מחירון הקופירייטינג הלאומי: מה באמת מחירו של תוכן איכותי

בין אם אתם בעלי מותג המעוניין להעסיק קופירייטר מקצועי או פרילנסר, ולא בטוחים כמה לשלם עבור שירותי הקופירייטינג שלו, מדריך זה יעזור לכם להבין את כל הניואנסים והמחירים של שירותי קופירייטינג ושל כתיבת תוכן מקצועיים.

תוכן עניינים

העסקת קופירייטר מיומן יכולה לעשות את כל ההבדל במאמצי השיווק שלכם. אם מעולם לא עבדתם עם קופירייטר, אתם עשויים לתהות מהו גובה התקציב שתצטרכו להפריש למחלקת התוכן. מנגד, ישנם קופירייטרים, שבעצמם עוברים את אותה דילמה ולא יודעים מהם מחירי השוק עבור שירותי קופירייטינג מקצועיים, וברוב המקרים הם מתמחרים ללקוחות את שירותיהם באופן שרירותי (חלקם מחירים שפויים וחלקם כלל לא רציניים).

אין תשובה קבועה למחירו של תוכן כי הדבר תלוי בגורמים רבים. בין אם אתם בעלי מותג המעוניין להעסיק קופירייטר מקצועי או פרילנסר, ולא בטוחים כמה לשלם עבור שירותי הקופירייטינג שלו, מדריך זה יעזור לכם להבין את כל הניואנסים והמחירים של שירותי קופירייטינג ושל כתיבת תוכן מקצועיים.

מוכנים? אנחנו מתחילים…

מדוע הפערים במחירי התוכן כל כך קיצוניים?

בישראל קיימים אלפי קופירייטרים שמציעים שירותי תוכן מגוונים, וכולם גובים תעריפים השונים זה מזה באופן ניכר. חיפוש מהיר בגוגל יעלה מחירים שונים, החל מ-₪0.10 למילה ועד ₪5000 לעמוד.

הבדל עצום!

טווח כה רחב אינו מועיל לאיש. יהיה נחמד למזג את כל התעריפים למספר אחד, נכון? למרבה הצער, בלי לדעת איזה סוג תוכן אתם צריכים ולאיזו מטרה, אי אפשר לתת תשובה ברורה.

לא כל הקופירייטרים שווים. חלקם מוכשרים מאוד, לאחרים אין שמץ של מושג מה הם עושים וכל השאר נופלים איפשהו באמצע.

קופירייטרים עם רקורד מוצלח, שיצרו עותקי מכירות עבור לקוחותיהם, ושנמכרו במיליוני שקלים רק באמצעות הכוח של המילה הכתובה, עשויים לגבות ₪5000 עבור דף נחיתה. עם זאת, אתם יכולים למצוא קופירייטרים פרילנסרים בפייבר (Fiverr), שיכתבו לכם את אותו דף נחיתה תמורת ₪150 בלבד, אך התוצאות שתתקבלנה מכל אחד מהם תהיינה שונות לחלוטין.

כמו בכל מקצוע, ככל שהקופירייטר יהיה מנוסה ומוכשר יותר, כך הוא יגבה יותר כסף. אומנם זה נשמע קלישאתי, אבל תוכן הוא אחד הדברים שבו אתם מקבלים בדיוק את התמורה עבורה שילמתם.

אנחנו לא ממליצים לכם לשכור קופירייטר סופרסטאר, שיגבה מכם עשרות אלפי שקלים עבור מוצר יחיד, אם אתם עדיין לא יכולים להרשות זאת לעצמכם. להיפך, לעיתים בפרויקטים מסוימים, קופירייטרים בכירים עשויים ליצור עותקים טובים יותר מהקופירייטרים הסופרסטארים. 

כפי שנראה בהמשך, הכל תלוי בסוג הפרויקט, במטרות שלכם ובדרישות התוכן הנחוצות.

פרמטרים חשובים שמשפיעים על מחיר התוכן

פרמטרים חשובים שמשפיעים על מחיר התוכן

סוג התוכן

קופירייטר יוצר סוגים שונים של תכנים, כאשר לכל סוג יש מטרה אחרת, שתורמת בדרכה לאסטרטגיית המכירות והשיווק הכוללת.

כמה דוגמאות:

 • אם אתם מוכרים מוצרים דרך חנות איקומרס, ייתכן שתצטרכו דפי מוצר עם הנעה לפעולת רכישה
 • אם אתם מספקים שירותי B2B, ייתכן שתזדקקו לכמה מאמרים ולקייס סטאדי בבלוג כדי להמשיך את האינטראקציה עם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם לאורך משפך המכירות
 • אם אתם רוצים להשיק קמפיינים ממומנים, ייתכן שתצטרכו דפי נחיתה שיווקיים כדי לאסוף ולהמיר את הלידים לרוכשים. אולי אפילו תרצו שהקופירייטר יכתוב גם את תוכן המודעות שלכם לקמפיין הממומן הראשוני

לכל סוג של תוכן יש סט מחירים משלו, אותם נפרט בהמשך.

מודל התמחור

אצל רוב הקופירייטרים, התמחור בדרך כלל מסתכם באורך התוצר. ברור שמחירו של דף נחיתה שיווקי בן חמישה עמודים יהיה גבוה יותר ממאמר SEO קצר לבלוג האתר. לרוב, ככל שהתוכן הוא ארוך יותר, כך המחיר הוא יקר יותר, אבל ספירת המילים לבדה לא צריכה להיות גורם תמחור. 

מה שמביא אותנו לנקודה הבאה – 

עומק המחקר

קופירייטר זוטר (ג׳וניור), בעל יכולת נמוכה, לרוב יגבה מלקוחות מחיר לפי מילה, כי הוא פועל מתוך הנחה שככל שהתוכן ארוך יותר, יש לגבות עבורו יותר.

למרות שזו עשויה להיות הנחה הוגנת ותקפה במקרים מסוימים, תשלום לפי מילה אינו מבטיח שתקבלו תוכן מקצועי. הסכנה של תשלום לפי מילה היא מתן תמריץ לקופירייטר לנפח את ספירת המילים כדי שיוכל להרוויח יותר כסף.

זו הסיבה שקופירייטר מקצועי לא משתמש בספירת המילים כאחד ממודלי התמחור שלו. במקום זאת, הוא מאמין שעומק המחקר הוא אינדיקטור תמחור טוב הרבה יותר, אם אתם רוצים לקבל תוכן מקצועי ואיכותי, שישיג לכם תוצאות לאורך זמן.

מחקר שוק זה עשוי לכלול:

 • רכישת מומחיות בנושא
 • טבילה בנישה, בקהל היעד ובנקודות הכאב שלו
 • ניתוח שוק וניתוח מתחרים מעמיק
 • הפקת נרטיבים, תכונות ויתרונות למוצר או לשירות

ניסיון בתחום

קופירייטרים מנוסים עם ניסיון רב שנים הם יקרים מאוד אך גם אמינים ביותר, ויכולים להיות ההימור הטוב ביותר שלכם, אם המטרה היא להשיג תוכן שממיר באופן מצוין; נוסף לכך, אתם מדלגים על הטרחה של תיקון טיוטות תוכן בלתי שמישות.

יש קופירייטרים רבים מאוד, שמנוסים בתחומים שונים. לשם המחשה, לקרליין קול יש 30+ שנות ניסיון בקופירייטינג בתגובה ישירה (Direct-Response Copywriting) בתחום הבריאות האלטרנטיבי.

30 שנים זה הרבה מאוד !

לכן, עליכם לצפות שמחירי התוכן של קרליין יהיו גבוהים יותר מאלה של אנשים מנוסים רבים בתעשייה. 

למה? 

כי לקרליין יש כישורים רבים, הוכחות ופידבקים חיוביים שנצברו במהלך השנים.

מומחיות בנושא

מלבד מיומנויות מחקר חזקות וניסיון רב בתחום, על הקופירייטר להיות גם בעל מומחיות בנושא, בנישה או בתעשייה ספציפית. 

קופירייטר עם המומחיות והכישורים הנכונים, לרוב יספק ביצועים טובים יותר ויהיה קל יותר לעבוד איתו. נורת אזהרה חזקה היא כאשר קופירייטר מציע לחברות לכתוב את כל סוגי התכנים, בכל הנישות. 

הכותבים הטובים ביותר בתחום נוטים להתמקצע בכמה תחומים ומספקים מספר קטן של שירותי תוכן מיוחדים עבור כמה תעשיות ספציפיות. זה נכון במיוחד עבור נישות מורכבות כמו עסקי B2B ,SaaS ועוד יותר עבור שווקים מוסדרים מאוד כמו פיננסים, ביטוח או בריאות. 

קופירייטר מקצועי הפועל בתחומים אלה, יהיה ללא ספק יקר בהרבה מקופירייטר זוטר שגובה תעריפי שוק רגילים. למרות שקופירייטר זה יגבה הרבה יותר, התוכן שלו יהדהד בצורה טובה הרבה יותר מול הקוראים שלכם, כי הוא מבין איך הדברים עובדים בתעשייה הספציפית מבפנים-החוצה. 

אם תשכרו קופירייטר עם ניסיון דל או ללא רקע בתחום שלכם, לעתים קרובות תרגישו שהוא "פשוט לא מבין את זה".

מסיבה זו אנחנו ממליצים לעבוד עם קופירייטר מנוסה, שיש לו מומחיות בנישה שלכם, גם אם זה עולה לכם מעט יותר.

פרילנסר מול סוכנות

בעוד שפרילנסרים בדרך כלל – אך לא תמיד – גובים פחות מסוכנויות ומכותבים פנימיים (In-House), יש יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם.

הסיכון הגדול ביותר עם פרילנסר, שהוא עלול להעלות לכם את המחיר באמצע פרויקט לא גמור או במקרים מסוימים – פשוט לברוח. למרבה הצער, זה קורה לעיתים קרובות מדי ולכן אנחנו מציינים זאת כאן.

האם זה אומר שכדאי לשכור סוכנות שיווק דיגיטלי ולהניח שהיא תדאג לכל?

תחשבו שוב!

בעוד שסוכנויות דיגיטל עשויות להיראות כאופציה אמינה יותר מפרילנסרים, חלקן עשויות לגבות מכם תעריפים גבוהים יותר עבור עבודה פחות איכותית.

מה שעשוי לקרות עם סוכנות דיגיטל לא אמינה הוא, שאחרי שאיש המכירות שלה יסגור איתכם את העסקה, אתם עלולים לעבור למנהל הפרויקט, שאולי אין לו הבנה מלאה של הצרכים הספציפיים שלכם. בהמשך, מנהל הפרויקט עשוי להעביר את הפרויקט שלכם לגורם מתחתיו, עם בריף חלקי. לבסוף, כאשר הגורם מתחתיו מסיים את הפרויקט, מנהל הפרויקט עשוי להעביר אותו אליכם, אפילו ללא בדיקה שטחית לאיתור טעויות.

עלינו לציין, שלא כל סוכנויות הדיגיטל הן כאלה. עבדנו בעבר – וגם כיום – עם סוכנויות שיווק רבות, ויש ביניהן פנטסטיות! 
מה שאנחנו מדגישים הוא, שבין אם אתם רוצים לעבוד עם קופירייטר פרילנסר או לחילופין עם סוכנות שיווק דיגיטלי, אנא בדקו אותם כראוי ואל תהססו לבדוק את תהליך העבודה שלהם לעומק.

כשאתם יוצרים אינטראקציה עם סוכנות הדיגיטל, שימו לב לדברים הבאים:

 • האם הם עונים למיילים שלכם בזמן?
 • האם הם עונים בפירוט על שאלותיכם?
 • האם הם נשמעים כנים, אמינים ושקופים?
 • האם האישיות של הקופירייטר משתלבת עם שלכם?
 • כיצד נראות דוגמאות הכתיבה בתיק העבודות המקוון שלהם?
 • האם הלקוחות שלהם השיגו תוצאות טובות מעבודתם? 

אם הוכח שהתהליכים המקצועיים של הסוכנות השיגו תוצאות איכותיות בתחומים שבהם אתם עוסקים – כדאי לכם להעסיק אותם.

מה לגבי In-House?

אם אתם רוצים להעסיק קופירייטר פנימי, גם זו אסטרטגיה אפשרית, אם החברה שלכם רוצה להגדיל את מספר העובדים הפנימי שלה. 

היתרון של קופירייטרים פנימיים הוא שהם יהיו ממוקדים ב-100% בחברה שלכם, בלי לטפל בעבודות של לקוחות אחרים. החיסרון הגדול הוא שכותבים פנימיים הם יקרים ולא תמיד מתמחים בכל תחומי הכתיבה הנדרשים.

זמן אספקה

לפעמים תצטרכו בדחיפות לקבל תוכן חדש, מתוקן או מעודכן.

לטובים מבין הקופירייטרים יש לקוחות רבים, שבדרך כלל סוגרים איתם עסקאות שבועות מראש. אם אתם צריכים לזרז את הפרויקט שלכם, תהיו מוכנים לשלם יותר – אבל הרבה יותר!

למה ? אתם שואלים. פשוט מאוד, כי כשאתם מבקשים תוכן במהירות, אתם למעשה מבקשים מהקופירייטר לתת לכם עדיפות על הלקוחות האחרים שהזמינו את שירותיו לפניכם. נוסף לכך, התראה קצרה משמעותה שהקופירייטר מפנה זמן פנוי על מנת לבצע את הפרויקט שלכם בדדליין הצפוף שקבעתם. 

עבור פרויקטים מזורזים, הסטנדרט המקובל הוא תוספת של 20% עד 30% על סך דמי הפרויקט.

כמות תיקונים

תיקונים משפיעים על מחיר התוכן בצורה ניכרת. 

ככל שתבקשו יותר תיקונים, כך יגדל המחיר. עם זאת, לא כל העסקים מתנהלים באופן זהה. 
אצלנו לדוגמה, בקופירייטינג לגאסי, אנחנו נותנים ללקוחות שלנו אפשרות לתיקונים ללא הגבלה וללא תשלום נוסף – עד שהם מרוצים מהתוצאה ב-100%.

תנאי שירות

כמו בכל ענף, גם בתחום הקופירייטינג יש תפקיד גדול וחשוב לתנאי השירות.

יש תנאי שירות בסיסיים, שכל קופירייטר מספק בפרויקטים שלו, כגון מחקר שוק, ניתוח מתחרים וכתיבת תוכן.

אולם, יש גם תנאי פרימיום, שעליהם תשלמו תוספת, שעשויה להיות מגולמת במחיר התוכן.

להלן כמה דוגמאות לתנאי שירות ברמת פרימיום, שאנחנו מעניקים ללקוחות שלנו:

 • פיתוח קול מותג סמכותי ועקבי
 • מחקר מילות מפתח 
 • מציאת נושאים למאמרים
 • בניית אסטרטגיות תוכן 
 • ביקורת תוכן וייעוץ קופירייטינג
 • עריכה לשונית והגהה על ידי עורך מקצועי
 • אופטימיזציה של התוכן לקידום אתרים
 • בדיקת מקוריות התוכן על ידי כלי ייעודי
 • מעקב אחר ביצועי התוכן ושיפורם לאורך זמן
 • עיצוב תוכן חזותי, כולל תמונות ואינפוגרפיקות

שיטות ומודלים לתמחור תוכן

שיטות ומודלים לתמחור תוכן

לפני שנצלול למספרים, חשוב שתבינו שאין מחיר סטנדרטי או קבוע לקופירייטינג. המחירים משתנים באופן ניכר על בסיס רמת המיומנות של הכותב, מומחיות הנושא ואופי התוצר. עם זאת, כדי לתת לכם מושג למה לצפות, להלן מודלי התמחור השונים בהם משתמשים קופירייטרים מקצועיים:

תמחור לפי מילה

לעיתים קרובות קופירייטרים גובים לפי מילה, כאשר התעריפים משתנים באופן ניכר מ-₪0.10 ועד ל-₪5 למילה. 

מודל זה מקל על חישוב המחירים, אך לא תמיד הוא מבטיח את איכות התוכן הגבוהה ביותר. יש קופירייטרים שעשויים למתוח את התוכן ולכלול בו מילים מיותרות או משפטים לא רצויים במטרה להעלות את המחיר.

במילים אחרות, הסיכון הוא שקופירייטרים עשויים להתמקד יותר באורך הטקסט ולא בתוכן שלו. כמובן, זה לא בהכרח יקרה אך זו אפשרות שכדאי להיזהר ממנה, ולכן חלק מהלקוחות מנסים למנוע אותה על ידי הגבלת כמות מילים בכל פרויקט.

תמחור לפי שעה

מבנה ברירת מחדל עבור רוב הקופירייטרים הוא תשלום לפי שעה. לפי מחקר של חברת UpWork, התעריף הממוצע לשעה של קופירייטרים פרילנסרים נע בין $19 ל-$45, כשהממוצע הוא $30. 

מודל התמחור הזה אומנם נראה תמים ופשוט, אך לעיתים הוא עלול לגרום לחוסר ודאות בכל הנוגע לתשלום על הפרויקט.

לדוגמה, קופירייטר מעריך שהוא יזדקק לשלוש שעות עבודה כדי להשלים פרויקט מסוים, אבל בסופו של דבר זה אורך ארבע שעות. כשזה יקרה, אתם תשאו בעלויות גבוהות יותר ממה שתכננתם, מה שעלול להשפיע לרעה על התקציב השיווקי הכולל שלכם.

תמחור לפי פרויקט

חלק מהקופירייטרים מעדיפים לגבות עמלות קבועות במקום לקבוע תעריף למילה או לשעה. מודל תמחור זה, בדרך כלל רלוונטי יותר עבור כותבים מקצועיים ומנוסים, כי הם מכירים את השירותים שלהם היטב ויודעים כיצד לתמחר אותם בהתאם.

מבין שלושת מודלי התמחור שהוזכרו עד כה, תמחור לפי פרויקט בדרך כלל הוא הנוח ביותר ללקוח וגם לכותב, כי הוא שקוף ותמציתי. במודל תמחור זה, תדעו את מחיר התוכן מראש ותבינו אם הוא מתאים לתקציב שלכם. הדבר יקל על חישוב החזר ההשקעה (ROI) הפוטנציאלי שלכם, עוד לפני שתתחילו לעבוד עם הקופירייטר.

תמחור לפי ריטיינר

יש קופירייטרים שגובים ריטיינר, הכרוך בתשלום תעריף חודשי קבוע עבור שירותי תוכן שוטפים. מודל תמחור זה אינו נפוץ אצל קופירייטרים כי הוא פחות גמיש ולעיתים מגביל את הכותבים לעבוד עם לקוח אחד בלבד. עם זאת, כותבים שנהנים מיציבות בהכנסות עשויים למצוא את מודל התמחור הזה כנוח ואופטימלי עבורם.

תמחור לפי עמוד

במקרים מסוימים, אתם עשויים למצוא קופירייטרים שמתמחרים תוכן לפי עמוד. זהו אחד ממודלי התמחור הקשים והפחות פופולריים, כי קשה לגבש פורמט תוכן אחיד לכל העמודים. אחרי הכל, כל סגנון של פונט, גודל או מרווח בין שורות שהקופירייטר יחליט עליו ישפיעו על ספירת הדפים, ומכאן – על התשלום הנובע מכך.

תמחור לפי תעריף יומי

על פי מחקרים בתחום השיווק, קופירייטרים צריכים להרוויח תעריף יומי של מינימום $1028. תעריף זה משקף את המורכבות של תעשיית הקופירייטינג ואת רמת הניסיון הגבוהה הנדרשת להפקת תוכן יעיל ואפקטיבי.

תעריפים יומיים כוללים את כל העבודה שהקופירייטר עושה עבורכם והם נפוצים בעיקר באיזורים כמו אירופה וארה״ב. טווח המחירים יכול לנוע בין ₪500 ל-₪10,000 ליום עבודה אחד.

תמחור לפי חבילה

קופירייטרים רבים נוהגים להציע שירותי קופירייטינג בחבילות תוכן מגוונות. כל חבילת תוכן שהם מציעים מורכבת מכמה שירותים, מוצרים ותנאי שירות ייחודיים.

עסקים וקופירייטרים אוהבים מאוד לעבוד עם מודל תמחור זה, כי הוא מסייע להם להבין איזה סוג תוכן הם יקבלו ומהו השירות הספציפי שיינתן להם. התנהלות כזו עשויה למנוע אי-הבנות וויכוחים מיותרים.

תמחור מדורג

תמחור מדורג נפוץ במיוחד בקרב חברות הנמצאות בתעשיית ה-SaaS.  

במודל זה של תמחור, הקופירייטרים מחלקים את שירותי התוכן שלהם על סמך הצרכים, המטרות והתקציב של הלקוח, ולרוב מציעים 4-3 אפשרויות (חבילות) מאותו סוג שירות:

 • שירות במחיר נמוך (הכולל רק את הבסיס)
 • שירות במחיר בינוני (הכולל את הבסיס + מגוון שירותים)
 • שירות במחיר גבוה (כולל הכל)

היתרון הבולט של תמחור מדורג, שהוא נותן לכם כמה אפשרויות בחירה ומראה לכם בדיוק על מה אתם משלמים.

תמלוגים

קופירייטרים מנוסים עשויים לגבות תמלוגים עבור עותקים שיווקיים, שהניבו מכירות רבות ללקוחות שלהם.

חשבו על תמלוגים כמו על עמלות מכירה. 2% עד 5% הוא טווח מקובל של תמלוגים, ויש קופירייטרים מובילים הדורשים אחוז גבוה יותר.

להלן דוגמה שתסביר לכם את המושג 'תמלוגים' בצורה נפלאה: 

אם לקופירייטר שלכם יש 5% תמלוגים אצלכם, ואתם מוכרים מוצרים בשווי של ₪100, הקופירייטר יקבל על כל מכירה שאתם מבצעים ₪5. אם אתם מוכרים מוצר בשווי ₪100,000, הקופירייטר ירוויח ₪5000 על מכירה שתבצעו. 

חשוב לזכור כי ברוב המקרים, תמלוגים אלו ישולמו כתוספת לכל השיטות ולמודלי התמחור שהוזכרו לעיל.

מחירון הקופירייטינג הלאומי

כמה עולה באמת תוכן איכותי

כתיבה שיווקית

כתיבה שיווקית היא סגנון כתיבה שמטרתו לעודד את הקוראים לנקוט בפעולה. הפעולה עשויה להשתנות מעסק לעסק, אך לרוב היא תהיה: רכישה, יצירת קשר, מילוי פרטים, הורדת טופס, קביעת שיחת ייעוץ, מענה על שאלון וכו׳.

מחירון כתיבה שיווקית:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪150 עד ₪300 עבור 500 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪400 עד ₪1000 עבור 500 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪1000+ עבור 500 מילים

פוסטים לרשתות החברתיות

קופירייטרים המתמחים במדיה חברתית משתמשים במגוון אסטרטגיות כדי ליצור תוכן מרתק ואותנטי עבור חשבונות המדיה החברתית של לקוחותיהם. הם יכולים לארגן, לקדם ולהשיק אירועים חיים, תחרויות ופוסטים ויראליים בפלטפורמות ייחודיות כמו: פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין, טוויטר, טיקטוק, פינטרסט ועוד.

מחירון פוסטים לרשתות החברתיות (ללא עיצוב):

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪30 עד ₪90 לכל פוסט

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪100 עד ₪250 לכל פוסט

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪300+ לכל פוסט

קופירייטינג לאתרי אינטרנט

קופירייטינג לאתרי אינטרנט הוא התהליך של כתיבת תוכן דיגיטלי עבור אתרי אינטרנט, דפי נחיתה, דפי מוצרים ושירותים, פוסטים בבלוג וכל מה שביניהם.

תוכן דיגיטלי משכנע יכול להשאיר את המבקרים באתר שלכם זמן רב יותר, ועשוי להוביל אותם לנקוט בפעולות שחשובות לכם ומשמעותיות עבורם.

מחירון קופירייטינג לאתרי אינטרנט:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪150 עד ₪200 לעמוד של 500 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪250 עד ₪400 לעמוד של 500 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪500+ לעמוד של 500 מילים

עותקי מכירה ארוכים

עותקי מכירות ארוכים מיועדים בעיקר לדפי מכירה של קורסים דיגיטליים ומוצרי מידע שונים. דפי המכירה הללו דומים מאוד לדפי נחיתה רגילים שאתם רואים ביומיום, רק שהם הרבה יותר ארוכים, מבוססים לרוב על סטוריטלינג ומאוד שיווקיים.

מחירון עותקי מכירה ארוכים:

קופירייטר מתחיל – יגבו ₪600 עד ₪1500 לדף מכירה של 2000 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבו ₪2000 עד ₪3000 לדף מכירה של 2000 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבו ₪5000+ לדף מכירה של 2000 מילים

כתיבת תוכן SEO

כתיבת תוכן SEO היא סגנון כתיבה, שמטרתו לשפר את הדירוג של האתר שלכם במנועי החיפוש, להזרים תנועת גולשים בצורה אורגנית לאתר ולספק ערך מוסף לגולשים, בעיקר באמצעות פוסטים ומאמרים לבלוג.

גישה זו כוללת בדרך כלל מחקר מילות מפתח, בניית קישורים חיצוניים, אופטימיזציה של תמונות ותגי כותרות, כתיבת מטא דיסקריפשן, הפקת תוכן איכותי וביסוס הטענות עם הוכחות מוצקות.

מחירון כתיבת תוכן SEO:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪150 עד ₪250 למאמר של 500 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪300 עד ₪500 למאמר של 500 מילים

קופירייטרים סופרסטאר – יגבה ₪700+ למאמר של 500 מילים

כתיבה טכנית

תוכן טכני מסביר מה מוצר עושה וכיצד להשתמש בו. בעבודתו של כותב טכני, אין כל ניסיון למכור מוצר ולא משתמשים  באסטרטגיות שיווקיות. 

למרות שמדריכים למשתמש, מפרטי מוצר ומאמרי הדרכה הם יבשים ומשעממים, הם אף פעם לא אמורים להיקרא בשלמותם לפני השגת מכירה. הם משמשים כמדריכי עזר למשתמשים שכבר רכשו את המוצר בעבר.

מחירון כתיבה טכנית:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪1 עד ₪3 למילה

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪4 עד ₪9 למילה

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪10+ למילה

ניוזלטרים

קופירייטינג לניוזלטר הוא תהליך של כתיבת ניוזלטרים ללקוחות קיימים או לידים חדשים שהצטרפו לרשימת התפוצה. המטרה היא להגדיל את המודעות של המותג, לטפח את מערכות היחסים עם הלידים ולשלוח אליהם דיוורים שונים שיציפו בהם רגשות ויניעו אותם לפעולה שאתם רוצים. כמו כן, תוכלו להשתמש בניוזלטרים כדי ליידע את הלקוחות שלכם על מוצר או על שירות חדש, לערוך הגרלות ולחלק הטבות.

מחירון קופירייטינג לניוזלטר (ללא עיצוב):

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪200 עד ₪300 לניוזלטר 

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪400 עד ₪800 לניוזלטר

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪900+ לניוזלטר

שם לעסק וסלוגן

כל עסק חדש צריך שם חזק וסלוגן מלוטש. כחלק מתהליך מציאת השם והסלוגן לעסק, הקופירייטר מחפש רעיונות ודרכים להדגיש את ערכי המותג ואת המסרים השיווקיים העיקריים, אותם בעל העסק מעוניין להבליט. חשוב לזכור, כי על הקופירייטר לבדוק ששם העסק והסלוגן החדש שיצר אינם קיימים באף מקום אחר, כדי שבטעות לא יאשימו (אתכם!) בגניבת זכויות יוצרים.

מחירון שם לעסק + סלוגן:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪300 עד ₪1000 עבור שם לעסק וסלוגן

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪1500 עד ₪5000 עבור שם לעסק וסלוגן

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪5000+ עבור שם לעסק וסלוגן

תיאורי מוצר

תיאור מוצר הוא תוכן שיווקי שתפקידו להסביר מהו המוצר ומדוע כדאי לרכוש אותו. מטרת תיאור המוצר היא לספק ללקוחות מידע חשוב על התכונות והיתרונות העיקריים של המוצר, כך שהם יירצו לרכוש אותו מייד לאחר קריאת הטקסט.

מחירון כתיבת תיאור מוצר:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪50 עד ₪150 לתיאור מוצר עד 300 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪200 עד ₪500 לתיאור מוצר עד 300 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪700+ לתיאור מוצר עד 300 מילים

קופירייטינג באנגלית

קופירייטינג באנגלית הוא שירות בעל ערך רב לכל מותג שמעוניין לפעול בשווקים הבינלאומיים.

קופירייטר שמציע שירותי תוכן באנגלית, חייב לדעת אנגלית ברמה של שפת אם (5 יחידות אנגלית בכיתת מב"ר לא תופס כאן…).

נוסף לכך, הוא מוכרח להכיר את התרבות והניואנסים של השפה המקומית, ולרוב משתמשים בכלי תרגום מקצועיים שנועדו למקסם את כישורי הכתיבה שלהם, למנוע שגיאות כתיב נפוצות וללטש את הטקסטים.

מחירון קופירייטינג באנגלית:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪200 עד ₪500 ל-500 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪600 עד ₪1000 ל-500 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבו ₪1200+ ל-500 מילים

שירותי תרגום

טקסט או מילים בתרגום נכון, ישדרו את אותה המשמעות, אותו הרגש ואותה הכוונה כמו במסר המקורי. נוסף לכך, תרגום מדויק יתחשב בהבדלים בין התרבויות ובהבדלי הניסוח בין שתי השפות.

מחירון שירותי תרגום:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪100 עד ₪200 ל-1000 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪300 עד ₪500 ל-1000 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪700+ ל-1000 מילים

מודעות לקמפיינים ממומנים

תוכן פרסומי נועד ללוות את החלק הוויזואלי של כל קמפיין שיווקי.

קופירייטרים שמתמחים במודעות, כותבים פרסומות; מודעות לקמפיינים; חוברות; קטלוגים ועותקי קידום מכירות אחרים לעסקים קטנים, לתאגידים גדולים ולכל מי שביניהם. למעשה, הם כותבים את המילים שמסבירות לצרכנים מדוע עליהם לרכוש מוצר או שירות של מותג מסוים על פני המתחרים.

מחירון מודעות לקמפיינים (ללא עיצוב):

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪100 עד ₪200 לכל מודעה

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪300 עד ₪500 לכל מודעה

קופירייטר סופרסטאר – יגבו ₪700+ לכל מודעה

רשימות אמזון

קופירייטינג לאמזון הוא הטקסט שבו אתם משתמשים ברשימות המוצרים שלכם בשוק של אמזון. אלה כוללים את כותרת המוצר, תיאור המוצר, נקודות תבליטים וכיתוב תמונה, שניתן למלא את כולם דרך ״הדשבורד״ (לוח המחוונים) של המוכר.

מחירון רשימות אמזון:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪250 עד ₪400 לתיאור מוצר עד 400 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪500 עד ₪800 לתיאור מוצר עד 400 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪1000+ לתיאור מוצר עד 400 מילים

חוברת / ברושור

קופירייטינג לברושור (חוברת) צריך לספר סיפור מרתק, כזה שיעניין את הקורא ויגרום לו לרצות לגלות יותר. לא רבים האנשים שמצליחים לעשות זאת וכתוצאה מכך, החוברות שלהם נזרקות לפח עוד לפני שנבדקו במלואן ולפני שקראו אותן עד הסוף.

מחירון קופירייטינג לברושור:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪300 עד ₪500 לדף אחד

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪600 עד ₪1200 לדף אחד

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪1500+ לדף אחד

מכתבי גיוס כספים

מכתבי גיוס כספים מפרטים לתורמים פוטנציאליים את צרכי העמותה ואת הדרך לתמוך בה. נוסף לכך, הם מספרים לתורמים את סיפור העמותה, את ההשפעה שלה וכיצד תרומתם תעזור. 

מחירון מכתבי גיוס:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪500 עד ₪1200 למכתב אחד

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪1500 עד ₪2500 למכתב אחד

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪3000+ למכתב אחד

אופטימיזציה לפרופיל לינקדאין

פרופיל לינקדאין שעבר אופטימיזציה הוא פרופיל שכל החלקים בו מלאים והוא מראה לקהל מה אתם עושים, מי אתם ובמה אתם מומחים. בדרך זו אתם עוזרים לפרופיל החברתי שלכם להיות מדורג גבוה יותר בחיפושים בלינקדאין וכך בונים אמון וסמכות בקרב הגולשים, שאולי ירצו להתחבר או לעקוב אחריכם.

מחירון אופטימיזציה לפרופיל לינקדאין:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪300 עד ₪500 לאופטימיזציה מלאה

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪600 עד ₪900 לאופטימיזציה מלאה

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪1000+ לאופטימיזציה מלאה

הודעה לעיתונות

הודעה לעיתונות היא מסמך המכריז על סיפור חדשותי של המותג שלכם, שהתקשורת עשויה לרצות לסקר. לרוב, המסמך יספק לכתב או לעורך את כל המידע הרלוונטי שהם יזדקקו לו.

מחירון כתיבת הודעה לעיתונות:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪600 עד ₪900 ל-800 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪1200 עד ₪1500 ל-800 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪2000+ ל-800 מילים

תסריטי וידאו

92% מהמשווקים אומרים שסרטוני וידיאו הם חלק מרכזי באסטרטגיית השיווק שלהם.

סרטונים מספרים סיפור. בין אם אתם כותבים תסריט וידאו מקורי או משתמשים בתבנית מסוימת, התסריט שלכם חיוני מאוד לסיפור, לדיאלוג ולתוכניות הפעולה שתבצעו באמצעות הוידיאו.

מחירון כתיבת תסריטי וידיאו:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪150 עד ₪300 לסרטון באורך 30 שניות

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪400 עד ₪700 לסרטון באורך 30 שניות

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪800+ לסרטון באורך 30 שניות

חקר מקרה (Case Study)

קייס סטאדי הוא מחקר מעמיק על אדם, על קבוצה או על אירוע, שהשיגו תוצאות מצוינות באמצעות מוצר או שירות. בקייס סטאדי מנותחים כל ההיבטים של הנחקר על מנת לחפש דפוסים ופעולות שהובילו להצלחתו בעבר.

מחירון כתיבת קייס סטאדי:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪300 עד ₪500 ל-500 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪600 עד ₪1000 ל-500 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪1500+ ל-500 מילים

ספרים אלקטרוניים

ספר אלקטרוני הוא קובץ דיגיטלי, המכיל טקסטים ותמונות שמותאמים להפצה דיגיטלית ולהצגה על המסך, באופן דומה לספר מודפס. ניתן לקרוא ספרים אלקטרוניים במחשב נייח/נייד, בסמארטפון ובטאבלט.

מחירון כתיבת ספר אלקטרוני:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪1000 עד ₪2500 ל-5000 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪2500 עד ₪4000 ל-5000 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪5000+ ל-5000 מילים

תוכן אינטראקטיבי

תוכן אינטראקטיבי הוא כל סוג של תוכן שמעביר את המסר על ידי עידוד ההשתתפות של המשתמשים. אינטראקטיביות יכולה להופיע במגוון אופנים כגון מחשבונים, חידונים, ספרים אלקטרוניים, סרטונים ואינפוגרפיקות מונפשות.

מחירון תוכן אינטראקטיבי:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪250 עד ₪500 לחידון או מחשבון

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪750 עד ₪1000 לחידון או מחשבון

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪1500+ לחידון או מחשבון

פודקאסטים

קופירייטינג לפודקאסטים מתייחס לכתיבת טקסטים מרתקים עבור תיאור התוכנית, שמות הפרקים וכתיבת הפודקאסט עצמו. רכיבים אלה מכונים לעתים קרובות – מטא נתונים. אלו הנתונים בהם ישתמשו פלטפורמות ההאזנה כדי ״לאנדקס״ (לבצע Index) את התוכן שלכם ולהחליט אילו שאילתות חיפוש / מילות מפתח יש להציג בפודקאסט שלכם.

מחירון קופירייטינג לפודקאסטים:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪1000 עד ₪1500 לפרק של 15 דקות

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪2000 עד ₪3000 לפרק של 15 דקות

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪4000+ לפרק של 15 דקות

וובינרים (Webinar)

וובינר הוא סמינר מקוון המתארח על ידי ארגון/חברה ומשודר לקבוצה נבחרת של אנשים, דרך האינטרנט.

וובינרים מאפשרים לקבוצות גדולות של אנשים להשתתף בדיונים מקוונים או באירועי הדרכה ולשתף אודיו, מסמכים, שקופיות ומצגות – גם כאשר הם לא נמצאים באותו מקום עם מארח הפגישה או באותו חדר שבו מתקיימים האירוע או המצגת.

מחירון קופירייטינג לוובינרים:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪2000 עד ₪3000 לסמינר של 30 דקות

קופירייטר מתקדם – יגבו ₪3000 עד ₪6000 לסמינר של 30 דקות

קופירייטר סופרסטאר – יגבו ₪7000+ לסמינר של 30 דקות

מסמך לבן (White Paper)

מטרתו של מסמך לבן היא להצביע על כך שעמדה מסוימת היא הדרך הטובה ביותר או הפתרון האולטימטיבי עבור בעיה מסוימת. כאשר הוא משמש למטרות מסחריות, מסמך לבן עשוי להשפיע על תהליכי קבלת ההחלטות של לקוחות קיימים ופוטנציאליים.

מחירון כתיבת מסמך לבן:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪1500 עד ₪2000 ל-2500 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪2500 עד ₪3000 ל-2500 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪4000+ ל-2500 מילים

קורס מקוון

קורס מקוון הוא כל קורס הנלמד באינטרנט, ולא באופן פיזי. קורסים רבים מוקלטים מראש אך יכולים לכלול גם מרכיבים רבים אחרים, היוצרים חווית למידה מרתקת מחוץ לסביבת כיתה מסורתית.

מחירון כתיבת קורס מקוון:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪3000 עד ₪5000 ל-10,000 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪6000 עד ₪9000 ל-10,000 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪10,000+ ל-10,000 מילים

מצגות

מצגות מעבירות מידע חשוב מהדובר לקהל, בדרך ברורה וקלה להבנה. מצגות בדרך כלל מגיעות כהדגמה, כהקדמה, כהרצאה או כנאום שנועד ליידע, לשכנע, לעורר, להניע, לבנות רצון טוב או להציג רעיון / מוצר / שירות חדש.

מחירון כתיבת מצגת:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪400 עד ₪600 למצגת של 700 מילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪700 עד ₪900 למצגת של 700 מילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪1000+ למצגת של 700 מילים

סדרת מיילים

סדרת מיילים היא רצף של מיילים הנשלחים לקהלים מוגדרים, הנמצאים ברשימת התפוצה. 

קיימים שני סוגים של רצפי מיילים: מבוססי טריגר ומבוססי זמן. 

סדרת מיילים מבוססת טריגרים מופעלת כאשר מישהו נוקט פעולה מסוימת, כמו לחיצה על קישור במייל או ביקור באתר אינטרנט. סדרת מיילים מבוססת זמן נשלחת אוטומטית לאחר חלוף זמן מסוים.

מחירון כתיבת סדרת מיילים:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪500 עד ₪1000 לסדרה של 5 מיילים

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪1000 עד ₪1500 לסדרה של 5 מיילים

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪2000+ לסדרה של 5 מיילים

אסטרטגיית תוכן

אסטרטגיית תוכן היא תוכנית שבה אתם משתמשים בתוכן (אודיו, ויזואלי ו/או כתוב) כדי להשיג את המטרות השיווקיות שלכם. אסטרטגיית תוכן מוצלחת תסייע לכם למשוך את קהל היעד הרלוונטי בכל שלב במשפך השיווקי, ותשמור עליו מעורב לאורך כל הדרך, גם לאחר הרכישה.

מחירון הפקת אסטרטגיית תוכן:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪1000 עד ₪2000 עבור אסטרטגיה לשנה מלאה

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪3000 עד ₪4000 עבור אסטרטגיה לשנה מלאה

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪5000+ עבור אסטרטגיה לשנה מלאה

ביקורת תוכן

ביקורת תוכן מסייעת לנתח את התוכן של העסק שלכם ואת הביצועים הכוללים שלו.

בעזרתה נבחנים כל המדדים החשובים, החל מערוצי הפרסום השונים ועד לתכנים השיווקיים, במטרה לקבוע שני דברים עיקריים: מה עובד בתוכן ומה לא עובד.

מחירון ביקורת תוכן:

קופירייטר מתחיל – יגבה ₪3000 עד ₪5000 עבור ביקורת תוכן מלאה

קופירייטר מתקדם – יגבה ₪6000 עד ₪9000 עבור ביקורת תוכן מלאה

קופירייטר סופרסטאר – יגבה ₪10,000+ עבור ביקורת תוכן מלאה

הציעו לכם תוכן במחיר נמוך מאוד? ככל הנראה יש לזה סיבה…

כיום, יש מספר עצום של סוכנויות קופירייטינג וכותבי תוכן פרילנסרים, שמבטיחים ליצור תוכן זול ומהיר. 
האם כדאי לכם ללכת על זה?

מדוע שתוציאו ₪5000 על פיסת תוכן אחת איכותית, כאשר באותו סכום אתם יכולים לקבל 10 פיסות תוכן שונות וזולות יותר? זה אמור להיות טוב יותר, לא? 

הרי עם כמות תוכן של פי 10, תוכלו לשתף יותר פוסטים במדיה החברתית ובבלוג האתר, להגדיל את מאמצי ה-SEO שלכם בגוגל ולהזניק פי 10 את מהירות הצמיחה העסקית שלכם.

לצערנו, חברים, לא כך עובדים הדברים…

אם זה היה המקרה, מגזינים גדולים כמו Fortune500, פורבס או חברות רב-לאומיות גדולות אחרות כמו Amazon ו-Walmart, היו רוכשים כמויות גדולות של מאמרי SEO זולים מסוכנויות תוכן (אתם יודעים, המאמרים האלה שמחירם ₪0.15 למילה…), כדי לתדלק את הנוכחות ואת הצמיחה הדיגיטלית שלהם.

אבל…וזהו אבל גדול: יש כמה סיבות שהם לא עושים זאת. 

מדוע לא מומלץ לרכוש תוכן זול?

1. המכירות שלכם ייפגעו בצורה דרסטית – שיווק תוכן אפקטיבי יסייע לכם לשפר את את יחסי ההמרה ואת כמות המכירות בעסק (כאשר הוא מבוצע נכון), אך הוא גם עלול לפגוע במכירות ובהכנסות כאשר הוא מבוצע בצורה גרועה.

2. פגיעה באיכות ובסטנדרטים של המותג – התוכן שלכם הוא שיקוף ישיר של העסק שלכם ושל סטנדרט האיכות שאתם מאמצים עבור החברה. אם תחליטו ללכת בדרך החסכונית ותסתכלו רק על המחיר כשאתם רוכשים תוכן, ייתכן שהלקוחות שלכם יחשבו שהמוצר או השירות שאתם מספקים הם Low-Cost ואינם איכותיים.

3. הקידום האורגני שלכם הולך לסבול – הבעיה עם תוכן זול זה שהוא מתוכנן בצורה גרועה. אם הזמנתם תוכן Low-Cost, סביר להניח שכותב התוכן שלכם יספק:

 • תוכן דק המכיל מעט מאוד ערך מוסף – רק בגלל שתוכן הוא ארוך, אין זה אומר שהוא לא תוכן דק. מאמר של 2000 מילים יכול להיות מלא בתוכן שטחי ובמסרים לא רלוונטיים, בעוד שלמאמר תמציתי של 800 מילים, עשוי להיות ערך מוסף גבוה מאוד ואינפורמציה רלוונטית.
 • תוכן משוכפל או גנוב – תוכן ירוד שנראה לא טוב, לא מעניק כל ערך מוסף לקוראים ונראה כמו שכפול של מאמרים אחרים באינטרנט (במילים אחרות, תוכן ממוחזר).
 • תוכן רובוטי – תוכן המלא עד אפס מקום במילות מפתח, שהופכות את התוכן לרובוטי ולא טבעי (במטרה להערים על מנועי החיפוש).

אם לומר את האמת – אנחנו כלל לא מאשימים את הכותבים! 

עם סכום כל כך נמוך מלכתחילה, המטרה העיקרית שלהם תהיה לסיים במהירות את הפרויקט שלכם ולהמשיך לעבודה הבאה. אם המאמר שלכם מלא בתוכן חסר משמעות או גרוע מכך – שימוש חוזר במאמרים ישנים בשיטת ״העתק, הדבק וערוך״ – אתם לא יכולים להאשים אותם.אתם מקבלים את מה שאתם משלמים עבורו.

איך זה משפיע לרעה על SEO?

העניין במנועי חיפוש, כמו בגוגל, הוא שהאלגוריתם שלהם חזק למדי, חכם מאוד ומתפתח ללא הפסקה. כלומר, כל תוכן שתפיקו יצטרך להיות שימושי, רלוונטי ובעל ערך מוסף לקוראים כדי להחזיק מעמד במבחן הזמן, במיוחד כאשר מתרחש עדכון באלגוריתם החכם.

למעשה, עדכון הפנדה האחרון של גוגל העניק דירוג טוב יותר לאתרים שמייצרים תוכן רלוונטי ובעל ערך שעוזר לקהל שלהם, תוך ענישה של אתרים שמציגים תוכן דק ומשוכפל, תוכן עם ערך מועט לגולשים באינטרנט.

איך לזהות תוכן איכותי

איך לזהות תוכן איכותי

תוכן מגובה בנתונים

נתונים הם הדרך האובייקטיבית היחידה על מנת לדעת אם התוכן שלכם הוא תוכן ויראלי או קטסטרופלי:

 • תוכן ויראלי – זהו התוכן הטוב והקסום ביותר שלכם, המופיע בגוגל במיקום 3-1 ומביא את מרב התנועה, המעורבות והלידים.
 • תוכן קטסטרופלי – זהו התוכן הממוצע ומתחת לממוצע שלכם. זה מהווה את 97% הנותרים מהתוכן שלכם. תוכן קטסטרופלי הוא גרוע כי אין בו שום קסם! תוכן קטסטרופלי לעולם לא ישיג מעמד של ויראלי.

אולי שמעתם על חוק פארטו (עיקרון ה-80/20). בשיווק, הפירוש הוא ש-80% מהרווחים שלכם מגיעים מ-20% מהלקוחות שלכם או 20% מהמאמצים שלכם מובילים ל-80% מהתוצאות שלכם.

הנה חוק חדש שכדאי שתכירו: חוק התוכן הוויראלי – רוב הביצועים שלכם יגיע משבריר זעיר של תוכן ויראלי.

תוכן שמשיג יעדים שיווקיים

עליכם להגדיר את איכות התוכן שלכם על סמך ה-ROI (החזר השקעה) שאתם מרוויחים ממנו, ולא כמה זמן וכסף אתם משקיעים בו.

תארו לעצמכם שאתם הבעלים של סוכנות שיווק דיגיטלי ואתם מעוניינים להוסיף נציג חדש למחלקות המכירות שלכם. האם תחתימו נציגים על סמך המראה שלהם ? הגובה שלהם ? כיצד הם אוכלים ? או אולי כמה עוקבים יש להם ברשתות החברתיות?

התשובה היא – לא. אתם רוצים לוודא שהם יודעים למכור !

לכן, בדקו את הדברים החשובים, כמו הדרך בה הם מדברים עם לקוחות, כמה שיחות הם בצעו, האם הם עוקבים אחרי הלידים ואחרי הצעות המחיר, מהם יחסי המרה שלהם וכו׳.

נציגי מכירות מעולים יש מכל הסוגים והמינים. הדבר נכון גם לגבי תוכן איכותי.

תוכן יכול להיות ארוך או קצר, עם אפס תמונות או עשר, עם שגיאות כתיב או עם דקדוק ותחביר מושלמים.

בסופו של דבר, השאלה החשובה ביותר שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא: האם התוכן שלכם השיג את מטרתו השיווקית – יצירת תנועה, דירוג גבוה יותר בגוגל, הבאה למעורבות או להמרות.

תוכן מדורג היטב בגוגל

תוכן איכותי עוזר לכם ליצור קישורים נכנסים ובכך מסייע לכם להתברג גבוה יותר במנועי החיפוש. אחת מאסטרטגיות ה-SEO הטובות ביותר לקידום אורגני היא להשיג קישורים נכנסים באיכות גבוהה, מאתרים בעלי סמכות גבוהה. 

עבור גוגל, קישורים נכנסים באיכות גבוהה מעידים על אמינות ואמון. מה שאומר, שככל שיהיו לכם יותר קישורים נכנסים איכותיים, כך סביר להניח שתדורגו גבוה יותר ותזרימו תנועה אורגנית מסיבית יותר.

תוכן עם שיעור קליקים יוצא דופן

משיקים קמפיינים בגוגל? חשוב שתכירו את הכלל הבא:

אם למודעה שלכם יש ציון איכות גבוה, כנראה תשלמו פחות והמודעה שלכם תופיע בצורה בולטת יותר; אם למודעה שלכם יש ציון איכות נמוך, תשלמו יותר כסף וכמות ההופעות של המודעה שלכם תהיה נמוכה בהרבה.

מהו הפקטור החשוב ביותר לציון האיכות של גוגל אדס? שיעור קליקים יוצא דופן.

שתי החברות, פייסבוק וטוויטר, העתיקו את הרעיון של גוגל אדס וכיום גם הן מתגמלות תוכן בעל מעורבות גבוהה בעלויות נמוכות. מצד שני, תוכן עם מעורבות נמוכה 'נענש' (פגיעה בדירוג האורגני, ירידה במיקומים וכו'), מה שמייקר מאוד את הקידום של תוכן זבל.

גוגל, פייסבוק וטוויטר מעודדות תוכן עם מעורבות גבוהה. פירוש הדבר הוא שאם התוכן שלכם לא יוצר מעורבות ולא גורם לאנשים ללחוץ, אזי הוא אינו תוכן איכותי.

תוכן שיוצר מעורבות גדולה במדיה החברתית

כדי ללכוד את תשומת הלב של משתמשי המדיה החברתית, עליכם ליצור תוכן ויראלי שמפעיל תגובה רגשית. רק תוכן שמשיג מעורבות גבוהה (לייקים, תגובות, שיתופים) במדיה החברתית, יכול להיקרא תוכן איכותי.

תוכן שמביא לביצועים פנומנליים בכל פלטפורמה

חלק מהתוכן שלכם עשוי להצליח רק בערוץ אחד. במקרה של תוכן ויראלי? זה לא המצב.

תוכן ויראלי עשוי להצליח בכל ערוצי השיווק השונים, בין אם זה באורגני, בממומן, במייל, ברשתות החברתיות, ובקיצור – בכל הפלטפורמות.

אם התוכן שעבד לכם במדיה החברתית, עובד לכם כעת בבלוג האתר, ברכות – יש לכם תוכן מנצח!

לעומת זאת, תוכן שנכשל בערוץ אחד צפוי להיכשל בכל ערוץ אחר. לכן, אם אתם רוצים שהתוכן, השיווק והמותג שלכם יהיו מוצלחים יותר, אתם צריכים לחשוב על רעיונות טובים יותר וליצור תכנים טובים יותר. 

תוכן שמעלה מומחיות, סמכותיות ואמינות  (E-A-T)

E-A-T (Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness  = מומחיות, סמכותיות ואמינות, הוא עיקרון שמדרגי איכות החיפוש של גוגל משתמשים בו באופן קבוע, כדי לקבוע את האיכות ואת היעילות של תוצאות החיפוש.

מדרגי האיכות של גוגל הם אנשים אמיתיים, שקובעים באיזו מידה תוצאות החיפוש של גוגל עונות על צורכי המשתמשים, על סמך קריטריונים והנחיות שנקבעו לדירוג איכות החיפוש.

משוב ממדרגי איכות לא משפיע ישירות על הדירוגים, אבל זה כן עוזר לגוגל לבצע שיפורים באלגוריתמים לאורך זמן.

כלומר, למרות ש-E-A-T אינו גורם דירוג ישיר בגוגל, הוא עדיין הולך יד ביד עם SEO.

יצירת תוכן מתוך מחשבה על E-A-T, כרוכה ביצירת תוכן המבוסס על מחקר מעמיק, מגובה בנתונים ומציג עובדות אמינות. התוכן צריך להיכתב על ידי מומחים בתעשייה ולהגיע ממקורות מידע סמכותיים ומהימנים. הוא עשוי לכלול קישורים איכותיים בתוכן כדי לתמוך בטענות כלשהן, ולרוב מעודכן באופן קבוע.

תוכן שנכתב עבור קהל היעד

קהל היעד שלכם מורכב מלקוחות החלומות שלכם – האנשים עם הסבירות הגבוהה ביותר לרכוש את המוצרים או השירותים שאתם מציעים. תוכן איכותי הוא תוכן שנכתב עבור קבוצת אנשים ספציפית וכזה שמתייחס לנתונים הדמוגרפיים והפרסונליים שלהם. הגדרתו של קהל היעד היא צורך חיוני וחשוב, שצריך להתקיים לפני יצירתו או לפני קידומו של כל תוכן שהוא.

תוכן מדויק מבחינה דקדוקית

אלפי מאמרים מתפרסמים באינטרנט בכל יום, אך רק אחוז קטן מהם זוכה לתשומת לב גדולה. אחת הסיבות היא שהקורא של היום מודע לאיכות, ולכן הוא לא יבזבז זמן בקריאת תוכן שאינו מרתק, איכותי או בעל ערך מוסף.

נוסף לכך, טעויות דקדוקיות בתוכן אינן מקובלות, שכן הן פוגעות בסמכות ובאמינות של המידע הכתוב. תוכן עם טעויות לשון מדגיש גישה לא מקצועית של הכותב וגורם לקוראים לתהות אם המידע הוא אותנטי או לא. 

תוכן איכותי תמיד יהיה נקי משגיאות כתיב, נכון מבחינה דקדוקית ומותאם לרמת הקריאה של קהל הקוראים.

תוכן נגיש

רמת המורכבות של הטקסט, אוצר המילים שלו, המבנה והטיפוגרפיה שלו – כל אלה משפיעים על רמת הקריאה של התוכן שלכם. תוכן נגיש הוא גורם מפתח בחוויית המשתמש ואלמנט חשוב ביותר, שעשוי לבנות את האמון של קהל היעד בכם.

תוכן איכותי ונגיש מתייחס לקלות בה המשתמש או הלקוח צורכים את התוכן שלכם. תוכן שיש בו אוצר מילים לא מובן, משפטים ארוכים ומסורבלים עם סעיפים רבים, ז׳רגון ומונחים מקצועיים מורכבים ולא מוסברים – יקשו על הלקוח את הקריאה ואת הבנת הטקסט, יותר מאשר תוכן עם מילים פשוטות, משפטים קצרים וברורים, עם כותרות משנה במקומות הנכונים ובשפה שמדברת ״בגובה העיניים״.

תוכן עם אורך מתאים לנושא

מהו האורך האופטימלי של התוכן לדף נחיתה? כמה ארוכים צריכים להיות המאמרים שלכם בבלוג? מהי כמות המילים האידיאלית לפוסט בלינקדאין? 

אלו שאלות שבעלי עסקים רבים שואלים את עצמם (וגם אותנו…)

בשיווק תוכן יש גורמים רבים שצריכים לעבוד נכון כדי לגרום לכל ״הקסם״ (האסטרטגיה) להצליח. מבחירת מילות המפתח הנכונות, דרך הפקת תוכן איכותי ועד אופטימיזציה לקידום אתרים. כל אלה הם גורמים חיוניים וחשובים באופן קריטי  להצלחת התוכן שלכם.

עם זאת, גם אורך התוכן הוא נושא חשוב מאוד (שמשום מה, בעלי עסקים רבים נרתעים מלדבר עליו), בעיקר בגלל שהוא קובע את עתידה של אסטרטגיית שיווק התוכן הכוללת. 

האם כדאי לכתוב עשרות מאמרים קצרים בכל חודש? האם מומלץ להתרכז בהוצאת מדריך ענק אחד בכל שבוע? או שבכלל עדיף לנסות משהו באמצע? כפי שאתם יכולים לנחש, יש הרבה דעות מגוונות בנושא.

נואה קגן מחברת AppSumo שיתף פעולה עם אנשי המפתח של BuzzSumo, ויחד הם ערכו מחקר על מה שהופך תוכן לוויראלי. לאחר בחינת 100 מיליון (!!!) מאמרים, הנה חלק מהממצאים שלהם:

 • ככל שהתוכן ארוך יותר, כך הוא מקבל יותר שיתופים. פוסטים בטווח של 3,000 עד 10,000 מילים מספקים ביצועים בצורה יוצאת דופן.
 • אם אתם רוצים לשפר את ביצועי התוכן שלכם ולהפוך לוויראליים, כוונו למאמרים של מינימום 2,000 מילים.

בריאן דין והצוות שלו ב-Backlinko ניהלו מחקר משלהם על גורמי הדירוג המשפיעים ביותר על מנועי החיפוש. הם בחנו מיליון תוצאות חיפוש בגוגל כדי לגלות מה מוביל לדירוג טוב יותר. 

מבחינת האורך האופטימלי למאמרים בבלוג, הם גילו את הדברים הבאים:

 • מאמרים ארוכים מדורגים טוב יותר באופן ניכר ממאמרים קצרים. 
 • כמות המילים הממוצעת של הדפים הראשונים שנמצאים בתוצאות החיפוש של גוגל היא 1,890 מילים.

תוכן איכותי תמיד יהיה ארוך, אינפורמטיבי ומקיף את הנושא המדובר מכל הכיוונים (בדיוק כמו המדריך המקצועי שאתם קוראים עכשיו…)

תוכן עם שפה מתאימה

תוכן איכותי, משתמש בשפה שמתאימה לקהל היעד כמו כפפה ליד ומונע על ידי מטרה. שימוש לא הולם בשפה יכול לפגוע באמינות שלכם, לערער את הטיעון שלכם או להרחיק את קהל היעד מהמותג שלכם. 

כדי לבחון אם התוכן שלכם אכן איכותי, נסו לבדוק את:

 • הפורמליות – האם התוכן שלכם רשמי מדי, או שהוא מותאם לקהל היעד ועונה על הצרכים שלו?
 • הז'רגון – ז'רגון מתייחס לסוג הלשון המשמש קבוצה מסוימת של אנשים בעלי ידע דומה. התוכן שלכם אמור להיות ללא ז'רגון, אלא אם כן אתם יוצרים תוכן עבור אנשים בקבוצה כזו. לעולם אל תשתמשו בז'רגון, בסלנגים או במונחים מקצועיים בתוכן שלכם, כשאתם יוצרים טקסטים לקהל הרחב. אתם רוצים שכל הקוראים יבינו את המסר שאתם מעבירים, ולא רק חלק מהם.
 • המילים השליליות – הימנעו משימוש בשפה מוטה או בוטה, לרבות שפה עם הטיה גזעית, אתנית, קבוצתית, מגדרית או שפה שהיא סטריאוטיפית.

תוכן בעל ערך מוסף

כשאתם יוצרים תוכן, אתם למעשה מכניסים מידע לאתר, למייל, לרשתות החברתיות ולשאר פלטפורמות התוכן שאתם משתמשים בהן. חלק מהתוכן נועד ללמד, חלק נועד לשכנע וחלק נועד לבדר. 

בניגוד לתוכן ״זול״, שלא עונה על הצרכים של הגולשים ונכתב במטרה לקדם ביטויים מסוימים, תוכן איכותי מטרתו היא ללמד, לשכנע או לשעשע את הלקוחות שלכם, ובמקביל יכול לעזור לכם לעמוד ביעדים העסקיים שלכם.

מדדי תוכן אחריהם אתם חייבים לעקוב

מדדי תוכן

מדדי צריכה

מדדי צריכה אומרים לכם כמה אנשים צופים וצורכים את התוכן שלכם וכמה זמן הם מקדישים לקריאה:

 • צפיות בדף – השתמשו במדד זה כדי לאמוד אילו חלקים מהתוכן שלכם הם המרתקים ביותר, ונסו ליצור בעתיד כמה שיותר תוכן מהסוג הזה.
 • מבקרים ייחודיים – מדד זה מאפשר לכם להעריך את גודל הקהל שלכם וכמה מהם משתמשים חוזרים
 • זמן ממוצע בדף – האם התוכן שלכם מרתק? אם המדד הזה גבוה יחסית, אז אתם במקום הנכון. אבל אם המבקרים נוטשים את התוכן שלכם אחרי כמה שניות בודדות, כנראה שהתוכן שלכם לא מרתק מספיק ואינו רלוונטי בעליל עבורם.
 • זרימת התנהגות – צלילה קצרה לתוך גוגל אנליטיקס תעזור לכם להבין כיצד משתמש מנווט באתר שלכם. הכלי המדהים של גוגל מראה היכן משתמש נוחת באתר, באילו דפים הוא מנווט ואילו דפים הוא ממהר לנטוש. זה יכול לעזור לכם לזהות גם צווארי בקבוק בולטים ולמטב את אחוז שימור המשתמשים, על ידי שימור התוכן במקומות הנכונים.

מדדי מעורבות

ככל שמדדי המעורבות שלכם יהיו גבוהים יותר, כך תדעו כי העוקבים שלכם מתעניינים יותר במה שיש לכם להציע:

 • קישורים נכנסים – מספר האתרים המפנים לאתר שלכם יעזור לכם להרוויח סמכות דומיין גבוהה יותר. המטרה שלכם היא להעריך את מספר הקישורים שנצברו עבור קטע תוכן מסוים. כלים כמו Moz, Semrush, ו-Ahrefs מאפשרים לכם להעריך את כמות (ואיכות) הקישורים המפנים לאתר שלכם, וליצור הזדמנויות נוספות לבניית קישורים חיצוניים. נוסף לכך, בעזרת הכלים הללו, תוכלו לבדוק את הדפים עם הקישורים המובילים שלכם ולשכפל אותם בעתיד כדי לשפר את הדירוג במנועי החיפוש.
 • זמן שהייה – זמן שהייה מודד את משך הזמן שמשתמש אחד מבלה באתר שלכם, ללא קשר לכמות הדפים שבהם הוא צופה.
 • כמות דפים שנצפו  מודד את המספר הממוצע של הדפים שהמשתמש עבר בהם במהלך הביקור באתר שלכם.
 • שיעור קליקים (CTR – Click Through Rate) – לכל כפתור או קישור באתר האינטרנט שלכם יש CTR – היחס בין הקליקים לצפיות. שיעורי קליקים גבוהים פירושם מעורבות גבוהה.

מדדי שימור

מדדי שימור אומרים לכם עד כמה האתר שלכם משמר מבקרים:

 • שיעור חזרה – שיעור חזרה מאפשר לכם לדעת כמה מבקרים חדשים האתר שלכם מקבל לעומת כמה מבקרים חוזרים.
 • שיעור יציאה מדף הכניסה – שיעור היציאה מדף הכניסה של האתר שלכם הוא אחוז המבקרים שעוזבים את האתר שלכם לאחר צפייה בעמוד הראשון. באופן כללי, ככל ששיעור הנטישה נמוך יותר, כך ייטב כי המשמעות היא שמשתמשים נוטים לבלות יותר זמן באתר שלכם. נסו לזהות את התוכן עם שיעור יציאה גבוה מדף כניסה כדי לעדכן ולייטב אותו.

מדדי מדיה חברתית

מדיה חברתית היא עוד ערוץ נהדר ללקט תובנות חשובות מעוקבים, מלידים ומלקוחות:

 • כמות עוקבים  מדד זה מאפשר לכם לעקוב אחר צמיחת הקהל במדיה החברתית שלכם לאורך זמן.
 • שיתופים ולייקים – איך התוכן שלכם מתנהל במדיה החברתית? האם יש לו פוטנציאל להפוך לוויראלי, או שכל מאמצי השיווק שלכם נופלים על אוזניים ערלות, ואתם לא מקבלים לייקים או שיתופים בכלל ? 
 • תגובות – תגובות ברשתות חברתיות הן מדד מדויק למעורבות. עקבו אחריהן כדי לדעת איך אנשים מגיבים לתוכן שלכם, ללמוד מכך ואולי תקבלו רעיונות לתוכן נוסף, שעשוי לקבל יותר אחיזה ולהדהד את המסר לקהל היעד בצורה יותר טובה.

מדדי הפקת תוכן

מדדים אלה יעזרו לכם לקבוע אסטרטגיות עתידיות ליצירת תוכן:

 • הזמן המושקע ביצירת תוכן – מעקב אחר הזמן המושקע ביצירת תוכן משכנע יעזור לכם לשפר את ניהול הזמן שלכם. אתם יכולים להחליט לשכור כותבים פרילנסרים כדי שתוכלו לפנות זמן ולהתמקד בפעילויות שיווקיות אחרות או לחילופין לבצע הפקת תוכן In-house עם צוות כותבים פנימי. למדוד את הזמן המושקע ביצירת תוכן יהיה שימושי כדי להעריך את היעילות שלכם ושל יוצרי התוכן שלכם.
 • ביצועים לאורך זמן – הפוסט שפרסמתם קיבל למעלה מ-200 שיתופים במהלך השבוע הראשון. איך זה מתנהל אחרי חודש ? האם זה עדיין מדבר לקהל ? האם אתם רואים ירידה במעורבות או בשיתופים לאורך זמן? מדד זה עונה על כל השאלות הללו.

מדדי אימייל

ניתוח מדדי דוא"ל יעזור לכם לשפר את המעורבות ולהפחית את חוסר שביעות הרצון של הנמענים:

 • שיעור פתיחת מיילים – מדד זה בודק כמה מיילים נפתחו מסך כל המיילים שנשלחו. תקבלו מידע רב על סוגי התוכן בהם עליכם להתמקד ועל אילו שעות ביום המיילים עובדים הכי טוב.
 • שיעור קליקים (CTR)  שיעור הקליקים של הדוא"ל הוא אחוז הנמענים שלחצו על קישור אחד לפחות בדוא"ל שלכם, מתוך המספר הכולל של הודעות הדוא"ל שנשלחו.
 • יחסי המרה – אחוז האנשים שביצעו את הפעולה הרצויה (כמו רכישת קורס דיגיטלי) מתוך המספר הכולל של הודעות האימייל שנמסרו, נותן לכם את יחסי ההמרה שלכם בדוא"ל.
 • שיעור נטישה של מנויים – שיעור נטישה של מנויים מתייחס למספר הנמענים שמבטלים את הצטרפותם לרשימת התפוצה בדיוור שאתם שולחים להם בדואר האלקטרוני. 

מדדי עלות

אל תשכחו לעקוב אחר העלויות של אסטרטגיית התוכן שלכם, כדי שתוכלו לקבוע אם מאמצי השיווק הכוללים שלכם יעילים ואפקטיביים:

 • עלות לכל פיסת תוכן – חשבו את העלות לפיסת תוכן על ידי מעקב אחר החשבוניות שנשלחו מסוכנויות התוכן או מהקופירייטרים הפרילנסרים.
 • עלויות הפצה – מדד זה עוקב אחרי ההוצאות בקידומו של התוכן בפלטפורמות שונות, כמו מדיה חברתית וקמפיינים ממומנים.

מדדי מכירות

מדדי המכירות שלכם מראים לכם כיצד מאמצי שיווק התוכן שלכם משפיעים ישירות על משפך המכירות ועל ההכנסות שלכם:

 • לידים שנוצרו – כיצד התוכן תומך בתהליך יצירת הלידים במשפך השיווקי? מעקב אחר מדד זה יעזור לכם להבין אילו פיסות תוכן מייצרות את כמות הלידים הגדולה ביותר. 
 • איכות הלידים – איכות הלידים הוא מדד חשוב, הקובע אם הלידים שיצרתם אכן רלוונטיים, או שהם בזבוז של זמן, כסף ואנרגיה.
 • יחסי המרות במשפך שיווקי  – חשוב לעקוב אחרי מדד זה כדי להבין איזה תוכן דוחף לידים פוטנציאליים במורד המשפך השיווקי שלכם והופך אותם לרוכשים.

צ׳קליסט לבחירת ספק תוכן אמין

איך לבחור ספק תוכן אמין

יש כמה דברים שמאותתים על דגלים אדומים בתעשיית הקופירייטינג. די קל לזהות אותם כשאתם יודעים בדיוק מה לחפש.

לפניכם כמה שאלות, שכל בעל עסק חייב לשאול את עצמו במהלך חיפוש אחר ספק תוכן:

בשיחה הראשונה:

 • האם הקופירייטר שואל הרבה שאלות במהלך תהליך האפיון? לכל הפחות, קופירייטר מקצועי ירצה לקבל פרטים על התוכן הנוכחי שלכם, מה אתם אוהבים/לא אוהבים בו. נוסף לכך, הוא יאסוף פרטים על העסק, קול המותג, קהל היעד, החוזקות והחולשות של המותג, המלצות של לקוחות בהווה/לשעבר, המטרות העתידיות שלכם לפרויקט (למה אתם רוצים ליצור תוכן, למי ועם איזו תוצאה)
 • במהלך השיחה הראשונה או השנייה שלכם, האם הקופירייטר נותן לכם תובנה חדשה לגבי השיווק, השירות או המוצר שלכם?
 • האם נראה שהקופירייטר מתרגש ומתלהב מהפרויקט? אם אתם מרגישים שאתם "סתם עוד לקוח" כבר בהתחלה, אתם יכולים לצפות לבעיות רבות במהלך הדרך

בתהליך הגיוס:

 • האם הקופירייטר מספק לכם דוגמאות כתיבה או מאפשר לכם ליצור קשר עם לקוחותיו ?
 • האם יש לקופירייטר ניסיון מוכח בנישה שלכם או בנישות דומות?
 • במהלך השיחות, האם הקופירייטר הגיע מוכן לאחר שבדק את החומר שלכם ? (המינימום הוא לעשות ביקורת תוכן קצרה לאתר ולרשתות החברתיות כדי להבין מה אתם עושים)

במהלך המשא ומתן:

 • האם הקופירייטר מציע לכם מגוון של מחירים ו/או חבילות?
 • האם נראה שהמחירים שלו תואמים את רמת הניסיון שלו? (מחיר נמוך מדי יכול להוות דגל אדום כמו מחיר גבוה מדי)
 • האם הקופירייטר מקשיב להצעות ולמטרות שלכם או שהוא מתעקש לעבוד בדרך מסוימת? (הקופירייטר צריך להיות כמו שותף – לשלב את המומחיות שלו עם הצרכים שלכם)
 • האם הקופירייטר מגיב בזמן להערות, לשאלות ולהצעות? (אם הקופירייטר לוקח את הזמן בשביל לענות לכם, דמיינו איך תתקיים התקשורת ביניכם ברגע שהוא יקבל מכם את הכסף !)

לסיכום – על תוכן פרימיום צריך לשלם!

עכשיו, כשאתם יודעים כיצד קופירייטרים מקצועיים גובים מחירים עבור השירותים שלהם ומה קובע את המחירים הללו, 

אתם יכולים לדלג על שברון הלב של העסקת קופירייטר כושל ולהעסיק במקום זאת – קופירייטר מעולה. 

בחברת קופירייטינג לגאסי, בנינו אסטרטגיית תוכן חזקה, מוצקה וחסינת-טעויות, שתעזור לכם להמיר יותר לקוחות, מבלי לחרוג מהתקציב ומבלי לבצע טעויות. דברו איתנו, נשמח לסדר לכם את ״ענייני התוכן״.

מדריכים מקצועיים להורדה בחינם!
המדריך החד והחלק לביקורת תוכן
גאנט פרסום תוכן ל-12 חודשים

300+ מילות כוח
שיקפיצו לכם את המכירות

44 נוסחאות
לכתיבה שיווקית מבריקה ומהירה!

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים נוספים:

אחת ולתמיד: מה זה קריאייטיב (מדריך מקיף)

העולם מתחלק לשניים: אלה שיודעים מה זה קריאייטיב ואלה שלא יודעים מה זה קריאייטיב.

אם אתם נמצאים בצד השני של הסקאלה, אל תדאגו…

כי במדריך הבא, אנו הולכים לצלול אל תוך העולם המרתק של תחום הקריאטייב במטרה להבין, מיהם אנשי הקריאייטיב, איך הם מתנהלים, איפה לומדים את התחום ואיך בכלל הופכים ליותר יצירתיים.

קרא עוד

תפריט נגישות