מה זה כתיבת רפאים לעסקים? כל הפרטים החשובים בפנים!

תוכן עניינים

כתיבת רפאים היא אמנות כתיבה שבה כותבים עבור לקוחות שונים, עם ה-by-line שלהם שילווה את העבודה. נדרשת כאן מערכת יחסי עבודה חזקה, הבנה עמוקה ותקשורת נפלאה בין כותב הרפאים ללקוח שלו כדי להפיק תוצאות מצוינות.

כותבי רפאים מתמודדים עם פרויקטים עבור אנשים שאין להם את הזמן או הכישורים להביא את הרעיון או הניסיון שלהם לחיים. במדריך המקצועי הבא נעניק לכם סקירה מלאה על כותבי הצללים, כמו גם שיטות עבודה מתקדמות וכלים חיוניים שיסייעו לכם להצליח בתחום כלקוחות (ואולי גם בתור כותבים!).

מה זה כתיבת רפאים?

סטטיסטיקות מעולם הקופירייטינג

הוצאות לאור מסורתיות רבות הודו כי 70% מהספרים שהם מפרסמים נכתבו על ידי כותבי רפאים. אפילו יותר מטורף – 99% מהספרים שפורסמו על ידי אמנים, סלבריטאים ופוליטיקאים נכתבו על ידי סופר צללים מוכשר.

כתיבת רפאים היא כתיבה שבה ה-Ghostwriter (כותב הצללים) לוקח על עצמו את אחריות כתיבת הספר של אדם אחר. הרבה פעמים זה נעשה כאשר אדם לא יכול או לא רוצה לכתוב ספר משלו, אבל יש לו רעיון חזק לספר.

במקרים כאלו, לקוחות ישכרו פרילנסר שישמש ככותב רפאים על מנת לכתוב את הספר שלהם. סופר צללים טוב ישתמש בטון הדיבור של הלקוח ובמסרים הייחודיים שהוא מעוניין להעביר לקוראים, תוך ביצוע נכון של החזון הספרותי שלו.

משימותיו של כותב הרפאים

כחלק ממשימותיו של סופר הרפאים ניתן למנות:

 • ראיון עם הלקוח לגבי החזון והדרישות שלו לפרויקט
 • אפיון הפרויקט וסקירת הבקשות של הלקוח
 • ביצוע מחקר מילות מפתח, ניתוח שוק וחקר מתחרים
 • ניסוח מאמר, סיפור או ספר באמצעות רעיונות הלקוח
 • עריכת תוכן, הגהה לשונית וליטוש הטקסטים
 • כתיבה מקצועית בטון דיבור של הלקוח

מי משתמש בכתיבת רפאים?

מי משתמש בכותבי רפאים

לקוחות רבים שוכרים כותבי רפאים שיעזרו להם ליצור את כל סוגי העבודות, מפוסטים פשוטים בבלוג ועד רומנים וספרים מלאי זיכרונות.

רוב הלקוחות שמשתמשים בשירותי Ghostwriting מתחלקים לקטגוריות הבאות:

 • סופרים רבי מכר שספריהם כל כך פופולריים עד שכבר אין להם זמן לכתוב את כולם בעצמם
 • מנהיגי תעשייה (כגון בעלי עסקים וגורואים) שרוצים לחלוק את המומחיות שלהם מבלי שיצטרכו ללמוד איך לכתוב
 • סלבריטאים (כגון ספורטאים ושחקנים) שרוצים לחלוק את סיפורי חייהם מבלי לכתוב אותם בעצמם
 • בלוגרים, מותגים ועסקים שרוצים לפרסם תוכן קבוע באינטרנט תחת המיתוג שלהם
 • מוציאים לאור שרוצים לפרסם ספרים נוספים על סמך ההערות שהותירו אחריהם סופרים רבי מכר שנפטרו
 • ראפרים שמעוניינים לייצר שירים ופזמונים עוצמתיים
 • כל מי שיש לו סיפור נהדר לספר, אבל אין לו ניסיון כתיבה לספר אותו בעצמו

האם Ghostwriting זה חוקי?

התשובה הקצרה היא כן…

התשובה הארוכה יותר היא שכתיבת רפאים חוקית לגמרי משום שזהו הסכם שנחתם מרצון בין שני הצדדים:

 1. כותב הרפאים מסכים לייצר תוכן במסגרת האילוצים ולגבי הנושאים הנדרשים על ידי הלקוח.
 2. הלקוח מסכים לפצות את כותב הרפאים על עבודתו.

 

כתיבת רפאים היא חוקית כל עוד:

 • כותב הצללים לא ׳מעתיק׳ או ׳גונב׳ תוכן ממתחרים
 • העניקו לכם זכויות יוצרים מלאות על הטקסטים
 • שם העסק/המותג מופיעים בטקסט ומקבלים את כל הקרדיט
 • כותב הרפאים עובד לפי כל ההנחיות שדרשתם

היתרונות של Ghostwriting

היתרונות של Ghostwriting

חיסכון בזמן – זהו היתרון העיקרי של כתיבת צללים. אם אתם יכולים להרשות לעצמכם לשכור סופר רפאים, אז זה אומר שהזמן שלכם יקר (מאוד!). ברוב המקרים, לוקח לסופר רגיל 1000-2000 שעות לכתוב ספר עיון בעצמו. כותבי רפאים יכולים לצמצם את הזמן הזה עד פי 100 – ולהוריד את מחויבות הזמן שלכם לעשרות שעות (או אפילו פחות במקרים מסוימים).

חיסכון בעלויות – אחד היתרונות הברורים ביותר של שירותי כתיבת רפאים הוא החיסכון בעלויות. כאשר אתם שוכרים כותב רפאים, הוא או היא יהיו בקיאים בטכניקות הכתיבה הדרושות בתחום זה – דבר שיפחית את מספר התיקונים בכתיבה שעליכם לבצע ובאופן ישיר יוזיל את המחיר.

קידום אורגני – כותבי צללים יכולים לעזור לאתר שלכם להגדיל את כמות הטראפיק שהוא מקבל. כאשר יש לכם באתר תוכן מקצועי ואיכותי, אתם למעשה מגדילים בעשרות-מאות אחוזים את הסבירות שתוכלו למכור יותר מוצרים ושירותים (מבלי לשפוך עוד מזומנים).

אפס ידע מקצועי – אחת הסיבות שלוקח המון זמן לאנשים לכתוב ספר היא בגלל שתהליך הכתיבה עצמו מאוד מסובך וקשה ללמידה. לספר יש מבנה ומערכת כללים ייחודית, הוא שונה מכל סוג אחר של כתיבה, מה שהופך את הליך כתיבת הספר לקשה יותר מכתיבת כל דבר אחר. שכירת סופר צללים פותרת את הבעיה הזו.

אסטרטגיית תוכן מותאמת אישית – אם אתם רוצים לחסוך כסף אבל אין לכם הרבה ניסיון בכל הקשור לכתיבה, כדאי לכם לשקול לשכור סוכנות כתיבת תוכן. סוכנות תוכן היא חברה המתמחה בכתיבת תוכן למגוון רחב של לקוחות. לסוכנויות כתיבת תוכן רבות יהיה כותב רפאים מנוסה בהישג יד שיכול לסייע לחברה שלכם באסטרטגיית התוכן שלה.

זכויות יוצרים מלאות – תשכחו מלהגן על זכויות יוצרים. כותבי הרפאים מספקים את כל התכנים על שמכם, מה שאומר שאתם תהיו בעלי הזכויות הבלעדיים עליהם.

החסרונות של Ghostwriting

החסרונות של Ghostwriting

כתיבת רפאים היא יקרה – סופרי צללים גובים שכר גבוה בהרבה עבור עבודה מן הסוג הזה. הסיבה לכך היא שסופרים צריכים תיק עבודות כדי לשרוד. תיק עבודות מציג את יכולות הכותב ואת כל הפרויקטים שביצע.

אולם, תוכן שנכתב על ידי כותב רפאים לעולם לא יופיע ב׳פורטפוליו׳. כתוצאה מכך, Ghostwriters גובים שכר גבוה יותר.

כתיבת רפאים היא עבודה איטית – לעיתים זו עבודה מייגעת לכתוב תחת שם של מישהו אחר מכיוון שכל מה שכותבים צריך להיות מאושר על ידי בעל העסק (בהתאם לדרישותיו). זה לוקח הרבה יותר זמן לכתוב ולערוך את הטקסטים עד ש'כתיבת הרפאים' תסתיים.

התוכן עשוי להיות נהדר, אבל אם הוא לא משקף ב-100% אחוז את דעתו של האדם שאליו הוא מיוחס, הוא יצטרך להשתנות. כשכותבים יכולים ליצור תוכן עם השם שלהם, זה תהליך הרבה יותר מהיר. הם לא צריכים למשוך אנקדוטות או דעות מבעל העסק; הם פשוט כותבים.

מינימום חופש בחירה – אם התוכן מגיע מהלקוח, יש יותר חופש להשתמש בסיפורים אישיים ולהפוך את התוכן לכובש יותר. במקרה של סופרי צללים, הם יכולים לכתוב מה שעובד, במקום לכתוב את מה שהם חושבים שהכותב המוצהר היה כותב.

סוגי טקסטים בכתיבת רפאים

סוגי טקסטים בכתיבת רפאים

כתיבת רפאים מאפשרת לכם ליצור כמעט כל סוג של טקסט בקלות ובמהירות.

להלן 15 סוגים של טקסטים שתוכלו ליצור באמצעות כתיבת רפאים:

 • מאמרים: מאמרים מקצועיים למגזין, בלוג או אתר חיצוני
 • ביוגרפיה: ביוגרפיה אישית שנכתבה בשלב מסוים בקריירה, הודעה לעיתונות המכריזה על עבודה חדשה, בקשה לפרס, הצעת ספר או אפילו יצירת פרופיל לינקדאין מקצועי
 • פוסטים: יצירת פוסטים אינפורמטיביים ושיתופם בבלוג האתר
 • ספרים: ספרי אקשן והרפתקאות, קלאסיקה, פנטזיה, קומיקס, רומן, ספרות היסטורית/ספרותית
 • קייס סטאדי: אחד מכלי המכירה היעילים ביותר, ״תיאורי מקרה״ – הנקראים גם סיפורי הצלחה – מסייעים לחברות ומותגים לחלוק עם הגולשים חוויות חיוביות שחוו הלקוחות הקודמים שלהם. ניתן להשתמש בתיאורי מקרה על אריזות מוצרים, אתרי אינטרנט, מכתבי דיוור ישיר ועוד…
 • ניוזלטרים: ארגונים ואנשי מקצוע רבים שולחים היום ניוזלטרים פרסונליים לקהל היעד שלהם. כתיבת ידיעות חדשניות מהתחום, טיפים ועדכונים יכולים ׳להרתיח׳ לכם המון לידים
 • מדריכים: חברות המייצרות מוצרים – במיוחד הקשורים לטכנולוגיה – זקוקות לרוב למדריכים טכניים כדי להסביר כיצד להשתמש בפריט/מוצר מסוים
 • מילים מוזיקליות: כוכבי ראפ ופופ רבים משתמשים כיום בסופרי רפאים כדי ליצור שירים, מילים ופזמונים
 • הודעות לעיתונות: עסקים רבים מפרסמים הודעות לעיתונות כדי להכריז על עובדים חדשים, מוצרים חדשים, פרסים, טיפים ומידע אחר לתקשורת
 • סקריפטים: מפיקי טלוויזיה וסרטים זקוקים לתסריטים שנכתבו על ידי זרים
 • רשתות חברתיות: השימוש המתמיד שלנו במדיה החברתית לשיתוף ואיסוף מידע הוביל לצורך מתמשך בעדכונים כתובים בפייסבוק, טוויטר, לינקדאין, טיקטוק, פינטרסט ואינסטגרם.
 • נאומים: למנהלים ומנהיגי ממשלה אין את הזמן לנסח את הנאומים שלהם בעצמם, ולכן הם שוכרים Ghostwriter שיעשה זאת עבורם
 • הספדים: חתונות, אירוסין, הספדים… אירועי חיים אלו קוראים לעתים קרובות למישהו "לומר כמה מילים", ויש אנשים שמבקשים יותר ויותר עזרה בכתיבת המחשבות הללו על דף
 • תסריטי וידאו: הודות לעלייה הדרסטית בשימוש בווידאו כמעט לכל דבר – הכרזה על מוצר, הדרכה, פיתוח אתר – ישנה דרישה גוברת לכותבי רפאים ליצור סקריפטים שהלקוח יוכל לעקוב אחריהם.
 • ניירות לבנים: סוג זה של תוכן היה בעבר נפוץ רק בחברות טכנולוגיה, אולם ניירות לבנים משמשים כיום מגוון רחב של חברות כדי לחנך את שוק היעד שלהן לגבי סוגיות, מגמות בתעשייה והיכן החברה והמוצרים שלה משתלבים.

איפה מוצאים כותבי רפאים?

חיפוש אישי: לרוב כותבי הצללים הטובים יש אתר אינטרנט מקצועי

לינקדאין: פלטפורמה נהדרת למציאת Ghostwriters עם ניסיון אדיר

גוגל: כשאתם מחפשים כאן, אופן החיפוש הטוב ביותר שלכם עשוי להיות "סופר רפאים + [העיר שלכם]", כי אז תוכלו לפגוש אותם באופן מקומי.

מרקטפלייס: ׳זירות מסחר׳ שמחברות בין פרילנסרים ללקוחות פוטנציאליים

רידסי: הפלטפורמה הכי גדולה לכותבי צללים מקצועיים. מבחר כותבי הרפאים שלהם הוא איכותי וגדל מיום ליום. מעבר לכך, יש להם גם תהליך שיטתי למציאת כותבי רפאים, קבלת הצעות ועבודה איתם, כך שהפלטפורמה שלהם בעצמה עוזרת לפתור לא מעט מהבעיות של כתיבת רפאים שפורטו לעיל. אם היינו מחפשים סופרי רפאים, כנראה שהיינו מתחילים כאן.

MediaBistro: פלטפורמת פרילנסרים ידועה שמושכת הרבה כותבים איכותיים ממגוון נישות ותחומים.

Upwork: קיימים לא מעט כותבי רפאים טובים בפלטפורמה הזו, הבעיה היא שיש גם המון גרועים. לכן, בדקו היטב את הפרילנסרים – לפני שאתם בוחרים.

Scripted: זהו שוק טהור, עם המון סופרים שונים. סביר להניח שלא תמצאו כאן את הרמה הגבוהה ביותר, אולם יש בפלטפורמה הזו הרבה פרילנסרים שבהחלט יודעים את העבודה וכתבו כמה ספרים בחייהם.

סוכנויות ׳כתיבת רפאים׳: סוכנות המחברת בין הלקוחות לסופרי הרפאים, ולאחר מכן גוזלת מהרווח את ״הנתח״ (השכר).

כיצד לבחור כותב רפאים?

כיצד לבחור כותב רפאים

עכשיו, כשיש לכם כמה מקומות למצוא סופרי צללים, הגיע הזמן להעריך אותם. הנה התהליך הבסיסי שבאמצעותו תוכלו להעריך את כותבי הצללים, תבדקו מה הם מציעים ותבינו האם הם מתאימים לביצוע הפרויקט.

1. לכו על המחיר היקר: אנחנו יודעים שזה נשמע מוזר לתמחר הפוך – לחפש יקר ולא זול – אבל אנחנו פשוט לא יכולים להדגיש מספיק שסופרי רפאים איכותיים לא עובדים בזול. הם בעלי מלאכה מוכשרים ומיומנים ביותר, והם דורשים עמלות גבוהות בדולרים כי הם עושים עבודה מדהימה – אתה מקבלים ב-ד-י-ו-ק את מה שאתם משלמים עבורו.

2. בדקו פרויקטים קודמים: כל כותב רפאים צריך לספק רשימה מלאה של ספרים שהוא כתב. סופר רפאים גרוע יתנגד, כי או שהספרים שהוא עבד עליהם היו גרועים, או שהם פשוט לא הביאו ללקוחות תוצאות.

3. דברו עם אנשים שמבינים: שוחחו עם רפרנסים כגון סוכני ספרים ועורכים בהוצאות לאור. כותבי הרפאים הטובים ביותר לא צריכים ללכת לחפש לקוחות, כי לוחות השנה שלהם מלאים על ידי סוכני ספרים, עורכי ספרים ולקוחות חוזרים מהעבר, אז הם אמורים להיות מסוגלים להפנות אתכם אליהם.

4. בדקו נורות אזהרה: לעולם אל תבצעו עסקה עם Ghostwriter שממהר לנתק את הטלפון, מסכים עם כל מילה שאתם אומרים ולא מגלה הרבה עניין בנושא שלכם.

5. שאלו על התהליך: זהו אחד החסרונות העיקריים של כתיבת רפאים. אין תהליך מוגדר, וכל כותב רפאים עושה זאת בדרכו שלו. לכן אתם צריכים לדעת איך כותב הצללים הספציפי הזה, עושה את מה שהוא עושה…

תהליך העבודה מול סופר צללים מקצועי

תהליך העבודה מול סופר צללים מקצועי

כעת, לאחר שהערכתם ובדקתם כמה סופרי צללים ובחרתם אחד שאתם רוצים לעבוד איתו, הגיע הזמן לנהל משא ומתן על העסקה.

לרוב כותבי הרפאים יש חוזי עבודה סטנדרטיים שבהם הם משתמשים. זה בסדר, אתם כנראה לא תצטרכו לערב עורכי דין, אולם יש כמה תנאי עסקה שאתם חייבים לוודא שהם כלולים בזמן שאתם מנהלים משא ומתן:

1. מחיר ותנאי תשלום

בדקו מהו הסכום המדויק שאתם צריכים לשלם ומתי יורדים התשלומים.

יש הרבה דרכים לשלם, אבל הרוב המכריע של כותבי הרפאים ישתמש בתמחור מסוג ״פר פרויקט״, פירוש הדבר הוא שאתם משלמים סכום מוגדר עבור ספר מוגדר בגודל או היקף ספציפי. יש כאלה שמשתמשים בתשלום קבוע + שעתי עבור תיקונים מעבר לנקודה מסוימת. גם זה בסדר…

לגבי תנאי התשלום, ודאו שאתם משלמים בתשלומים ולא משלמים את כל הכסף מראש. תשלומים אלה יכולים להיות מבוססי זמן או קשורים לתפוקות ספציפיות. אבל גם צפו לשלם מקדמה קטנה מראש.

2. תוצרים (אורך כולל, ספירת מילים ותיקונים)

חלק מדיון התשלום יעסוק בתוצרים. כותבי הצללים הטובים והיקרים ביותר יהיו קצת משוחררים עם זה – הם יכולים להרשות לעצמם להיות כשהם גובים 100 אלף דולר+ עבור טקסט. אתם משלמים להם כדי לטפל בהכל וללא יוצא מן הכלל: מה שנדרש, ובמחיר הזה, הם יעשו זאת.

אולם, זה לא נכון לרוב כותבי הרפאים, שלעתים קרובות יהיו להם ספירת מילים ספציפית, ספירת עמודים, או דרכים מאוד אובייקטיביות אחרות להגביל את היקף העבודה של הפרויקטים. כל זה נורמלי לחלוטין, רק חשוב לוודא שזה ברור לכם ושזה מתאים למה שאתם צריכים.

לרוב הסופרים הטובים יהיה מחיר מוגדר עבור סט ספציפי של תוצרים, ולאחר מכן תעריף שעתי עבור זמן שהוקצב מעבר לכך. תמחור זה נותן לכם קו בסיס מעולה של איך נראים תעריפי הפרילנסרים הרגילים.

דוגמה לקבוצת תוצרים של סופר צללים תהיה בסגנון הזה:

 • מערך ראיונות ראשוניים, 2-6 שעות.
 • 10-50 שעות של מחקר שוק, בדיקת עובדות, יצירת מתווה וקריאה.
 • ראיונות המשך, עד 4 שעות.
 • כתיבת טיוטה בכתב יד גס של כ-70 אלף מילים המבוססת על ראיונות ומחקר מקורי.
 • שלושה סבבים של תיקונים.
 • כתב יד סופי המבוסס על תיקונים.
 

3. זכויות ותמלוגים

ודאו שאתם שומרים על 100% מכל זכויות היוצרים על הטקסטים. לא רק זכויות יוצרים, אלא רישיון ההדפסה, ההפצה, זכויות הטלוויזיה, הזרות והעיבודים. אל תיתנו לאף סופר רפאים לנסות לשמור על זכויות כלשהן על הספר שלכם, לעולם!

כמה מסופרי הרפאים הטובים ביותר יוכלו לנהל משא ומתן על אחוז מהתמלוגים, אבל זה נדיר ושונה מאשר בעלות על הזכויות. זה בעצם אומר שהם מקבלים חלק מהרווחים ממכירות ספרים. אם זה על הפרק, זה כנראה אומר שיש לכם עסקת ספרים גדולה עם מוציא לאור מסורתי, וסוכן ספרים, שיעזור לכם לנהל משא ומתן על זה.

4. גניבת תוכן

בדקו שהתוכן הכתוב הוא מקורי ולא משוכתב ממתחרים/מקורות מידע אחרים. אף סופר רפאים טוב לא יעלה על דעתו לעשות את זה, לכן גם לא תהיה להם בעיה להכניס את הסעיף הזה לחוזה.

5. תשכחו מצד ג׳

סוכנויות קופירייטינג מסוימות וכותבי רפאים פרילנסרים ישתמשו באישורים שלהם כדי להחתים אתכם, ואפילו יבצעו את הריאיון הראשוני, אך לאחר מכן יעבירו את מטלות הכתיבה לכותב תוכן אחר באיכות נמוכה בהרבה. אל תאפשרו זאת. אתם משלמים עבור הסופר הספציפי הזה, ולכן הוא צריך לבצע את כל העבודה (אלא אם כן, כמובן, אתם מנהלים משא ומתן על שירות מן הסוג הזה).

6. זכויות סיום עסקה

אם עליכם לסיים את החוזה מסיבה כלשהי (פרט לאי תשלום), תדעו שאתם עדיין רשאים לשמור על זכויות היוצרים של הספר שלכם.

7. אנונימיות

החליטו על סוג העבודה שתהיה על הספר שלכם: האם היא תהיה אנונימית ומכוסה על ידי NDA או לא. כותבי רפאים רבים ירצו לתבוע קרדיט על הספרים (ובצדק), כך שאם אתם רוצים אנונימיות מוחלטת, הם ייטו לגבות יותר עבור זה. זה סטנדרטי, אבל המחיר נתון למשא ומתן.

העסק שלך זקוק לתוכן עם נוכחות?

אנחנו נראה לך איך עושים את זה נכון בקלות ובמהירות!

ניתן לחייג למספר 050-4237575
או למלא את הטופס:

לסיכום

בין אם אתם שוכרים כותבי רפאים ובין אם לא, לאחר קריאת מאמר זה, ניתן לומר בבטחה שאתם יודעים את כל מה שצריך לדעת על עולם כתיבת הרפאים, ובפעם הבאה שתצטרכו להזמין פרויקט בתחום, אנחנו בטוחים שתגיעו כמו מקצוענים!

שכירת סופר רפאים שיכתוב עבורכם את המילים שאתם מעוניינים להגיד אבל לא מסוגלים לכתוב, יכולה לחסוך לכם המון זמן וגם להיות החלטה עסקית משתלמת – אם תבוצע כמו שצריך ורק אם יש לכם אסטרטגיה למנף את הספר שלכם כדי לקחת אותו (ואת העסק שלכם) לשלב הבא…

השירותים שלנו

שתפו את הפוסט

צור קשר

ניתן לחייג למספר 050-4237575
או למלא את הטופס:

מוכן להגדיל את הטראפיק,
הלידים והמכירות

בפי 10 לפחות?

מאמרים נוספים לקריאה

דרכים אפקטיביות להשגת עבודות קופירייטינג

20 דרכים אפקטיביות להשגת עבודות קופירייטינג בשכר גבוה

השאלה שנשאלת הכי הרבה בקרב אוכלוסיית הקופירייטרים בישראל היא: "כיצד אוכל להשיג עבודות קופירייטינג בשכר גבוה”. למרבה הצער, אין נוסחת קסם או אמצעים ספציפיים לעשות זאת. מה שעשוי להועיל לקופירייטר אחד עשוי להרוס לקופירייטר אחר.

קרא עוד »

כתיבה טכנית: איך לכתוב תוכן טכני ברמה של מהנדס

כתיבה טכנית היא כתיבה מקצועית שמטרתה להסביר מוצר טכני מסובך ולהקל על השימוש בו. כתב טכני יהיה האדם האחראי על התיעוד הטכני המתנהל בחברה ועל הליך הכתיבה. החל מאיסוף חומרים ונתונים חשובים, ממשיך בכתיבה טכנית מרשימה ומבריקה, ומסתיים בעריכה חדה כסכין המשלבת טקסט איכותי, גרפיקה ייחודית ומסמך מוגמר שלא ניתן להתעלם ממנו.

קרא עוד »

מוכן להגדיל את הטראפיק,
הלידים והמכירות

בפי 10 לפחות?