להיות קופירייטר מקצועי: העבודה הטובה בעולם נחשפת לעיני כולם

תוכן עניינים

לימודי קופירייטינג יכולים לפתוח את הדלת לעולם הפרסום ויחסי הציבור, תחום דינמי שתמיד נמצא בצמיחה. עבודה שכולם חולמים עליה, עם האפשרות לעבוד מכל מקום וליהנות משכר גבוה ותהילה.

אם אתה מעוניין להיות האדם שמשפיע על דעת הקהל באמצעות מילים, כלים ואסטרטגיות שכנוע חסרות-רחמים, סביר להניח שלהיות קופירייטר מקצועי יכול להתאים לך.

מה זה קופירייטינג

קופירייטינג הוא אחד הדברים החשובים ביותר בתחום השיווק והפרסום. זוהי האומנות של בחירת המילים המשכנעות ומספקות ההשראה, המילים המניעות את הצרכן לצורך ביצוע פעולה.

קופירייטינג הוא כל כך חשוב ש:

 • 59% ימנעו מלעשות עסקים עם חברות כאשר בתוכן השיווקי ישנות שגיאות כתיב ודקדוק ברורות.
 • בממוצע הגולשים יקראו רק 20% מהתוכן. דבר המדגיש את חשיבות הבלטת הנקודות המרכזיות בתוכן.

 

את הקופירייטינג תוכל לראות בכל מודעת פרסום וכל תוכן שיווקי. כל הטקסטים המופיעים בהם הורכבו בקפידה על ידי קופירייטר. ואתה יכול למצוא זאת בכל סוג של פרסום – במדיה המודפסת, במדיה הדיגיטלית כמו גם הטלוויזיה והרדיו. הקופירייטינג נמצא בכל מקום.

ומאחורי הטקסטים הללו ישנו קופירייטר אשר בחר בקפידה את המילים המאפשרות להתחבר אל הקהל ולהניע אותם לצורך ביצוע פעולה. ארגונים גדולים, בהם ישנה מחלקת פרסום, עשויים להעסיק קופירייטרים במשרה מלאה. אחרים עשויים לעשות זאת במיקור חוץ ולהעסיק קופירייטר לצורך מסע פרסום או פרויקט חד פעמי.

במאמר זה נסייע לך להבין יותר על עבודתו של הקופירייטר ואיך להיות קופירייטר מקצועי שלא מפסיק לגרוף רווחים לכיס, בין אם הוא עובד בתאילנד עם קוקטייל ביד ימין או בכלל מבית המלון בקפריסין.

מה תפקידו של הקופירייטר

עבודתו של הקופירייטר

מתוך הגדרת מושג הקופירייטינג, תפקידו של הקופירייטר הוא לבחור את המילים המניעות את הקהל לביצוע פעולה. זה נכון שישנם סוגים שונים של קופירייטינג, אך זהו הבסיס לכולם.

לצורך כך יש צורך ללמוד את הקהל הספציפי, להבין את הצרכים, הרצונות והחשקים שלהם. על סמך זה ניתן לבנות את האסטרטגיה המאפשרת להתחבר אל הקהל בצורה הטובה ביותר.

עבודתו של הקופירייטר היא בעצם הכנת טקסט עבור הפלטפורמות השיווקיות של העסק. לצורך הדוגמה עבודתו יכולה לבוא לידי ביטוי באתר האינטרנט, בבלוגים, במיילים שיווקיים, כרזות פרסום, דפים לבנים, שלטי חוצות ועוד.

הקופירייטר משתמש בפלטפורמות הללו לצורך מטרות שונות – חינוך הקהל, העלאת מודעות למותג, מיצוב הארגון, סגירת מכירות וכו'.

עבודתו של הקופירייטר כוללת:

 • כתיבת תוכן המיידע את הקהל, מחנך או מעורר השראה לפעולה.
 • ביצוע מחקר לצורך מציאת מידע כמו נתונים סטטיסטיים ומילות מפתח.
 • ביצוע עריכה והגהה לשונית של טקסטים.
 • ניהול פרויקטים בתחום הפרסום.

 

שאלה שעולה לפעמים היא האם להיות כותב תוכן ולהיות קופירייטר זה אותו הדבר?

ובכן, קופירייטר עוסק בין היתר בכתיבת תוכן, אך לא כל כותב תוכן מחזיק בידע המקצועי העומד לרשותו של הקופירייטר. בהתאם לכך הקופירייטר יכול לספק תכנים מכווני מטרה ברמה גבוהה יותר מאשר כותב תוכן שלא למד קופירייטינג.

באמצעות לימודי קופירייטינג ניתן לרכוש את כל הכלים לצורך ביצוע העבודה. אך ישנן גם תכונות אופי חשובות שיכולות לעזור. למשל בשביל להיות קופירייטר מקצועי עליך להיות בעל אהבה לכתיבה. יש צורך בסקרנות טבעית ורצון ללמוד, כל פרויקט יחייב אותך ללמוד דברים חדשים. גם יכולות תקשורת טובות וגישה יצירתית הן תכונות חשובות למי שרוצה להיות כותב תוכן מקצועי.

היתרונות של קופירייטינג וכתיבה שיווקית

היתרונות של קופירייטינג וכתיבה שיווקית

עבור מי שחושב להפוך לקופירייטר, כדאי גם להבין מהן התועלות של קופירייטינג עבור קהל הלקוחות שעבורו תעבוד.

שירותי קופירייטינג הם דבר חשוב מאוד עבור כל ארגון, בעזרת קופירייטינג וכתיבה שיווקית מקצועית העסק יכול להשיג מטרות שונות:

 1. מיתוג עסקי – באמצעות הקופירייטינג ניתן לבנות את התדמית של החברה. למשל אם אנו מדברים על קופירייטינג לאתרי אינטרנט, האתר הוא כלי חשוב לצורך העברת מסרים. באמצעות ההתרשמות מהאתר הקהל מגבש דעה על העסק, דבר המשפיע על החלטותיהם הצרכניות. כמובן שלא רק המלל הוא מה שחשוב, גם ממשק המשתמש ודברים אחרים. אך קופירייטינג לאתרים הוא אחד החשובים.

 

 1. יצירת חיבור רגשי עם הקהל – חיבור רגשי הוא דבר חשוב מאוד בעולם תחרותי. כל עסק פועל בסביבה תחרותית ועליו לגרום לקהל לבחור דווקא בו על פני המתחרים. קופירייטינג מסייע לך לבנות את הסיפור של המותג, וזהו הבסיס לאותו חיבור רגשי המביא את נאמנות הלקוחות. הסיפור צריך להתחבר אל העולם הרגשי ועולם הערכים של הקהל.

 

 1. בניית האישיות של המותג – כל עסק בא במגע עם הקהל בדרכים שונות. למשל באמצעות אתר האינטרנט, באמצעות דואר אלקטרוני, פעילות ברשתות חברתיות וכו‘. הקופירייטינג מסייע לבנות את האישיות של המותג אשר תבוא לידי ביטוי בפלטפורמות שונות. שירותי קופירייטינג מסייעים לעסק להיות עקבי ורלוונטי בכל המקומות.

 

 1. יצירת בידול עסקי – עסקים פועלים בעולם תחרותי. קהל הצרכנים נעזר בגוגל עבור כל שירות או מוצר ובן רגע מקבל אינספור אפשרויות. על מנת לא להיבלע בתחרות, על העסק לבדל את עצמו מהמתחרים. כלומר על העסק לתת לקהל את הסיבות מדוע לבחור דווקא בו. הקופירייטרים מביאים איתם הבנה עמוקה של פסיכולוגיית הצרכן והם יודעים כיצד לעשות זאת.

 

 1. מסייע לקידום האורגני בגוגל – קופירייטר הוא אינו מקדם אתרים, אך עבודת קופי איכותית בהחלט מסייעת לקידום האתר במנוע החיפוש. הקופירייטר משלב בטקסטים ביטוי חיפוש התואמים לשאילתות החיפוש בגוגל.

 

 1. מציג את המידע בצורה משכנעת – הקהל מוצף בפרסומות והוא ממש לא צריך עוד תכנים המשעממים אותו. בעזרת קופירייטר מקצועי ניתן ליצור תכנים המציגים את המידע בצורה משכנעת השואבת את הקהל פנימה. קופירייטר יודע איך לגרום לקורא להיות הגיבור של הסיפור ולרצות את כל התועלות של המוצר שלכם. הקופירייטר יודע להבין את הפרסונה ולגעת בכל הנקודות הלוגיות והרגשיות שישכנעו אותו.

 

 1. מניע לפעולה – הקופירייטינג מניע את הקהל לבצע פעולה, כלומר למצות את הפוטנציאל של הלידים ולהפוך את הקהל ללקוחות. הקהל אינו ממהר להוציא את כספו והוא זקוק לטיעונים שישכנעו אותו. הקופירייטר יודע לגעת בנקודות הנכונות ולהביא את הקהל לצורך ביצוע פעולה. לפי Hubspot, קריאות לפעולה יכולות להגדיל את אחוזי ההמרה ב-202%.

 

 1. ממקסם את החזר ההשקעה – ככל שהתחרות גוברת, כך גם עולות הוצאות הפרסום. אנו יכולים לראות זאת במודעות הפרסום בגוגל, פייסבוק ומקומות אחרים. פלטפורמות אלו עובדות בשיטת הבידינג וקופירייטר יכול לתרום גם בהגדלת הרלוונטיות של המודעה וגם ביעילותה. וכל זה מתורגם למקסום החזר ההשקעה.

 

 1. מונע מהארגון את כל הנזק של עבודה לא מקצועית – לא רק שהקופירייטינג מעניק לעסק את כל היתרונות שהוזכרו, הוא גם מונע את כל הנזקים שיכולים להיגרם מעבודה לא מקצועית. כתיבה חובבנית יכולה לפגוע בתדמית החברה, אמינותה ומקצועיותה.

רמות של קופירייטרים

להיות קופירייטר

נהוג לחלק את הקופירייטרים לשתי רמות קופירייטר גוניור וקופירייטר סניור.

קופירייטר גוניור הוא הקופירייטר המתחיל העושה את צעדיו הראשונים, לומד ורוכש ניסיון. מה לעשות, מי שרוצה להפוך לקופירייטר מקצועי צריך להתחיל מאיזה מקום. ואילו הקופירייטר סניור הוא זה בעל הניסיון של כמה שנים טובות.

ניתן לפעמים לראות במודעות הדרושים עבודות המחפשות קופירייטר גוניור ועבודות המחפשות קופירייטר סניור. הגוניור בדרך כלל מתאים לעבודה בצוות, תחת חסותם של המנוסים יותר. זוהי הזדמנות עבורו ללמוד דברים חדשים ולהתמקצע.

קופירייטר מתחיל צפוי לקבל עבודות כתיבה שונות, תחת השגחתם של הבכירים יותר. ואילו הבכירים הם אלו אשר יעסקו בפיתוח האסטרטגיה וצפויים להעניק לגוניור את ההנחיות לעבודתו. 

קופירייטר גוניור יכול למצוא עבודה בסוכנות קופירייטינג, לעבוד בתור קופירייטר פרילנסר או להשתלב בארגון העושה את עבודות הפרסום In-House. עבור קופייריטר גוניור ישנו יתרון גדול להשתלבות בסוכנות קופירייטינג או כל מקום בו יזכה לעבוד לצד בעלי מקצוע מנוסים. כך יוכל ללמוד ולרכוש ניסיון.

השכר הממוצע עבור קופירייטינג גוניור נע בטווח של 8-10 אלף ש״ח בחודש, אך לאחר שתרכוש את הניסיון תוכל לעבוד בתור קופירייטר סניור ולהגיע לשכר של  14,000₪-100,000₪ ויותר...

סוגים שונים של קופירייטינג

סוגים שונים של קופירייטינג

סוגים שונים של קופירייטינג

תחום הקופירייטינג הוא תחום ותיק מאוד, אך הוא הלך והתפתח במשך השנים; במידה רבה בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות. במשך השנים נוספו פלטפורמות חדשות וגם הידע שלנו על תחום השיווק וקבלת ההחלטות הלך וגדל.

אם פעם קופירייטינג התייחס בעיקר למודעות פרסום, כיום אנו מסתכלים על התחום בצורה מקיפה יותר והוא כולל גם כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט, כתיבת מאמרי קידום וקופירייטינג לפוסטים ברשתות החברתיות.

ניתן לחלק את עבודות הקופירייטינג לכמה סוגים:

1. קופירייטינג שיווקי

זהו סוג הקופירייטינג המוכר ביותר. קופירייטינג שיווקי (Marketing Copywriting) יכול להיות כל דבר שאתה רואה או שומע ועונה להגדרות של קידום מכירות. למשל אלו יכולות להיות מודעות פרסום בנקודות המכירה, סרטוני יוטיוב, פרסומות רדיו וטלוויזיה, פליירים, שלטי חוצות, תוכן פרסומי בדואר ועוד. ניתן להגיד שזהו סוג הקופירייטינג שנראה במודעות בתשלום, אלו הם תכנים מכווני מכירות.

2. קופירייטינג למדיה חברתית

למעלה מ-4.33 מיליארד אנשים עושים שימוש ברשתות חברתיות. ישנן פלטפורמות רבות העונות להגדרה של מדיה חברתית, ובאמצעותן ניתן לתקשר עם הקהל. לכל מדיה חברתית מאפיינים אחרים, מה שאומר שעליך לערוך מחקר על מנת לדעת היכן נמצאים הלקוחות שאליהם אתה רוצה לפנות. המחקר גם יעזור לך לבנות את הטון והשפה שבהם תשתמש על מנת לדבר אל הקהל ברשתות החברתיות בצורה אפקטיבית.

כאשר מדובר בקופירייטינג לרשתות חברתיות (Social Media Copywriting), אנו עשויים למצוא אלמנטים ייחודיים המתאימים לקהל זה. למשל אנו יכולים לראות שימוש באימוג‘י, טון פחות רשמי, תכנים יותר קצרים שבדרך כלל קשורים לאלמנט ויזואלי. כמו כן במקרים רבים מכוונים לשיתוף התכנים, כלומר אנו רוצים לא רק להעביר את המסר לקהל, אנו רוצים שהקהל יסייע בהפצתו.

3. קופירייטינג מיתוגי – כל מותג רוצה להראות לקהל מה הוא מייצג, זהו דבר חשוב על מנת לקבל הכרה ולהתחבר אל הצרכנים. שירותי קופירייטינג מסייעים להעביר את תדמית המוצר בדרכים שונות. למשל זהו יכול להיות סלוגן שיווקי או טקסט המופיע בלוגו. על מנת לעשות זאת בהצלחה אתה צריך לראות לא רק את המוצג, אלא יותר מכל את קהל הלקוחות שאליו אתה מכוון.

4. קופירייטינג לתגובה ישירה – זהו קופירייטינג אשר אמור למשוך את הלקוח לנקוט בפעולה מיידית. בקופירייטינג לגאסי, אנו משתמשים בקופירייטינג לתגובה ישירה (Direct-Response Copywriting) עבור דפי נחיתה, הודעות פופ אפ באתר, הצעות לזמן מוגבל וכו‘.

5. קופירייטינג טכני – זהו סוג של קופירייטינג הנועד להסביר טכנולוגיות, כמובן לצורך מכירת מוצר או שירות. על מנת למכור מוצר טכני, הקופירייטר קודם נדרש להסביר מה זה, איך זה עובד ולמה הלקוחות צריכים את המוצר. רק לאחר שהלקוח הפוטנציאלי מבין את המוצר הוא יכול להחליט האם לרכוש אותו.

זאת בשונה מתחומים אחרים; למשל אם אתה משווק בגדים, אינך צריך להסביר לצרכן מה זה בגד ולמה צריך אותו. אך במוצרים טכנולוגיים המתחדשים ללא הרף, זה נדרש. בישראל ישנן חברות טכנולוגיות רבות וישנו ביקוש רב לשירותי כתיבה טכנית.

6. קופירייטינג ליחסי ציבור – קופירייטינג מסוג זה עושה שימוש בטון עיתונאי על מנת להעביר את המסרים של העסק. למשל אלו יכולות להיות הודעות לתקשורת או פרסום ישיר לציבור. המטרות של קופירייטינג ליחסי ציבור (Public Relations Copywriting) הן קצת שונות, כמו גם הקהל ואמצעים בהם משתמשים לפרסום הקופי. בדרך כלל המטרה היא קהל ה-B2B.

7. קופירייטינג מחשבה מנהיגותית – קופירייטינג זה מגיע בדרך כלל מדמות שהיא בעלת סמכות בתחום מסוים. למשל רופא בכיר בתחום מחלות וירליות אשר קורא לציבור ללכת ולהתחסן. קופירייטינג מחשבה מנהיגותית (Thought Leadership Copywriting) אינו עוסק במכירות בדרך כלל אלא בהשפעה על דעת הקהל.

8. קופירייטינג SEO – תחום זה של קופירייטינג נוגע לקופירייטינג עבור אתרי אינטרנט. בקופירייטינג מסוג זה יעשה הקופירייטר שימוש במילים וביטויים אשר ימשכו תנועה ממנועי החיפוש ויאפשר לגולשים לגלות את העסק בצורה אורגנית.

9. קופירייטינג למיילים – עסקים רבים משווקים באמצעות דואר אלקטרוני. כאשר זה נעשה נכון ניתן להפיק מכך הרבה תועלות. עבודת קופי איכותית, בשילוב עם כלים שונים המאפשרים פרסונליזציה וסגמנטציה יכולים להביא תועלת רבה לעסק. ישנו ביקוש גדול לתחום זה.

איך להפוך לקופירייטר מקצועי ב-30 ימים הבאים

איך להפוך לקופירייטר מקצועי ב-30 ימים הבאים

ברמת העיקרון כל אחד יכול להיות קופירייטר. אך מצד שני התחום כן דורש ידע והבנה – ישנו ידע שצריך ללמוד בשביל להיות קופירייטר מקצועי. לכן הדרך הטובה ביותר להיות קופירייטר היא באמצעות לימודי קופירייטינג.

אלו יוכלו להעניק לך את כל הכלים הדרושים ומתודות העבודה בתחום. וכמובן שישנו גם יתרון לקבלת תעודה המעידה כי למדת את התחום בצורה מסודרת, רצוי אצל אלו העוסקים בקופירייטינג באופן פעיל ומקצועי.

בשביל להיות קופירייטר ישנם כמה דברים חשובים שצריך לבצע:

 1. להבין את יסודות הקופירייטינג – בבסיס הקופירייטינג ישנה הבנה עמוקה של הפסיכולוגיה האנושית, לפחות זו הקשורה לצורת קבלת ההחלטות הצרכניות. הבנה של הפסיכולוגיה הזו תסייע לך ליצור עבודות קופי יעילות. כמו כן, חשוב להבין את עולם המושגים של הקופירייטינג, סוגי עבודות הקופירייטינג השונות והמאפיינים של כל אחת מהן.

 

 1. להבין מדוע תעשיות שונות צריכות את שירותי הקופירייטינג – קהל המטרה שלך הוא עסקים המנסים להגיע אל לבו של הקהל. חשוב שתבין את הצרכים של כל חברה ותדע כיצד אתה יכול לייצר עבורם ערך.

 

 1. לבסס נישה – כל אדם מביא איתו רקע מתחום שונה. גם אם התחום שלך אינו קופירייטינג, יתכן שיש לך ידע רב ערך אשר יכול לבוא לידי ביטוי בתחום עבודות הקופירייטינג. כך תוכל לבסס לעצמך נישה המבוססת על מה שאתם יודע. לדוגמה אם אתה נוהג להתאמן הרבה במכון כושר, בוודאי יש לך הבנה של הנושא ואתה יכול להיות המועמד המושלם לכתיבת תוכן בנושא ׳כושר ופיתוח גוף׳.

 

 1. לבנות תיק עבודות – חשוב לבנות תיק עבודות המאפשר ללקוחות פוטנציאליים להתרשם מהכישורים שלך. דיברנו קודם על בניית הנישה, זהו בדיוק המקום לבטא את הקשר שלך לאותה הנישה.

 

 1. ללמוד את השוק ולדעת כיצד לשווק את עצמך בתחום – בשוק ישנו הרבה ביקוש לשירותי כתיבת תוכן, אך עליך להכיר את השוק ולדעת כיצד לשווק את עצמך. אם תלמד כיצד לעשות זאת, השמיים הם הגבול. חשוב להכיר את הצרכים של העסקים כמו בניית זהות מותג, טירגוט הקהל וכו‘. אלו הם הדברים שהלקוחות שלך מחפשים.

איך למצוא פרויקטים של קופירייטינג

בימינו, בזכות האינטרנט, קל מאוד למצוא פרויקטים של קופירייטינג. ניתן לעשות זאת על ידי חיפוש אקטיבי וחיפוש פסיבי. חיפוש אקטיבי הוא חיפוש בפלטפורמות שונות באינטרנט אחר אנשים המחפשים מישהו לצורך ביצוע פרויקט קופירייטינג.

חיפוש פסיבי הוא באמצעות בניית אתר אינטרנט או פתיחת פרופיל משתמש באותן הפלטפורמות בהן פרילנסרים מציעים את שירותיהם; כך אנשים המחפשים שירותי קופירייטינג יוכלו למצוא אותך.

בין הפלטפורמות המוכרות ניתן להזכיר את פייבר, UpWork, פרובלוגר ואחרות. חלקן מיועדות לפרילנסרים באופן כללי, אחרות מתמקדות בתחום הקופירייטינג. ניתן גם להיעזר ברשתות חברתיות כמו פייסבוק ולינקדאין; אלו הם פלטפורמות יעילות מאוד ליצירת קשרים ומיתוג אישי.

איך להשיג עבודות קופירייטינג ולשמר לקוחות

איך להשיג עבודות קופירייטינג ולשמר לקוחות

על מנת להצליח בתחום הקופירייטינג תצטרך להתאמץ להשיג עבודות, פרויקטים ולקוחות. להלן כמה טיפים שיסייעו לך לעשות זאת.

 • תיק עבודות – על מנת להשיג עבודות קופירייטינג, לא מספיק לפרסם את השירותים שלך בפלטפורמות שהוזכרו. אתה חייב להשאיר רושם חיובי על הלקוחות. את זה ניתן לעשות באמצעות תיק עבודות המראה את היכולות שלך. כך הלקוחות יוכלו להתרשם מעבודות שעשית ולהיות בטוחים שאתהיכול לספק להם את השירות שהם צריכים.

 

 • התנהלות מקצועית חשוב להתנהל בצורה מקצועית מול כל לקוח. לא רק שזה פותח את הדלת לעבודה נוספת בעתיד, לקוח מרוצה עשוי להפנות אליך לקוחות נוספים. המלצות מפה לאוזן הן דבר מקובל בתחום הקופירייטינג.

 

 • נטוורקינג הוא המלך כדאי גם לנסות לנצל קשרים אישיים ונטוורקינג. בוודאי במעגל החברים והמשפחה תוכל למצוא בעלי עסקים, או מכרים הנמצאים בעמדות מפתח, העשויים להזדקק לשירותי קופירייטינג. אולי יש לך דוד שהוא מנהל שיווק באיזו חברה, או מכר מהלימודים שפתח עסק… וודא שהם יודעים שאתה מציע שירותי קופירייטינג. אולי אחד מהם עשוי להיזקק לשירותים שלך. ואם לא היום, אז מחר.

 

 • חפש לקוחות באופן פעיל אתה גם יכול לפנות באופן פעיל לעסקים ולהציע להם את השירותים. למשל לא אחת ישנם עסקים קטנים המנסים לחסוך ועושים את עבודות הקופירייטינג בעצמם. למשל עסקים קטנים עשויים לנסות לכתוב תוכן לבלוגים ורשתות חברתיות בעצמם. אתה יכול בקלות לאתר עסקים אלו ולהציע להם את עזרתך. עליך לשכנע אותם ביכולות שלך, לספק להם ערך ולשפר את התוצאות העסקיות שלהם.

 

 • לחבור עם סוכנות קופירייטינג אפשרות נוספות היא לחבור אל סוכנות קופירייטינג מוכרת. באמצעות הסוכנות תוכל לקבל מגוון עבודות קופירייטינג ולהעשיר את הניסיון המקצועי שלך. דבר היכול לסייע לך אם בעתיד תרצה להיות עצמאי/פרילנסר. כך תוכל לבנות תיק עבודות ולרכוש ניסיון.

 

איך לשמר לקוחות

כאשר תתחיל לקבל עבודות קופירייטינג, חשוב שתחשוב על הטווח הרחוק. בעל עסק השוכר את שירותיך היום לקידום מוצר, יזדקק גם לשירותי קופירייטינג בעתיד. אל תסתכל רק על הפרויקט הנוכחי, חשוב שתראה את מלוא הפוטנציאל.

זה כמובן אומר לעשות עבודה איכותית, אך עליך להתאמץ להבין את הצרכים של הלקוח ולעניין אותו בשירותים נוספים. למשל אולי הלקוח שכר אותך לצורך הפקת ברושור, אך אינו מודע לכך שאתה יכול לכתוב לו פוסטים לרשתות החברתיות.

אך מה עוד אפשר לעשות על מנת לשמור את הלקוחות?

 • תן ללקוחות משאבים אשר יסייעו להם בשיווק – ישנן דרכים שונות בהן אתה יכול להמשיך לסייע ללקוח ולמצב את עצמך בתור סמכות בתחום הקופירייטינג והשיווק, למשל באמצעות בלוג או ניוזלטר. תוכל לסייע ללקוחות באמצעות מידע עדכני וטיפים אשר יסייעו להם להפיק את המיטב מעבודות הקופירייטינג. לדוגמה טיפים עדכניים לשיפור ההתנהלות ברשתות החברתיות.

 

 • תעניק ללקוח ערך מוסף אינך רוצה שהלקוח ירגיש שהוא קיבל את מה שהוא שילם עליו. אתה רוצה לתת לו את ההרגשה שהוא קיבל משהו אקסטרה מעבר למה שציפה. חשוב שתבין את הצרכים של הלקוח ותראה איך אתה יכול לספק לו ערך מוסף.

 

 • תפיק לקחים יתכן שבמהלך הדרך תתמודד עם לקוחות מאוכזבים. קבל זאת באהבה כחלק מתהליך הלמידה שלך. נסה תמיד להבין מהן הטעויות שנעשו וגרמו לעזיבת הלקוח. האם זו איכות העבודה שלך, אולי זה הפער בין הציפיות לתוצאות, בעיות בתקשורת או משהו אחר. כך תוכל ללמוד ולהשתפר.

 

 • שמור על קשר הדוק עם הלקוח במקרים רבים אנשים מקבלים עבודה, מבצעים ומבקשים תשלום. וכך זה נגמר. יתכן שעוד כמה חודשים הלקוח יזדקק לעבודה נוספת אך לא בטוח שיפנה אליך, אולי רק בגלל שאיבד את הטלפון שלך או שסתם נתקל בקופירייטר אחר ורצה לנסות את שירותיו. אם תקפיד על קשר שוטף וידידותי עם הלקוחות תוכל לשמר את הלקוחות בצורה טובה יותר. אפשר ליזום שיחה ולגלות עניין בתוצאות שהלקוח השיג מהעבודה שלך, או סתם לאחל ״חג שמח״.

כלים מקצועיים לקופירייטינג וכתיבת תוכן

במהלך עבודתך בתחום הקופירייטינג תוכל להיעזר במבחר כלים מקצועיים אשר יסייעו לך בכתיבת התוכן. להלן סקירה קצרה של כמה כלים חשובים.

מחקר מילות מפתחרבות מעבודות הקופירייטינג בימינו הן עבודות קופירייטינג עבור אתרי אינטרנט. בין היתר עבודות אלו דורשות שימוש במילות מפתח התואמות לשאילתות הגולשים במנועי החיפוש. ישנם כלים שונים המאפשרים לך לעשות מחקר מילות מפתח. תוכל להיעזר בכלי המחקר של גוגל, אך גם כלים אחרים כמו Soovle ,WordStream ,SEMrush ואחרים, ללא ספק יעשו את העבודה.

שיתוף קבציםבתור קופירייטר תידרש במקרים רבים לשתף קבצים עם הלקוחות שלכם, זהו חלק הכרחי לעבודה משותפת. לכן כדאי מאוד להשתמש בגוגל דרייב המאפשר לך לאחסן קבצים וגם לשתף אותם באמצעות הרשאות גישה. זהו גם כלי המסייע לעבודה מרחוק וגיבוי בטוח של הקבצים.

כלי עריכהקופירייטרים מקצועיים צפויים לגלות שיכולות הוורד הן די מוגבלות. ישנם כלים אחרים המסייעים לך לערוך את המסמכים, לקבל תובנות חשובות ולערוך את הקופי לשלמות. אחת האפליקציות המומלצות היא Hemingway Editor, אך ישנם גם אחרות כמו ProWritingAid  והמתחרה הוותיקה – Grammarly.    

ניהול זמן ומשימותאם אתה עובד בתור קופירייטר פרילנסר, חשוב שתעבוד בצורה מסודרת. גם בשביל להפיק את המיטב מהזמן שלך, וגם תמיד להיות מסודר ולא לשכוח מאף משימה. ישנם כלים שונים אשר יכולים לסייע לך בניהול זמן ומשימות. חלק מהכלים חינמיים, חלק בתשלום. לכל אחד יש אופי קצת שונה, תוכל לנסות ולראות מה עובד עבורך יותר טוב. בין האפליקציות המומלצות ניתן להזכיר את Trello ,Notion 'Todoist.

טיפים אפקטיביים לקופירייטינג ״שולף ארנקים״

להלן כמה טיפים שיעזרו לך לכתוב קופי המסייע למכור. קופירייטינג הנוגע בנקודות הנכונות וגורם ללקוחות לשלוף את הארנק.

 1. אל מי אתה מדבר – הקהל שלך משפיע על השפה שבה אתה משתמש. כל קהל הוא בעל מאפיינים שונים ובהתאם לכך צריך לבחור את השפה ואת הטון. לכן הדבר הראשון הוא להבין מי קהל היעד שאליו אתה פונה.
 
 1. ליצור תוכן מעניין – אינך רוצים לשעמם את הקהל, אתה רוצה ליצור עניין והתלהבות. לכן חשוב שהתוכן שלך יהיה באמת מעניין. על מנת לעשות זאת תוכל אפילו להשתמש בהומור (אם זה מתאים) או אפילו לכתוב משהו שנוי פרובוקטיבי.
 
 1. הראה את אישיות המותג – לכל מותג ישנה אישיות מוגדרת המאפיינת אותה. זה מה שמבדיל את המותג מהמתחרים ולכן עליך לבטא את האישיות הזו בכתיבה.
 
 1. השתמש בכותרות מושכות – הידעת כי 8 מתוך 10 אנשים קוראים רק את הכותרות (Copyblogger). אתה יכול להשאיר את הכותרות לסוף. כתוב את הטקסט ואחר כך ״תמשוך״ ממנו את הכותרות המפתות. תשתדל לבחור בכותרות פשוטות, אך מעניינות.
 
 1. צור תחושת דחיפות – זוהי אחת האסטרטגיות החשובות ביותר בשיווק. על הקורא להבין שזוהי הזדמנות חד פעמית ולכן עליו למהר ולבצע פעולה.

העסק שלך זקוק לתוכן עם נוכחות?

אנחנו נראה לך איך עושים את זה נכון בקלות ובמהירות!

ניתן לחייג למספר 050-4237575
או למלא את הטופס:

להיות קופירייטר - האם זה שווה את זה?

לפני שנשאל איך להיות קופירייטר, נשאלת השאלה האם כדאי להפוך לקופירייטר מקצועי? כאשר אנו בוחרים תחום מקצועי ישנן כמה שאלות שאנו שואלים את עצמינו. אחת מהן היא התגמול הכספי לאותה העבודה. מייד נדבר על זה, אך לפני זה חשוב להזכיר שהשאלה האם זה שווה את זה, היא לא רק שאלה כלכלית. האם שווה לעבוד בעבודה משעממת ושוחקת? כנראה שלא 

להיות קופירייטר מאפשר לך לעבוד בתחום שאפשר ליהנות ממנו, וגם להרוויח כסף. זוהי אינה עבודה שגרתית מכיוון שכל פרויקט נוגע לתחום אחר. מבחינה כלכלית זה בהחלט שווה. תחום הקופירייטינג הוא תחום מבוקש. ככל שהעולם שלנו הופך ליותר תחרותי ויותר משוכלל, כך ישנו צורך גובר בקופירייטרים המסייעים לבנות את הבידול העסקי.

כיום ישנן אינספור פלטפורמות בהן העסק פוגש את הקהל, ובכל אחת מהן יש צורך בקופירייטרים. כמו כן תחום הקופירייטינג יכול להיות כרטיס הכניסה שלך לעולם הפרסום והשיווק ומקפצה לתפקידים בכירים יותר.

בנוסף, עבודה בתור קופירייטר מאפשרת לך לעבוד מרחוק ומכל מקום בעולם. ישנם רבים העובדים בתור פרילנסרים בעזרת מחשב הנייד. הם אינם נדרשים להגיע למשרד או לעבוד מתשע עד חמש. במקום זאת הם נהנים מגמישות בשעות העבודה ומרווחיות בכל עונות השנה…

קופירייטינג לגאסי - המעבדה לייצור קופירייטרים

עושה את הצעדים הראשונים בתחום הקופירייטינג וכתיבת תוכן? זהו בהחלט תחום בעל פוטנציאל ושכר גבוה, אך הצעדים הראשונים עשויים להיות קשים. לוקח זמן עד שיוצרים מאגר לקוחות, רוכשים ניסיון ובונים תיק עבודות. לכן הדרך המומלצת לקופירייטרים מתחילים היא להתחבר אל סוכנות קופירייטינג מוכרת ומנוסה.

כאשר אתה עובד עם סוכנות קופירייטינג מוכרת, אתה יכול ליהנות ממאגר הלקוחות הקיים בסוכנות ומהמוניטין שלה. כך תוכל לקבל עבודות קופירייטינג, לרכוש ניסיון ואף לקבל תמיכה ועזרה מקופירייטרים מקצועיים. 

רוצה להשתלב בענף בעזרת סוכנות קופירייטינג מוכרת? הגעת אל המקום הנכון. קופירייטינג לגאסי היא סוכנות מוכרת בתחום הקופירייטינג וכתיבת התוכן. אתה מוזמן להצטרף לצוות הכותבים שלנו. כך תוכל לקבל עבודות קופירייטינג, לרכוש ניסיון ולקבל תמיכה וסיוע אשר תסייע לך להיות קופירייטר מקצועי.

צור קשר עוד היום על מנת שנוכל לסייע לך להשתלב בתחום.

השירותים שלנו

שתפו את הפוסט

צור קשר

ניתן לחייג למספר 050-4237575
או למלא את הטופס:

מוכן להגדיל את הטראפיק,
הלידים והמכירות

בפי 10 לפחות?

מאמרים נוספים לקריאה

איך לכתוב קופירייטינג לנדל״ן

קופירייטינג לנדל״ן: איך לכתוב תוכן מקצועי כמו איל נדל״ן אמיתי

במדריך הבא אנו נלמד איך כותבים קופירייטינג לנדל״ן, מהו תוכן ״נדלניסטי״ מנצח, באילו מהלכי-Must משתמשים כרישי נדל"ן אמיתיים שמוכרים דירות במיליוני שקלים ומהם הכלים שבלעדיהם הם לעולם לא ייצאו לשחיית לילה.

קרא עוד »

מוכן להגדיל את הטראפיק,
הלידים והמכירות

בפי 10 לפחות?