון, האינטרס או הזמן לעשות זאת. הם לרוב יחפשו מספר פרויקטים ונתונים שחיוניים להם ולפרויקט שלהם. מהסיבה הזאת, אנחנו אף פעם לא שולחים לקוחות לתיק הפורטפוליו שלנו, אלא אם כן הם מבקשים זאת.

במקום זאת, אנחנו מעדיפים לשלוח ללקוחות שלנו קישורים לעבודות/פרויקטים שביצענו אשר מתאימים בצורה מרבית לשירות שלהם ולמשימה שאותה הם רוצים להעסיק אותנו עבורה. אם אתה קופירייטר מתחיל עם אפס לקוחות ופרויקטים, כל מה שאתה צריך לעשות הוא ליצור 3 עבודות שתוכל לשלוח ללקוחות פוטנציאליים בהליך השיווק שלך כמו גם בהליך המכירה.

בנה את תיק העבודות שלך בהתאם לסוג הלקוחות, הנישה או התחום שאליהם אתה מכוון. לדוגמה, אם רצית לחבר עותק פרסומי ושיווקי עבור רופא שיניים, תוכל לפרסם מאמר על "ריח רע מהפה" או שתוכל לכתוב פוסט על ״טיפול שורש״.

4 אלמנטים חשובים בכל פורטפוליו קופירייטינג

כאשר אתה בונה את תיק העבודות המקצועי שלך, אתה צריך לחשוב כל הזמן מיהו הלקוח שבאמת הולך להסתכל עליו. כאשר לקוחות מנסים לבחור בין מועמדים רבים, לא יהיה להם הרבה זמן לבזבז בתיק העבודות שלך, מה שאומר שאתה צריך לתפוס את תשומת הלב שלהם וכמה שיותר מהר…

להלן ארבעת האלמנטים החשובים ביותר בכל פורטפוליו קופירייטינג:

קל להבנה ופשוט לתפעול: מכיוון שאין ללקוחות הרבה זמן לבחון כל פורטפוליו של קופירייטינג לעומק, הם צריכים להיות מסוגלים להתאהב ממבט ראשון בתיק העבודות שלך. ככל שהפורטפוליו שלך יהיה קל יותר להבנה, פשוט לתפעול ובעיקר משכנע, כך הוא גם ימכור בצורה מהירה, איכותית ומרשימה יותר.

עבודות קופירייטינג מושלמות: אם נחזור למחסור בזמן, חשוב שתבחר להציג את הפרויקטים הטובים ביותר שלך. השתדל להציג עבודות שאתה בטוח בהן, כאלה שיעלו על ציפיות הלקוח ויכבשו את ליבו.

לחשוף את האישיות: חשיפת האישיות שלך בתיק העבודות תעזור לך להתבלט אל מול המתחרים, תגרום לפורטפוליו שלך ״לדבר בעד עצמו״ ותעניק לך את היתרון התחרותי שאתה כל כך חושק בו.

הישגים ונתונים: זה נכון שהחלק החשוב ביותר בתיק העבודות הינו הצגת הפרויקטים והעבודות הטובות ביותר שלך – עם זאת, זה לא נגמר שם. אם אחד הפרויקטים שלך זכה בהישג כלשהו? כלול אותו! קורות חיים ונתונים של לקוחות הם נחלת העבר? ממש לֹא! כלול כל הישג ונתון חיובי, זה יכול לשנות את כללי המשחק עבורך.

המבנה המושלם לתיק עבודות של קופירייטינג

כדי להציג את תיק העבודות בצורה מושלמת, מומלץ שנבנה אותו בצורה מושלמת.

המבנה המושלם לתיק עבודות של קופירייטינג הוא:

 • דף הבית
 • צור קשר
 • אודות
 • פרויקטים ותיאורי מקרה
 • שירותים
 • ממליצים

דף הבית:

דף הבית הינו המקום העיקרי שאליו מגיעים לקוחות פוטנציאליים בכדי להתרשם מעסק או אתר כלשהו. לכן, חשוב לבנות אותו בצורה מקצועית, אסתטית וקלה מאוד לניווט בשביל להקל ככל הניתן על הגולשים, להרשים אותם ולבסוף – למכור להם.

דף הבית שלך צריך לכלול:

מידע אישי: זה נהדר לכלול תמונה וביוגרפיה קצרה, כך שהמבקרים יוכלו לקבל מושג מי אתה, מה אתה ולמה אתה עושה את זה.

קישורים לרשתות חברתיות: במידה והאתר שלך מעניין את הגולשים, הם לרוב ירצו לבדוק אותך גם בפלטפורמות שונות. הטמנת אייקונים שמקשרים לרשתות החברתיות שלך זוהי דרך נפלאה להשיג עניין ומעורבות גדולים יותר, במינימום מאמץ ובמקסימום תועלת.

קורות חיים: לקוחות, מנהלי משאבי אנוש ומנהלי עובדים אוהבים לבדוק את ההיסטוריה התעסוקתית של המועמדים. מהסיבה הזאת, כלול קישור לקורות החיים שלך, על מנת שהם יוכלו להוריד אותו, להתרשם ממנו ולקבל כל מידע שחיוני עבורם.

פרויקטים משובחים: גם אם אינך מציג את כל הפרויקטים שלך בדף הבית, אנו מציעים לך לכלול לפחות 3-5 מהם. בעזרת תמונות מרשימות, נתונים עדכניים ותוצאות סנסציוניות, המבקרים לא יוכלו לעמוד מול הפיתוי – ויבצעו את הפעולה הרצויה!

מותגים ושיתופי פעולה: אם עבדת או שיתפת פעולה בעבר עם מספר מותגים גדולים, כלול את הלוגו והשם שלהם בדף הבית. זוהי דבר מצוינת להגדיל את המוניטין, הסמכות והשם שלך בקרב הלקוחות. חוץ מזה, אם המותגים הגדולים הללו בחרו לשתף אתך פעולה, למה שהלקוחות גם לא יעשו זאת?

דף צור קשר:

דף נוסף שחייב להופיע בכל פורטפוליו קופירייטינג הוא דף צור קשר. זה לא משנה כמה תיק העבודות שלך מקצועי, עם איזה מותגים עבדת או כמה הלקוח אהב את הפרויקטים שלך, כל עוד הוא לא יכול ליצור אתך קשר – אתה בבעיה. לכן, חשוב מאוד לכלול את דף יצירת הקשר בפורטפוליו הקופירייטינג שלך, ולוודא שכל הפרטים שכתבת, אכן נכונים.

דף אודות:

לעולם אל תתעלם מדף אודות, גם אם יש לך תמונה גרועה וביוגרפיה קצרה! המון לקוחות ירצו לדעת יותר פרטים עליך, על העסק שלך, כמו גם על העבודות וההישגים שלך. דף אודות ישמש כאזור מושלם להראות את האישיות שלך, יפגין את ההישגים שלך ויעניק הצצה אל מאחורי הקלעים למי שעומד מאחורי כל העבודה המדהימה הזו שהם רואים באתר.

פרויקטים ותיאורי מקרה:

דף הפרויקטים הינו אחד מן הדפים החשובים ביותר בתיק העבודות של קופירייטר מקצועי. תפקידו להציג את כל העבודות והפרויקטים שביצעת ללקוחותיך. בדף זה, הלקוחות רואים את העותקים שכתבת, בוחנים את התוצאות שייצרת וחושבים על התחלת עבודה.

כל פרויקט בתיק העבודות חייב להכיל את הדברים הבאים:

 • תיאור ברור, מפורט ומובן של הפרויקט.
 • סקירה מהירה של היעדים העסקיים, התהליך והגישה שנקטת.
 • משיכה חזותית עם תמונות ו/או קטעי וידאו של הפרויקט שהושלם.
 

המטרה של הצגת הפרויקטים בתיק הקופירייטינג המקצועי שלך הינה לחשוף את התוצאות של העבודות שלך, להראות את ההישגים שצברת לאורך כל הדרך ולהוכיח שאתה מסוגל לבצע כל סוג של פרויקט, בהצלחה רבה ובקלות יתרה.

לקוחות רבים אוהבים לבקר בדף זה בשביל לראות אילו צעדים נקטת, מהי צורת החשיבה שלך ומהן השיטות והאסטרטגיות שבהן השתמשת, שהובילו להצלחת הפרויקט. זכור לכלול כל סוג של מידע ולו הקטן ביותר…

דף שירותים:

קופירייטרים וכותבי תוכן מקצועיים לרוב מתמקדים בנישה מסוימת – או להיפך, כותבים גם סוגים שונים של כתיבה, כגון תוכן למנועי החיפוש או כתיבת טכנית. דף השירותים הוא דף מצוין להציג את סוג השירותים שאתה מעניק ללקוחותיך, את התעריפים שאתה גובה ואת היתרונות הבולטים שלך.

דף שירותים מקצועי צריך לכלול:

 • פרטים על השירותים שאתה מציע.
 • מחירים ותעריפים של השירותים.
 • כפתור קריאה לפעולה (CTA).
 • יתרונות, תכונות ודגשים.

סוגים שונים של קופירייטינג שניתן לכלול בפורטפוליו

 • כתיבת תוכן לאתר (Website Copywriting)
 • כתיבת תוכן למנועי החיפוש (SEO Copywriting)
 • עותקי מכירות (Sales Copywriting)
 • קופי למיילים (Email Copywriting)
 • כתיבת פוסטים לרשתות החברתיות (Social Media Posts)
 • אירועי מקרה (Case Study)
 • ברושור (Brochures)
 • מאמרים (Articles)
 • בלוגים (Blogs)
 • מיקרו קופי (Micro Copy)
 • כתיבה טכנית (Technical Copywriting)
 • סלוגנים (Slogans)
 • ניירות לבנים (White Papers)

העסק שלך זקוק לתוכן עם נוכחות?

אנחנו נראה לך איך עושים את זה נכון בקלות ובמהירות!

ניתן לחייג למספר 050-4237575
או למלא את הטופס:

כיצד לבחור איזה פרויקטים להכניס לפורטפוליו קופירייטינג

המשימה הקשה ביותר עבור כל קופירייטר מקצועי היא לבחור את הפרויקטים שאותם הוא ירצה להכניס לפורטפוליו שלו. קופירייטר מקצועי שעוסק בתחום מספר שנים, סביר להניח שעבד עם כמה מאות לקוחות וצבר פרויקטים רבים, כך שלבחור כעת 3-5 פרויקטים מתוך ערימה ענקית של עבודות, זוהי בהחלט משימה לא פשוטה.

אם אתה נתקל בבעיה זו, חשוב על הדברים הבאים בעת בחירת הפרויקטים שלך:

ללקוחות אין הרבה זמן: לקוחות עסוקים מאוד, חסרי זמן ובעיקר סבלנות. כאשר אתה בוחר את הפרויקטים לפורטפוליו קופירייטינג שלך, נסה לבחור בפרויקטים המתומצתים, המקצועיים והאיכותיים ביותר.

נישות: מומחה בנישה מסוימת? תן ללקוחות לראות את זה! כל קופירייטר מקצועי בוחר לעצמו במהלך הקריירה מספר נישות שבהן הוא מתמקצע. עשה זאת גם בעצמך ותבדיל את עצמך משאר המתחרים.

מותגים גדולים: במידה ועבדת עם מותגים גדולים וחברות ענק, מומלץ מאוד שתכלול את הפרויקטים שלהם בתיק העבודות שלך. כאשר מותג גדול או חברה ענקית מופיעים בפורטפוליו הקופירייטינג שלך, דבר זה מרמז על סמכות גדולה בתחום, ניסיון עצום ומוניטין רב.

אישיות ואופי: כל לקוח מעוניין להכיר את האישיות והאופי שלך, מלבד יכולות הכתיבה שלך. זה לא סוד שאנחנו עובדים עם אנשים ולא עם רובוטים, על כן, אישיות מדהימה ואופי טוב יחפרו על כל כישורי כתיבה גרועים. השתדל לשלב פרויקטים שמדגישים את האופי והאישיות שלך, כמו גם את כישורי הקופירייטינג הייחודיים שלך.

לאחר שקילת ארבעת ההיבטים הללו, תהיה לך את היכולת לבחור בנוחות את עבודות הקופירייטינג שראויות להישאר בתיק העבודות שלך. עם זאת, אם יש לך מבחר עצום וגדול של פרויקטים מרשימים, בפורמטים שונים ובנישות מסוימות, מומלץ לפתוח תיקי עבודות רבים.

איפה לאחסן את תיק העבודות

להלן מספר דרכים לעשות זאת:

LinkedIn: לינקדאין הינה דרך מצוינת לאחסן את תיק העבודות שלך. תוכל להעלאות לפלטפורמה את קורות החיים ותיק העבודות שלך, כמו גם לאחסן אותם שם בקלות ובמהירות.

גוגל דרייב (Google Drive): אתה יכול לפתוח תיקיית Google Drive בשביל להציג את המסמכים, הקבצים והפרויקטים שלך אל מול הלקוחות הפוטנציאליים שלך. זה לגמרי בחינם ופשוט מאוד לתפעול, אולם דרך זו פחות מומלצת מכיוון שהיא מציגה את הפרויקטים בצורה לא מושכת במיוחד מבחינה אסתטית ומוגבלת מבחינה וויזואלית בהשוואה לפלטפורמות אחרות.

אתר תדמית: פיתוח אתר תדמית עבור תיק עבודות הקופירייטינג שלך זהו רעיון מדהים, אך גם פה לצערנו, קיים חסרון. על מנת לבנות אתר תדמית מקצועי, תצטרך לבזבז לא מעט זמן על הבנייה שלו או לשלם כמה אלפי שקלים בשביל שמקצוען אחר יעשה זאת עבורך. אם אינך רואה זאת כבעיה, הפוך את זה ליתרון שלך וצור אתר תדמית משלך כבר עכשיו – זה בהחלט שווה את זה!

איך לבנות פורטפוליו קופירייטינג צעד אחר צעד

 • שפר את יכולות הכתיבה והקופירייטינג שלך.
 • כתוב בכל זמן ומכל מקום ולעולם אל תפסיק ללמוד.
 • פנה למשפחה, חברים ומכרים ותספר להם שאתה קופירייטר.
 • הצע עבודות בחינם/בתשלום נמוך ותתחיל להשיג לקוחות.
 • קבץ את כל הפרויקטים שביצעת תחת קורת גג אחת.
 • בקש חוות דעת וביקורות מקופירייטרים מקצועיים אחרים.
 • אל תשכח לבקש המלצות מלקוחות על עבודות שביצעת עבורם.
 • בנה אתר תדמית ותפציץ אותו בתוכן מקורי ומשובח.
 • שווק את העבודות שלך ברשתות החברתיות, באתר ואיפה שרק ניתן.

לסיכום

ככל שתיק העבודות שלך יהיה מקצועי יותר, כך גם הקריירה שלך כקופירייטר תהיה טובה וקלה יותר. בעזרת פורטפוליו מרשים ניתן להשיג לקוחות משלמים בשכר גבוה, לצבור מוניטין וסמכות בתחום, כמו גם להתבלט אל מול המתחרים.

השג לקוחות משלמים ראשונים, צבור ניסיון ואסוף נתונים מפרויקטים קודמים, השתמש במידע שלמדת במדריך המדהים – ותכבוש כל מטרה עסקית שתציב. כן! זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נשמע, כאשר אתה יודע מה אתה צריך לעשות בשביל להצליח…

Facebook
Twitter
LinkedIn
השירותים שלנו

שתפו את הפוסט

צור קשר

ניתן לחייג למספר 050-4237575
או למלא את הטופס:

מוכן להגדיל את הטראפיק,
הלידים והמכירות

בפי 10 לפחות?

מאמרים נוספים לקריאה

כתיבה טכנית: איך לכתוב תוכן טכני ברמה של מהנדס

כתיבה טכנית היא כתיבה מקצועית שמטרתה להסביר מוצר טכני מסובך ולהקל על השימוש בו. כתב טכני יהיה האדם האחראי על התיעוד הטכני המתנהל בחברה ועל הליך הכתיבה. החל מאיסוף חומרים ונתונים חשובים, ממשיך בכתיבה טכנית מרשימה ומבריקה, ומסתיים בעריכה חדה כסכין המשלבת טקסט איכותי, גרפיקה ייחודית ומסמך מוגמר שלא ניתן להתעלם ממנו.

קרא עוד »
ספרי קופירייטינג

ספרי קופירייטינג: 10 ספרים לכתיבה שיווקית מנצחת

מעוניינים לצלול אל תוך עולם הקופירייטינג, ללמוד מהמאסטרים הגדולים בעולם ולהפוך לקופירייטרים מקצועיים מן המניין? ספרי קופירייטינג הבאים יסייעו לכם לשפר את כישורי הכתיבה למרומים, ללמוד למכור בעזרת מילים, תוך שימוש באסטרטגיות אפקטיביות מעולם הפסיכולוגיה וכלים יעילים. 

קרא עוד »
הקורסים הטובים ביותר קופירייטרים וכותבי תוכן

10 הקורסים הטובים ביותר בעולם עבור קופירייטרים וכותבי תוכן

רוצים להפוך לקופירייטרים מקצועיים ברמה בינלאומית? ללמוד מהטובים ביותר בתחום, במינימום זמן ובמקסימום תועלת, מעניין אתכם? קיימים אינספור קורסים של קופירייטינג שניתן להירשם אליהם, על מנת להפוך לקופירייטרים מקצועיים בן לילה.

קרא עוד »

מוכן להגדיל את הטראפיק,
הלידים והמכירות

בפי 10 לפחות?