קופירייטינג לברושור: להניע לפעולה במקום ובזמן המושלם

תוכן עניינים

קופירייטינג לברושור הוא אחד הכלים הפרסומיים החזקים ביותר. עסקים, חברות וארגונים שונים משתמשים בכלי אפקטיבי זה כלי להפיץ מסרים ׳מחודדים׳ לקהלים שונים. הברושור מאפשר לעסק להציג את עצמו, או את המוצר בצורה מקצועית ומרשימה. סוד ההצלחה פה טמון בכתיבה פרסונלית, אישית שמעוררת עניין בקרב הקוראים ומניעה אותם לפעולה.

בעזרת כתיבת תוכן לברושור ניתן ליצור רושם ראשוני ולהעביר את כל המסרים השיווקיים בצורהקךה,  פשוטה ויעילה. זהו כלי חשוב לעסקים קטניםועסקים גדולים, עסקים מתחום הB2C וB2B. המשיכו לקרוא כדי לגלות איך כותבים קופירייטינג לברושור שהופך גולשים לרוכשים נאמנים.

מה זה קופירייטינג לברושור

בעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים, אנו לפעמים שוכחים את כוחה של המילה ׳המודפסת׳. ברושור הוא הרבה יותר ממילה מודפסת, זהו אמצעי המשלב מדיה ויזואלית עם טקסט, ויכול להעביר מסרים שיווקיים בצורה יעילה ובלתי-רגילה. הברושור הוא גם כלי עזר לאיש המכירות, וגם איש מכירות עצמאי (בעצמו).

עסקים רבים משתמשים בברושורים, בין אם זה ברושור המציג אטרקציות תיירותיות, ברושור של פרויקט נדלן או כל עסק אחר. אנו יכולים למצוא אותם בצורה פסיבית בסטנדים, מחולקים בנקודות מכירה ואפילו בתערוכות וכנסים. ניתן אפילו לשלוח אותו בדואר או להפיצו בגרסאות מקוונות, כמו למשל קובץ PDF. צורת ההפצה היא גם שאלה חשובה כאשר עושים קופירייטינג לפלייר/ברושור.

כתיבת תוכן לברושור נחשבת לאחת המשימות החשובות, אך גם המאתגרות, עבור כל מי שעוסק בתחום הקופירייטינג והכתיבה השיווקית.

כתיבת ברושור, או קופירייטינג לברושור היא האומנות של בחירת המילים והכותרות לצורך אריגת טקסט מכוון מטרה. טקסט שיווקי המושך את תשומת הלב של הלקוח הפוטנציאלי, מרתק אותו אל הברושור ומספר לו סיפור. זהו סיפור הגורם ללקוח להקשיב לכם, להרגיש כיצד הדברים נוגעים לבעיות איתן הוא מתמודד, דבר שבסופו של דבר מוכיח לו כי זהו הפתרון המושלם עבורו. זהו תוכן שיווקי המכוון את הקהל למטרה של נקיטת פעולה, וזוהי תמצית הסוד של כתיבת תוכן לברושור.

קופירייטינג לברושור הוא צורך של כל חברה הרוצה חומר שיווקי יעיל ומכוון מטרה. זהו כלי חשוב לצורך מכירות, גם כאשר מדובר במכירות שאינן מתבצעות באותו הרגע. לדוגמה זהו יכול להיות כלי חשוב עבור חברות המציגות פריטים בתערוכות וירידי מכירות, בהן לא תמיד סוגרים עסקאות באותו הרגע. זהו יכול להיות כלי המסייע למוכר בנקודת המכירה, אך גם כלי המוכר בזכות עצמו, כאשר הוא מוצב על סטנד במקום בו הוא יכול לזכות לחשיפה בפני הקהל הרלוונטי.

יתרונות של קופירייטינג לברושור

קופירייטינג לברושור מאפשר לכם להשיג את המטרות העסקיות שלכם בצורה הטובה ביותר. נקודת הכשל המרכזית של חברות רבות היא חיבור למוצר על חשבון חיבור ללקוח. כאשר חברות מנסות ליצור לעצמן את התוכן הפרסומי הן מתמקדות במוצר, מבלי להצליח להבין את נקודת המבט של הלקוח. ובסופו של דבר הקהל אינו מצליח להתחבר אל המוצר, זאת מכיוון שהחיבור אל המוצר נעשה קודם כל דרך בעיית הצרכן. וגם אם החברה הבינה זאת, היא עדיין צפויה להיכשל ביצירת הסיפור המרתק את הקהל אל הברושור ומאפשר לו לספוג את כל המסרים השיווקיים.

במקרים רבים חברות מנסות לעשות זאת בעצמן. הדבר הראשון שהן עושות זה להסתכל על ברושורים של עסקים אחרים, הנתפסים בעיניהם כמוצלחים, משנים כמה מילים ומנסים לחקות את אותו הפורמט. אך מה שהן מפספסות זה שכל חברה פועלת בתנאי שוק שונים. לכל מוצר ישנו לקוח אידאלי שאליו רוצים לפנות, והדבר משפיע על כל בחירת המילים והמבנה של הברושור.

תמיד ישנו יתרון לכתיבת תוכן לברושור בידי אנשי מקצוע. קופירייטרים עוסקים בנושא באופן מקצועי. עבודתם מתבססת על ניסיון ועל ידע מחקרי הקשור להתנהגות הצרכנים. ברושור יכול לקחת חלק מכריע בתהליך המכירהיש לו השפעה ישירה על סגירת העסקה. לא תרצו לפספס זאת ולכן עדיף לעשות זאת באמצעות אנשי מקצוע.

העסק שלך זקוק לתוכן עם נוכחות?

אנחנו נראה לך איך עושים את זה נכון בקלות ובמהירות!

ניתן לחייג למספר 050-4237575
או למלא את הטופס:

מה הופך ברושור למעולה

על מנת לכתוב ברושור הקולע למטרה צריך לבחור בקפידה את הטקסטים, להתאים את העיצוב הגרפי ואת כל השפה השיווקית. להלן כמה עקרונות שכדאי להקפיד עליהם. כל סוג של ברושור עשוי להציב דרישות קצת אחרות, אך עקרונות אלו בדרך כלל נכונים לרוב סוגי הברושורים.

באנגלית, כלומר בז׳רגון המקצועי של הקופירייטרים, קוראים לזה ארבעת ה-U's.

Urgency, Uniqueness, Ultra specific, Useful

דחיפות (Urgency) עיקרון הדחיפות הוא דבר חשוב מאוד בשיווק, והוא בא לידי ביטוי גם בכתיבת ברושורים. כאשר אנו מגבילים את ההצעה לתקופת זמן מוגבלת, אנו יוצרים תחושת דחיפות. אנו משדרים אל הלקוח הפוטנציאלי את התחושה שעליו למהר להחליט. כאשר זה נעשה נכון ובטוב טעם, הלקוח מרגיש שזוהי הזדמנות שאסור להחמיץ. לדוגמה אתם יכולים לראות זאת בברושורים של פרויקטים בתחום הנדלןהקהל מבין שמספר היחידות מוגבל או שאולי זו הזדמנות PRE SALE המוגבלת בזמן.

ייחודיות (Uniqueness) יש צורך לבטא ייחודיות. ישנן דרכים רבות לבטא את הייחודיות, אך אנו מתכוונים לייחודיות בהקשר של המילה הכתובה ובעיקר הכותרותאלו תופסות את תשומת הלב המיידית. קופירייטר טוב יודע ליצור כותרות אשר ממש קופצות מתוך הדף וחודרות אל המודעות והזיכרון. לפעמים יש צורך גם ללמוד את השוק והתחרות, על מנת ליצור את הכותרות הייחודיות שבאמת מבדילות אתכם מהתחרות.

ספציפיות מדויקת (Ultra specific) בוודאי שמתם לב שהרבה פעמים משרדי פרסום עושים שימוש בכותרות טיזינג מפתות, שלרוב אינן משקפות את התוכן שמתחת לכותרת. ניתן לראות זאת הרבה באינטרנט. כאשר מדובר בברושורים זה לא עובד, הכותרות צריכות להיות ספציפיות והמתבונן בברושור צריך לדעת מה הוא צפוי לקרוא מתחת לכותרת. תחשבו על הלקוח שמתסכל על הברושור ומחפש מענה לשאלות מסוימות הקשורות למוצר, הכותרות המדויקות מסייעות לו.

שימושיות (Useful)בעת כתיבת תוכן לברושורים, חשוב להצהיר (או למצוא דרך אחרת לרמוז זאת) מה התועלת שהברושור מביא לקהל. כאשר הקהל לוקח בידו את הברושור נוצרת אצלו הציפייה לגבי המידע שימצא בברושור.

איך כותבים קופירייטינג לברושור צעד אחר צעד

אם חשבתם לכתוב את הברושור בעצמכם, או רק תרצו לדעת באופן כללי מהי הפרקטיקה הנכונה, להלן המסגרת והצעדים לכתיבת קופירייטינג לברושור.

הכירו את הקהל

הכלל הראשון בקופירייטינג לברושור הוא הכרת קהל היעד. אתם צריכים להגדיר במדויק מי הוא קהל המטרה שלכם, או כפי שאומרים ״הפרסונה האידאלי״ עבור המוצר. זוהי גם הסיבה מדוע לפעמים קופירייטרים מקצועיים יוצרים ברושורים שונים לאותו המוצר. למשל חברה בתחום הסייבר יכולה להעניק שירותים לבנקים, חברות ביטוח או בתי חולים; ולכל אחד מהם היא תפיק ברושור אחר, זאת למרות שהמוצר הוא זהה. ישנם גם הבדלים נוספים, לדוגמה: הבדל בין קהל בתחום ה-B2B ו-B2C, הבדל במעמד סוציו-אקונומי, הבדל בשכבת הגיל, הבדל מגדרי ועוד.

היכן תפגשו את הקהל

ישנן צורות שונות להפיץ את הברושור. זהו יכול להיות ברושור המיועד עבור תערוכה, ברושור אותו תשלחו בדואר או אולי ברושור העומד על סטנד בבית החולים. למה זה בעצם משנה? בכל אחת מהסיטואציות הקהל שלכם נמצא במוד מחשבה אחר. אתם צריכים לנסות להבין את מוד המחשבה שלו בזמן ובמקום שבו הוא מקבל את הברושור. עליכם לבחור בניסוחים, כמו גם בעיצוב הגרפי המתאים. ברור לכם שישנו הבדל בין צורת המחשבה של זה המבקר הורה בבית חולים ופתאום רואה ברושור של ביטוח סיעודי, או זה המקבל אותו בדואר.

הפתיחה מתחילה מהסוף

במקרים רבים טקסטים שיווקיים מסתיימים בקריאה לפעולה. אך כאשר אנו עוסקים בקופירייטינג של ברושורים, הרבה פעמים הקריאה לפעולה מופיעה כבר בפתיחה או נלקחת בחשבון כבר מההתחלה. הברושור אינו מחזיק איזו אג‘נדה סודית אותה חושפים ללקוח בסוף. כבר מהרגע הראשון אנו יודעים מהי הקריאה לפעולה של הברושור, וכל תוכן שיווקי המופיע בו נועד להכשיר את הקהל לביצוע אותה הפעולה. לצורך הדוגמה הקריאה לפעולה יכולה להיות רכישת מוצר, הרשמה לשירות, השארת פרטים וכו‘.

גלגלו את הקהל פנימה

לאחר שאתם יודעים מי קהל היעד, היכן אתם פוגשים אותו ומהי הקריאה לפעולה, אתם יכולים להתחיל בכתיבת הברושור. אתם רוצים לגלגל את הקהל פנימה בצורה הנכונה. כלומר להציג לו את המידע בצורה מובנת וברורה המכסה את כל הנקודות החשובות, צעד אחר צעד. למשל חלק אחד שיסביר למי המוצר מתאים, חלק נוסף שיסביר את התועלות של המוצר, חלק אחר שישווה בין המוצר למתחרים, חלק שיענה על שאלת המחיר וכו‘.

אך כל זה צריך להיעשות תוך כדי שמירה על העניין ויצירת תשוקה. חישבו על זה כך – מטרת הכותרת היא ליצור חשק לקרוא את כותרת המשנה, מטרת כותרת המשנה היא לגרום לקורא להמשיך אל הטקסט שתחתיה. כל רגע יכול להיות רגע שבו הקהל מאבד עניין, ולכן אנו רוצים לשמור על הרצף המרתק בברושור.

בפועל זה אומר שעל הקופירייטר להקדיש מחשבה רבה לכל משפט בטקסט. כל משפט צריך להיבחן מתוך נקודת המחשבה ששואלת האם זהו המשפט שיקבע האם הקהל ימשיך לקרוא את המשפט הבא. זה מחזיר אותנו למה שאמרנו בסעיף הקודם – היכן אנו פוגשים את הקהל. האם אנו מעניקים לו את הברושור ברחוב סואן, או שולחים בדואר. חישבו על הצורך לשמור על תשומת לבו בסיטואציה שבה הוא נמצא.

הרבה מזה תלוי בכותרות, זוהי אומנות של ממש ורק על נושא הכותרות אנו יכולים לכתוב מאמר שלם (רמז: כבר כתבנו…). אך לא נשאיר אתכם בלי טיפ חשוב – אל תבזבזו את הכותרת היקרה על שם המוצר או העסק, התמקדו במשיכת תשומת הלב. את זה אתם יכולים לעשות באמצעות כותרת המדגישה תועלת מרכזית של המוצר או בעיית הצרכן. בהמשך עליכם לפרט את הבעיה, הפתרון ותועלותיו בפירוט. עשו זאת בצורה הגורמת לקהל לרצות את מה שיש לכם להציע. ולבסוף, לאחר שהכנתם את הקרקע תציגו את הפתרון.

ראיות התומכות במוצר

סיימו את הברושור עם ראיות הנותנות לקהל סיבות להאמין לכל מה שטענתם בברושור. כדאי גם לשים כאן דגש על כל מה שייחודי עבור המוצר שלכם ומבדל אותו מהמתחרים. אתם יכולים לעשות זאת באמצעות המלצות מלקוחות, במיוחד כאשר הלקוחות הם גופים ומותגים מוכרים.

מענה על שאלות

הוסיפו גם מענה על שאלות. עליכם לנסות לנחש מהן השאלות המטרידות את הקהל. האמת שלא תמיד צריך לנחש, אנשי המכירות יכולים לספק לכם מידע רב העולה מן השטח והמפגש עם הקהל בנקודות המכירה. יתכן שהתשובות נמצאות בטקסט עצמו, אך עדיין ישנו ערך גדול יותר כאשר הן מנוסחות בצורה של שאלה ותשובה.

קופירייטינג לברושור מחירים

שאלת המחיר היא בהחלט שאלה חשובה, אך יחד עם זאת לא אנחנו ולא אף קופירייטר מקצועי אחר יכולים לנקוב במחיר אחיד הנכון לכל מקרה. אתם יכולים לצפות לטווח מחירים של 500-2000 שקל, אך כל מקרה הוא שונה. אין באפשרותנו להציג מחירון קופירייטינג אחיד.

ישנו שוני גדול בין הצרכים של כל עסק והוא משפיע על מורכבות הברושור. עסקים מסוימים עשויים להזדקק לברושורים קצרים וקולעים, אחרים נזקקים לברושורים ארוכים. ולפעמים האתגר הגדול הוא דווקא בברושורים הקצרים, הם מאתגרים את הקופירייטרים בביטוי כל המסרים השיווקיים בצורה היעילה.

כאשר אתם מחפשים מחירון קופירייטינג, אל תתבלבלו בין עלויות הדפסה לבין עלויות כתיבה. הדפסה היא עניין טכני לחלוטין. ניתן בקלות לקבל עלויות הדפסה בהינתן כל המפרט הטכני של הברושור. אך כאשר מדובר בכתיבת ברושור, יש לתאם ציפיות מול כותבי התוכן ולקבל הצעת מחיר מותאמת-אישית.

כמו כן, איננו ממליצים לכם לעשות את הבחירה אך ורק על פי המחיר. חשוב לבדוק מהו הניסיון של הקופירייטר. אינכם רוצים ניסיון תאורטי או קופירייטר שזה עתה סיים את הלימודים. שיווק הוא מנוף ההצלחה העסקי ויש לכם הרבה מאוד מה להפסיד. על מנת לעשות זאת נכון, תמיד עדיף לפנות לקופירייטרים מקצועיים בעלי ניסיון מוכח.

סוכנויות קופירייטינג איכותיות נוהגות להציג את תיק העבודות שלהן. זוהי דרך מעולה להתרשמות מאיכות העבודה שלהן, הניסיון המקצועי והחברות אשר נעזרו בשירותיהן.

טיפים לכתיבת תוכן שיווקי לברושור

כל קופירייטר מקצועי יכול לספר לכם שבחירה נכונה של מילים יוצרת את ההבדל ומפרידה אתכם משאר העדר. בשביל שיהיה לכם ברושור שמוכר אתם צריכים לספר את הסיפור, להתחבר עם הקורא ולהשתמש בכותרות מושכות. אך זהו רק חלק מהתמונה המלאה. להלן כמה טיפים של קופירייטרים מקצועיים לכתיבת ברושור מוצלח.

  1. הברושור שלכם צריך לספר סיפור, כזה המעניין את הקהל וגורם לו לרצות לגלות עוד. רבים נכשלים בזה, וכתוצאה מכך הברושור שלהם מוצא את דרכו לפח האשפה. זה צריך להיות סיפור הגורם לקורא לרצות להמשיך לעמוד הבא.
  2. כאשר אתם מעצבים את הברושור, חשוב להצמיד לטקסט אלמנטים ויזואליים. אלו יכולים להיות תמונות, עיצובים גרפיים, איורים, אינפוגרפיקות, טבלאות וכל מה שמוסיף עניין וממחיש את הטקסט בצורה ברורה. שימוש רק בתמונות של המוצר לא מסייע לספר את הסיפור ולא ממחיש את הטקסט.
  3. עליכם לבנות את האמינות שלכם כבר מההתחלה. למילים שלכם צריך להיות כיסוי. עליכם לספק תשובות לשאלות שהקהל מחפש בברושור ולתת את ההפניות הנכונות למקורות המידע התומכים בטענותיכם.
  4. אחת הטעויות שאתם יכולים לעשות היא להעמיס בז‘רגון טכני שאינו מסייע לספר את הסיפור. המידע יכול להיות חשוב אך זהו אינו המידע שמתחילים איתו. אתם יכולים לצרף נספח עם כל המידע הטכני בצורה מפורטת.
  5. המלצות ממשתמשים הן חשובות, אך צריך לדעת כיצד להשתמש בהן בצורה הנכונה. אל תפרידו אותם מהסיפור והזרימה הטבעית. במקרים רבים שמים אותם בצד, או בסוף, אך עליכם למצוא את הדרך לארוג אותם אל תוך הסיפור.
  6. הברושור שלכם חייב להקפיד על קול עקבי מתחילתו ועד סופו. כדאי שתהיו מודעים לקול שבו אתם רוצים להשתמש ותקפידו להיצמד אליו. יתכן שחלקים שונים של הברושור יכתבו בימים שונים ורגעי מצב רוח שונים. אם לא תיקחו בחשבון את הקול, הוא צפוי להיות מוטה מכל אותם מצבי רוח רגעיים.
  7. הקריאה לפעולה חייבת להיות ברורה בברושור. הקהל צריך לדעת מה מצופה ממנו לעשות, והברושור ידריך ויוביל את הקהל לביצוע אותה הפעולה.
  8. כאשר עושים קופירייטינג לברושור, אל תראו לנגד עינכם רק את המוצר. עליכם להתמקד בלקוח המשתמש במוצר ומפיק ממנו ערך. תהיו מחוברים לבעיית הצרכן והראו לו כיצד המוצר שלכם מספק מענה לבעיות איתן הוא מתמודד.

קופירייטינג לגאסי – כל סוגי הקופירייטינג במקום אחד

זקוקים לקופירייטינג מקצועי עבור ברושור, פלייר או עלון? חברת קופרייטינג לגאסי מציעה לכם את כל שירותי הקופירייטינג במקום אחד. לנו יש ניסיון בכל סוגי הקופירייטינג. אנו נותנים מענה למבחר ארגונים, קטנים וגדולים ובכל התחומים. עד היום ביצענו בהצלחה פרויקטים רבים הפונים לשוק המקומי והשוק הבינלאומי, פרויקטים הפונים לצרכן הסופי ופרויקטים הפונים לתחום הB2B.

ישנו יתרון ברור ומוכח לעבודה עם סוכנות קופירייטינגאנחנו נסייע לכם להעלות את המכירות! נקודה.

צרו אתנו קשר כבר עכשיו כדי שנראה לכם איך אנחנו עושים את זה נכון…

השירותים שלנו

שתפו את הפוסט

צור קשר

ניתן לחייג למספר 050-4237575
או למלא את הטופס:

מוכן להגדיל את הטראפיק,
הלידים והמכירות

בפי 10 לפחות?

מאמרים נוספים לקריאה

הקמת סוכנות קופירייטינג: מגדילים עסקים באמצעות מילים

מעוניינים לעבוד מכל מקום בעולם, ללא בוס על הראש, להקים סוכנות קופירייטינג שמרוויחה המון כסף ובעיקר מוניטין? ובכן, לא רק שזה אפשרי לעשות המון כסף מקופירייטינג, אלא זה גם פשוט וקל כאשר לומדים, מבינים ומיישמים את ״הנוסחה להצלחה״.

קרא עוד »

מוכן להגדיל את הטראפיק,
הלידים והמכירות

בפי 10 לפחות?