קריאייטיב: מיהו, מהו ולמה צריך אותו?

תוכן עניינים

כל מי שעוסק באסטרטגיה שיווקית ופיתוח עסקי, בסופו של דבר נעזר בפרסום על מנת למתג ולבדל את העסק. ענף הפרסום נשען על קריאייטיב. במאמר הבא נצלול אל תוך התחום המרתק של הקריאטייב. נדבר על אנשי הקריאייטיב, אופן ההתנהלות וכלי העבודה המרכזיים בתחום הקריאטיביות.

מה זה קריאייטיב

קריאייטיב הוא השם הכללי לכל המחלקה העוסקת ביצירה, רעיון ותוכן. בין אנשי הקריאייטיב אנו יכולים למצוא אנשי מקצוע שונים המשלבים כוחות על מנת ליצור את התוכן השיווקי – משלב הרעיון ועד ליצירתו.

תחום הקריאייטיב לוקח את המסר השיווקי שהוגדר ומחפש אחר הדרכים להעביר אותו לקהל המטרה. לצורך כך עליהם לבטא יצירתיות, מקוריות ותחכום.

בעוד הגדרת הקריאייטיב היא פשוטה למדי, בפועל מדובר בעבודה מאתגרת הדורשת יצירתיות רבה, חשיבה מחוץ לקופסא וניסיון רב. אנשי מפתח אלה, בעצם צריכים לבטא את כל האסטרטגיה השיווקית שנקבעה וליצור את החומרים השיווקיים המתאימים לקהל המטרה – לצורך הדוגמה אלו יכולים כרזות פרסום, פרסומות וידאו, תכנים לבלוג, סלוגנים ועוד.

הקריאייטיב צריך לקחת בחשבון לא רק את קהל המטרה, אלא גם את סוגי המדיה בהם ישתמש על מנת להעביר את המסר. הוא משפיע על כל מיתוג ובידול העסק, ולכן הוא חייב להיות מקורי וייחודי על מנת לבדל את המפרסם מהמתחרים; דבר מאתגר בהתחשב ברמת התחרות בשוק.

גם הטיימינג משחק פה תפקיד חשוב; אנו רוצים לדעת היכן ומתי אנו פוגשים את קהל המטרה ומעוניינים להעביר לו את המסרים הפרסומיים המתאימים בזמנים הכי טובים.

לא קל להשיג את תשומת הלב של קהל היעד; עבודת הקריאייטיב צריכה למשוך את תשומת לבם, לגרום להם לעצור לרגע ולהפנים את המסרים הפרסומיים. בסופו של דבר אנו רוצים להשפיע על התפיסות של הקהל לגבי מותגים, מוצרים, שירותים ואפילו אג‘נדות.

אנו רוצים להיות במודעות שלהם כאשר הם מקבלים את החלטותיהם הצרכניות וגם מחויבים להניע אותם לפעולה.

מיהם אנשי קריאייטיב

מיהם אנשי קריאייטיב

המורכבות של התחום והאתגרים שהוא מציב הם אינם עבודה לאיש אחד. במשרדי הפרסום אנו יכולים לראות צוותי קריאייטיב עשירים ומגוונים.

אנו נמצא בהם אנשים בעלי תחומי התמחות שונים העובדים יחדיו בשילוב ידיים ושיתוף פעולה. וכאשר כל אחד מגיע מרקע שונה ניתן לבצע סיעור מוחות ולעודד חשיבה יצירתית, בתקווה שממנה יצאו רעיונות גדולים, חדשניים ומקוריים.

בין אנשי הקריאייטיב נמצא אנשים מתחום הקופירייטינג, ארט דירקטור, גרפיקאים ומעל כולם מנהל הקריאייטיב. 

קופירייטר

הקופירייטר עוסק ביצירת התוכן. הוא מתעסק בבחירת מילים וניסוח כותרות ומשפטים. הקופירייטר הוא מומחה בהשגת תשומת הלב של הקהל וריתוקו אל התוכן. הקופירייטר מבטא את המסרים השיווקיים במילים אשר נבחרו בקפידה. הוא בונה את התוכן בצורה קולחת וזורמת על מנת לשמור על תשומת ליבו של הקהל ועל מנת להעביר את המסרים בצורה תמציתית וקולעת. הוא יהיה זה המופקד על ניסוח הפוסטים לרשתות החברתיות, כתיבת מאמרים, ניסוחים לכרזות פרסום, קופירייטינג לאתרי אינטרנט, סלוגנים ועוד.

ארט דירקטור

העברת המסרים אינה מתבצעת אך ורק בצורה מילולית, ולכן לצידו של הקופירייטר ישנו גם ארט דירקטור המופקד על החלק הזה. תפקידו הוא לעסוק בביטוי המסר הוויזואלי. עבודתו יכולה לבוא לידי ביטוי בעיצוב הגרפי, בבחירת הצבעים, הסגנון והטיפוגרפיה. בעצם הוא בונה שפה עיצובית ויזואלית המתאימה למותג ולקהל המטרה. למשל אם הקופירייטר הגה את הסלוגן, הארט דירקטור יבחר את הטיפוגרפיה, הצבעים והעיצוב עבור הסלוגן של הקופירייטר.

גרפיקאי

הארט דירקטור אינו מתעסק בעבודת העיצוב עצמה, אלא בקונספט העיצובי. העיצוב עצמו נעשה באמצעות גרפיקאים העובדים על תוכנות מחשב ומוציאים לפועל את הנחיותיו של הקופירייטר. הגרפיקאי עושה את העיצוב בפועל. 

מנהל קריאייטיב

על מנת להבטיח שהצוות יעבוד למען מטרה משותפת בשיתוף פעולה, ישנו צורך במי שינצח על הכל. זהו מנהל הקריאייטיב. הוא משמש גם כחולייה המקשרת בין אנשי השיווק לבין כל אנשי הקריאטייב. קמפיין שיווקי אינו מומצא סתם כך יש מאין; לצורך הכנת הקמפיין יש צורך בשימוש בכלים שונים כמו ניתוח מידע עסקי, סקרים, קבוצות מיקוד וכו‘.

אנשי השיווק מבצעים את הפעולות הללו על מנת לקבוע אסטרטגיה שיווקית. ולאחר שנקבעה האסטרטגיה השיווקית מנהל הקריאטייב מנחה את הצוות כיצד לעבוד בהתאם לאסטרטגיה שנקבעה.

קמפיין מוצלח הוא תוצאה של עבודה מעמיקה המתחילה במחקר מקדים ובסופו של דבר מסתיימת במסרים שיווקיים מילוליים וויזואליים. כל אחד מבעלי התפקידים הוא חוליה חשובה בשרשרת.

הקשר בין קופירייטינג לקריאייטיב

ישנו קשר הדוק בין קופירייטינג לבין קריאייטיב ולכן לא תמצאו צוות קריאייטיב שאין בו קופירייטר. כל אלמנט פרסומי שתסתכלו עליו, בין אם זה באנר באתר האינטרנט או ברושור המחולק לקהל, כולל גם תוכן מילולי וגם עיצוב גרפי. מסיבה זו צוות הקריאייטיב זקוק לקופירייטר אשר יופקד על החלק המילולי.

לאחר מכן מלבישים עליו את השפה העיצובית התואמת לתוכן ולקהל המטרה. כך אנו מדגישים את המסר באמצעים חזותיים ומסייעים לקהל המטרה לספוג ולהפנים אותם.

אולי הדרך הטובה ביותר להסביר זאת היא באמצעות דוגמה. נניח וישנה חברה העוסקת בשיווק מזרנים, אנשי השיווק קבעו את האסטרטגיה השיווקית והחליטו להדגיש את המסר שאלו המזרנים המתאימים למניעת כאבי גב.

לאחר שנקבעה אסטרטגיה שיווקית, הקופירייטר צריך לנסח את המילים שבאמצעותם יועבר המסר הזה לקהל. יתכן שזה יעשה באמצעות סלוגן קצר, מודעות פרסום, ניוזלטר וכו‘.

הקופירייטר צריך לבחור בקפידה את המילים ואת כל הניסוחים על מנת לשדר את המסר הזה בצורה שהיא מעניינת, מושכת תשומת לב ומבדלת את העסק. סביר להניח שיתבצע גם סיעור מוחות בצוות הקריאייטיב. אולי גם הרעיונות יועברו לאנשי השיווק על מנת לנסות אותם על קבוצות מיקוד.

לאחר שנבחרו המילים, הכותרות וכל התכנים צוות הקריאייטיב יעבוד על העיצובים הוויזואליים. המסרים הללו יכולים להופיע על אריזות המוצרים, מודעות הפרסום, הפוסטים ברשתות החברתיות וכו‘.

עבודתו של הקופירייטר חשובה מאוד, אך ללא עזרתם של יתר אנשי הקריאייטיב לא ניתן להשתמש בעבודתו; הרי לא נגיש אותה לקהל על דף מודפס בשחור לבן. נרצה להשתמש בסגנון עיצובי המבטא את אותם המסרים בצורה, צבע וכו‘. השילוב של המילים, הטון והעיצוב יוצרים את השפה השיווקית.

העסק שלך זקוק לתוכן עם נוכחות?

אנחנו נראה לך איך עושים את זה נכון בקלות ובמהירות!

ניתן לחייג למספר 050-4237575
או למלא את הטופס:

האם ילדים יותר קריאייטיבים ממבוגרים

׳קריאטיביות׳, או ׳יצירתיות׳ בעברית, מוגדרת כיכולת להתעלות מעל דרכי החשיבה או הפעולה המסורתיים, לחשוב מחוץ לקופסה ולפתח רעיונות חדשים ומקוריים. 

אחד הדברים המרכזיים בארגז הכלים של כל מי שעוסק בקריאייטיב היא היצירתיות, כלומר חשיבה יצירתית. אנשי קריאייטיב משקיעים הרבה על מנת לעודד את היצירתיות ולפתח אותה, זוהי הקרקע ממנה צומחים קמפיינים מוצלחים.

זוהי גם אחת הסיבות מדוע הם מרבים להשתמש בסיעור מוחות, אך אפילו סביבת העבודה שלהם תוכננה על מנת לעודד יצירתיות.

כאשר אתם מסתכלים על ילדיכם אתם בוודאי רואים שיש להם דמיון עשיר, אך האם ניתן לטעון שילדים יותר קריאטיביים ממבוגרים? האמת שהנושא נחקר ומסתבר שיש לכך ביסוס מדעי.

פרופסור ג‘ורג' לנד עסק בייעוץ לנאס“ה (גוף אשר מחפש אחר מהנדסים יצירתיים ובעלי יכולת לחשוב מחוץ לקופסה) חקר את נושא היצירתיות וגילה שלילדים ישנה רמה גבוהה של יצירתיות, הפוחתת עם הזמן כאשר הם מתבגרים.

פרופסר לנד החליט לנסות את מבחן היצירתיות, בו נאס“ה השתמשה לצורך בחירת מהנדסים ומדענים לצורך פיתוח תכנית החלל, על קבוצה של 1600 ילדים. ביחד עם שותפתו למחקר, בת‘ גרמן, הוא גילה ש-98% מהילדים בני החמש הם ממש גאוני יצירתיות, אך ככל שהגיל עולה הביצועים במבחן היו נמוכים יותר. עד אשר בגיל מבוגר רק 2% מהנבחנים מגיעים לתוצאות שכאלו. 

אמנם איננו יכולים לגייס את הילדים לצוות הקריאייטיב, אך אנו בהחלט יכולים ללמוד להעריך חשיבה יצירתית אצל צוות הקריאייטיב, זהו אינו דבר מובן מאליו.

קריאייטיב – כלי להגדלת מכירות

לשוק של היום ישנם מאפיינים רבים של תחרות משכוללת. ישנם יצרנים וספקים המציעים לשוק סחורות ושירותים בעלי אופי דומה. ברוב התחומים שבהם נסתכל יש לנו היצע גדול של ספקים ומוצרים מהם הצרכנים יכולים לבחור.

ישנם אינספור מותגי בגדים, סלולר, בנקים, חברות ביטוח, מוצרי מזון וכל דבר אחר. ושתי הדרכים היחידות להתמודד עם התחרות הן חדשנות ומיתוג – ושניהם מאתגרים מאוד.

קשה מאוד להביא חדשנות כאשר הכל כבר קיים. וגם כאשר אנו מוסיפים תכונה חדשה למוצר, במהרה המתחרים שלנו מיישרים קו ואנו חוזרים לאותו מצב של תחרות משוכללת. לכן עלינו להשקיע תמיד במיתוג ובידול העסק. למעשה גם כאשר אנו מציגים חדשנות, עלינו לפרסם אותו לקהל המטרה.

וכל זה מביא אותנו אל הקריאייטיב. על מנת למתג ולבדל את העסק בשוק התחרותי והמשוכלל, עלינו לבנות אסטרטגיה שיווקית ולפנות אל הקהל באמצעות פרסום. 

לצורך כך אנו צריכים צוות קריאייטיב המסוגל לחשיבה יצירתית וייתן ביטוי לאסטרטגיה השיווקית באמצעות סלוגנים, מודעות פרסום ותכנים פרסומיים הולמים.כך שבסופו של דבר הקריאייטיב הוא הכלי שלכם לצורך הגדלת המכירות. 

כאשר אתם רוצים להגדיל את המכירות, להגיע ללקוחות חדשים ולשווקים חדשים עליכם לפנות אל הקהל באמצעות קמפיין פרסומי ייחודי ואטרקטיבי. כך תוכלו להעלות את המודעות למותג, לבדל אותו מהמתחרים, ליצור ביקושים ולהמיר את הקוראים לרוכשים.

אלמנטים של קריאייטיב מוצלח

אלמנטים של קריאייטיב מוצלח

קריאייטיב מוצלח נשען על כמה יסודות – מחקרי השוק, חשיבה יצירתית ותהליכי אנליטיקה. גם כאשר הראשון והאחרון אינם תחת סמכותם של אנשי הקריאייטיב, אלו הם עדיין אלמנטים חשובים לצורך עבודתם היעילה.

תנאי מקדים לקריאייטיב מוצלח הוא מחקרי השוק, וזוהי עבודתם של אנשי השיווק. הם יכולים להתבצע בכלים שונים כמו ביצוע סקרים וקבוצות מיקוד.

הכלים הללו יסייעו להם להבין את הטרנדים בקרב הקהל, את הבעיות הצרכניות, מה הם מחפשים ואת החוזקות והחולשות של המתחרים.

אלו ישפיעו גם על התכונות והמאפיינים של המוצר והשירותים, וגם על המסרים שתרצו להדגיש בפני הקהל. ולאחר שנעשתה עבודת המחקר, גובשו המסקנות וסוכמו המטרות – צוות הקריאייטיב נכנס לפעולה.

וכאן בא לידי ביטוי האלמנט השני שהוא חשיבה יצירתית. צוות הקריאייטיב נדרש לבטא את הייחודיות והמאפיינים של המוצר או המותג באמצעות קמפיין פרסומי, וכאן ישנו אתגר גדול.

יש צורך ביצירתיות גדולה על מנת למצוא את המילים הנכונות והביטוי הוויזואלי המבטא את כל אותם המסרים בצורה אפקטיבית וקולעת למטרה.

הצרכנים מופגזים במסרים פרסומיים מכל הכיוונים ולכן יש צורך ביצירתיות על מנת למצוא ׳רמז׳, כיצד לבלוט בעולם התחרותי הזה. צוות הקריאייטיב יערוך סיעור מוחות ויעלה רעיונות שונים.

לאחר שיבחרו הרעיונות הם יפותחו לכדי חומר פרסומי. יתכן שיכינו חומרים שונים, ולבסוף יחליטו במה להשתמש.

האלמנט השלישי הוא תהליכי אנליטיקה. אין די במחקרי השוק שנעשו בהתחלה, על אנשי השיווק להישאר עם יד על הדופק ולבחון את הצלחת הקמפיין ותגובת הקהל.

אנו רוצים לדעת האם הקמפיין מגיע לקהל היעד הנכון, בערוצים הנכונים ומשיג את התוצאות הרצויות. יתכן שבתהליכי האנליטיקה יגיעו לתובנות חדשות אשר יועברו לצוות הקריאייטיב על מנת לערוך אופטימיזציה לקמפיין.

שחיקת קריאייטיב

שחיקת קריאייטיב היא אחד המושגים המוכרים בעולם הפרסום. לאחר שאתם מעלים לאוויר קמפיין, הקהל נחשף אליו. אם זה קמפיין טוב כמובן תקבלו תוצאות טובות.

אך לאחר זמן מה הקהל ”מתרגל“ לקמפיין ומפסיק להגיב אליו. וכך ביצועי הקמפיין יורדים או במילים אחרות נשחקים. וזוהי המשמעות של שחיקת קריאייטיב.

באנגלית זה מכונה Creative Fatigue, מושג מוכר מאוד למי שעוסק בקריאייטיב דיגיטל, אך לא רק. אם הקהל שלכם התעייף מהקמפיין תוכלו להשתמש בקמפיין על קהלים אחרים, אך באופן עקרוני הפתרון הוא פשוט יצירת קריאייטיב חדש ושונה.

זוהי גם אחת הסיבות מדוע אנשי השיווק תמיד צריכים להיות עם יד על הדופק ולשים לב לביצועי הקמפיין. לרשותם כלים שונים על מנת לנתח את הצלחת הקמפיין ועליה לעקוב אחר המדדים השונים.

למשל, אם מדובר בקמפיין דיגיטלי הם יסתכלו על מספר ההקלקות (CTR) שצפוי לרדת, והעלות לפעולה (CPA) אשר תעלה בהתאם.

במידה ואנשי השיווק זיהו שחיקת קריאייטיב, יש לחזור אל צוות הקריאייטיב על מנת להכין חומרים חדשים. סביר להניח שאלו כבר הוכנו מראש.

מה תפקידו של משרד קריאייטיב

כל עסק חדש הרוצה לפרוץ לשוק, מותג הרוצה לשמר את מעמדו או חברה הרוצה למכור את מוצריה, כולם צריכים לעסוק בשיווק. מנהלי החברה ואנשי החברה טובים בהבנת השוק ופיתוח אסטרטגיות להצלחת העסק.

אך בסופו של דבר כל האסטרטגיה השיווקית צריכה לבוא לידי ביטוי במודעות פרסום ותכנים שיווקיים מסוגים שונים. אלו יופיעו בפלטפורמות השונות ויביאו לחשיפה והמרות.

הכנת התכנים הפרסומיים היא תפקידו של משרד הקריאייטיב. שם נמצאים כל אנשי המקצוע אשר יכולים לתרגם את המסרים השיווקיים שרוצים להעביר לקהל אל השפה השיווקית הנכונה שתופיע במודעות ובתכנים השיווקיים. 

לצורך הדוגמה, משרד הקריאייטיב יכול להכין עבור העסק את אריזות המוצרים שיופיעו בנקודות המכירה. את השקיות בהן יארזו את המוצרים. את הקמפיינים ברשתות החברתיות, שלטי החוצות, העיתונות והטלוויזיה, ובכל יתר המקומות בהם תרצו לפגוש את הקהל. 

משרד קריאייטיב מעניק לעסק את כל השירותים לצורך קידום העסק, פרסומו וצמיחת המכירות, ומאפשר לקברניטי העסק להתפנות אל הניהול השוטף והתכנון האסטרטגי של העסק.

פלטפורמות שיווק דיגיטלי

פלטפורמות שיווק דיגיטלי

עולם השיווק והפרסום בימינו עושה שימוש רב בפלטפורמות שיווק דיגיטלי, ולכן אנו זקוקים לקריאייטיב דיגיטל המנוסה בפלטפורמות אלו. לא במקרה ישנו עיסוק נרחב בפלטפורמות אלו – שם נמצא קהל הצרכנים.

באמצעות המדיה הדיגיטלית כל עסק יכול להגיע בקלות לקהל רחב, גם בארץ וגם בעולם. הפלטפורמות הדיגיטליות מאפשרות לעסקים לעשות זאת בעלויות נמוכות מאשר בעבר.

יתר על כן, פלטפורמות שיווק דיגיטלי מעניקות למפרסמים יכולות טירגוט יוצאות דופן. אם נסתכל לדוגמה על הרשתות החברתיות, אלו מחזיקות במידע רב על המשתמשים. כך העסק יכול להשיג פילוח מדויק ולבנות קמפיינים אפקטיביים בהתאם לקהלי המטרה.

מייד נזכיר כמה מהפלטפורמות לשיווק דיגיטלי, אך לפני כן ברצוננו להדגיש נקודה חשובה. גם בחירת הפלטפורמות בהן נשקיע משחקת תפקיד חשוב. לכל פלטפורמה יש את הקהלים שלה, ואת צורות הפרסום האופייניות לה ומתאימות לקהל המשתמשים שלה.

לכן, בחירת הפלטפורמות חייבת לקחת בחשבון את מאפייני קהל היעד שאליו רוצים לפנות. וכמובן בניית קמפיין המתאים לצורת העבודה בפלטפורמות והרגלי הגלישה של הגולשים.

אולי זה נשמע קצת דרמטי, אך אין זו קלישאה – המדיה הדיגיטלית שינתה את חוקי המשחק במובנים רבים. ועל מנת להצליח בה יש צורך באנשי קריאייטיב המבינים את המדיה הזו (כאלה שיודעים כיצד לפעול בה).

לצד יתרונותיה, בואו לא נשכח שגם בשיווק דיגיטלי התחרות גבוהה.

בין הפלטפורמות לשיווק דיגיטלי ניתן להזכיר רשתות חברתיות כמו:

 • פייסבוק
 • אינסטגרם
 • יוטיוב
 • טוויטר
 • טיקטוק
 • לינקדאין


עוד פלטפורמות חשובות לקריאייטיב דיגיטל הן מנועי החיפוש. מנוע החיפוש המוביל בארץ וגם בעולם, הוא גוגל. אך ישנם גם מנועי חיפוש אחרים כמו Yahoo ואחרים, אשר יכולים להיות רלוונטיים עבור קהלים מסוימים, בעיקר בחו״ל.

ניתן לפרסם גם באמצעות דיוור מקוון, שיטת פרסום הנחשבת ליעילה מאוד (כאשר מבצעים אותה נכון), אך היא דורשת מאגר לקוחות שמסרו לכם את כתובות האימייל שלהם ומותר לפנות אליהם.

כמו כן יש לנו את אפליקציות המסרים הניידים, כמו למשל וואטסאפ וטלגרם, שגם הן משמשות כפלטפורמות שיווקיות, ואתרי אינטרנט, בלוגים ופלטפורמות לקידום תוכן כמו טאבולה ואאוטבריין.

כלים לניתוח נתונים

כלים לניתוח נתונים

קמפיין שיווקי ופיתוח עסקי דורשים ניתוח נתונים. עלינו תמיד לדעת כיצד הקהל מגיב לקמפיין שלנו והדבר דורש ניתוח לפרטי פרטים. על כל מודעת פרסום נרצה לדעת כמה אנשים הקליקו עליה, אילו תוצאות השגנו וכמה זה עלה לנו.

כך נוכל לדעת מהן עלויות הפרסום וגם לערוך השוואה בין אלטרנטיבות שונות על מנת לבחור את הפרסום האפקטיבי ביותר.

אין מדובר אך ורק על איזה נוסח ועיצוב מודעה מוצלחים יותר, אנו רוצים לדעת הכל על התנהגות הצרכנים ואפילו באילו ימים אנו מקבלים תוצאות יותר טובות.

לצורך כך ישנם כלים שונים המאפשרים לנו לנתח את הנתונים. באמצעות כלי האנליטיקס נוכל להבין מי הם הלקוחות שלנו, לערוך תחזיות ולייעל את התוצאות.

ישנם כלים שונים לניתוח נתונים, חלקם חינמיים ומסופקים על ידי הפלטפורמות בהן אנו מפרסמים, כמו למשל גוגל אנליטיקס או Insights של פייסבוק.

אך ישנם גם כלים אנליטיים אחרים בתשלום המאפשרים לכם להפיק תובנות מתקדמות יותר ולנתח סוגים שונים של מדיה, ובעצם לנהל את הקמפיינים.

להלן מספר כלי אנליטיקה מובחרים:

 

באמצעות כלים לניתוח נתונים ניתן לקבל נתונים דמוגרפיים על הקהל שלכם, לדעת מהי רמת המעורבות במדיה החברתית (לייקים, שיתופים, תגובות), את הערוצים דרכם מגיעים גולשים, את ימי ושעות הפעילות ועוד תובנות חשובות לצורך הבנת הקהל ושיפור הקמפיין.

לימודי קריאייטיב – האם זה כדאי?

אם אתם מחפשים עבודה מעניינת שתאפשר לכם לבטא את היצירתיות שלכם, כזאת שתאתגר אתכם ליצור קמפיינים המשפיעים על דעת הקהל ושוק הצרכנים, יתכן שלימודי קריאייטיב הם עבורכם.

כפי שכבר אמרנו בהתחלה, בתוך צוות הקריאייטיב ישנם אנשים מתחומים שונים, כך שאתם יכולים להשתלב בו גם בתור קופירייטרים וגם בתור גרפיקאים או תפקידים אחרים.

זהו גם תחום שניתן לגדול בו ולעבוד בתור ארט דיירקטור או מנהלי קריאייטיב. מי שעוסק בתחום תמיד נמצא בחזית השיווקית וזוכה להיות מעורב בתהליכי מיתוג ופרסום עוד לפני שהשוק זוכה לראות אותם. זוהי עבודה שיש בה סיפוק רב.

אתם בוודאי מבינים את מקומו המרכזי של הפרסום בחיינו ובעולם העסקים, ומכאן שזהו תחום מבוקש שתמיד יש בו עבודה. אנשי קריאייטיב יכולים להשתלב במשרדי פרסום, סוכנויות דיגיטל, חברות פרטיות העושות את הקריאייטיב In-House, חברות הפקה ואפילו בתור פרילנסרים ומנהלי מדיה חברתית.

איך להיות קריאייטיבי בכמה צעדים פשוטים

איך להיות קריאייטיבי

קריאייטיביות היא תכונה חשובה בכל תחומי החיים, בין אם אתה קופירייטר בצוות הקריאייטיב, יוצר מוזיקלי או מנהל העוסק בפיתוח עסקי. אך האמת שלפעמים קשה מאוד לשמור על היצירתיות, בעיקר אל מול כל הסחות הדעת שבחיינו והתקבעות על דפוסי מחשבה.

החדשות הטובות הן שאנו יכולים לאמן ולשפר את היצירתיות שבתוכנו. אנו יכולים להרגיל את המוח שלנו לדפוסי המחשבה היצירתיים, וזה יכול לעזור לנו.

להלן כמה צעדים שיכולים לעזור לכם להיות יותר קריאייטיביים:

 1. חפשו את הסביבה השקטה – סביבה שאין בה הסחות דעת מאפשרת לכם לא רק להתרכז, אלא גם מסייעת לכם לגלות את היצירתיות שבתוככם. לפעמים תצטרכו כמה רגעים, או אף יותר, להיות לבד. וכאשר אתם לבד ולכאורה משתעממים, הדמיון יכול להתחיל לפרוח; וזה בדיוק מה שאתם צריכים עבור היצירתיות. אתם יכולים להשתעשע עם כל מיני רעיונות בראש, לבד ובלי שאף אחד ישפוט אתכם. חלקם אולי עשויים להיות מגוחכים, אבל זה בסדר. זה סימן שאתם מסתגלים לחשיבה מחוץ לקופסה.

 

 1. סיעור מוחות – סיעור מוחות הוא אחד הכלים החשובים של צוותי עבודה ומשתמשים בו לא רק בתחום הקריאייטיב. בסיעור מוחות נזרקים כל מיני רעיונות לאוויר. כל אחד נותן השראה לאחר ובזמן קצר ניתן להעלות כמות גדולה של רעיונות ולעלות על איזה חוט מחשבה משותף ממנו יצאו רעיונות גדולים.

 2. חפשו השראה – השראה אין פירושה להעתיק רעיונות מאחרים. השראה פירושה ליצור את הגירוי הנכון במוח השובר את דפוסי המחשבה הרגילים. אולי תקבלו אותו מקמפיינים של אחרים, אך באותה המידה זה יכול לבוא מהתבוננות ביצירת אומנות או הליכה קצרה בפארק.

 

 1. שנו את השגרה – נוסעים לעבודה כל יום באותה הדרך? מזמינים אוכל תמיד מאותה המסעדה ואוכלים את אותה המנה? רואים את אותן תכניות טלוויזיה ועוסקים באותן פעילויות פנאי? אלו הם בדיוק הדברים המקבעים את המוח לדפוסי חשיבה קבועים שאינם מעודדים את היצירתיות. נסו לעשות משהו שונה, בין אם זה במהלך יום העבודה או פעילויות הפנאי. נסו מאכלים חדשים, נסו להקשיב למוזיקה בסגנונות שונים.

 2. הסתובבו עם מחברת וכלי כתיבה – אולי חלף לכם איזה רעיון בראש, אבל הוא עדיין בשלבו הגולמי ואתם לא ממש יודעים מה לעשות איתו. יתכן שיש לכם התחלה טובה, אפילו אם זה לא יהיה שימושי כרגע. אך כאשר הרעיון לא מעובד הוא פשוט נשכח במהרה. הקפידו לרשום את כל הרעיונות הללו שפתאום צצים במוחכם, ברגעים של חוסר השראה תוכלו לחזור למחברת הזו ולעורר מחדש את היצירתיות.

האמת הלא מצונזרת: יצירתיות יש בכל אחד מכם!

אנו מקווים מאוד שהמדריך שלנו סייע לכם להיות יותר קריאייטיבים, וגם אם לא – תמיד תדעו שקופירייטינג לגאסי הגב שלכם! אנו ידועים בתור כאלה שמספקים שירותי קופירייטינג קריאייטיבים בטירוף, לכל סוגי העסקים, במגוון שפות ובזמנים סופר מהירים.

אצלנו תוכלו לרכוש: קופירייטינג לאתרי אינטרנט, קופירייטינג למיילים וניוזלטר, קופירייטינג לפוסטים ברשתות החברתיות וכתיבת מאמרים מקצועיים. אז למה אתם מחכים? עוד שנייה נגמרות לנו המילים…

השירותים שלנו

שתפו את הפוסט

צור קשר

ניתן לחייג למספר 050-4237575
או למלא את הטופס:

מוכן להגדיל את הטראפיק,
הלידים והמכירות

בפי 10 לפחות?

מאמרים נוספים לקריאה

קופירייטינג באנגלית

קופירייטינג באנגלית: המדריך האחד והיחיד לכתיבת תוכן שיווקי באנגלית בצורה מקצועית

כולנו למדנו אנגלית בבית הספר ברמה כזו או אחרת, אך קופירייטינג באנגלית זו כבר דרמה אחרת. על מנת לכתוב תוכן שיווקי באנגלית בצורה מקצועית (כזה שלא יבייש את האמריקאי הממוצע), יש צורך ביותר מ-5 יחידות אנגלית. על כותב התוכן להכיר את השפה האנגלית ברמה של שפת-אם, לבנות מערך אסטרטגי שלם ולבצע שימוש בכלים מקצועיים שנועדו למקסם את כישורי הכתיבה שלו בכלל ואת הטקסטים שהוא כותב בפרט.

קרא עוד »
סטוריטלינג: למכור יותר מוצרים ושירותים על ידי סיפורים

סטוריטלינג: למכור יותר מוצרים ושירותים על ידי סיפורים

סטוריטלינג הוא כלי יעיל ואפקטיבי במיוחד, המסייע למיטב בעלי העסקים בעולם למכור, לשווק ולמתג מוצרים/שירותים שונים על ידי סיפורים ייחודיים. שילוב סטוריטלינג בתמהיל העסקי הוא חובה, וכאן ננסה להעביר לכם את כל הסיבות שמבססות את זה.

קרא עוד »
mistakes

50 טעויות קריטיות בקופירייטינג שחובה להימנע מהן 

יש טעויות שקל לתקן את הנזק שהן מחוללות ויש טעויות שיכול לקחת שנים (והרבה מאוד כסף) לתקן אותן. במדריך הבא נציג בפניכם את כל הטעויות שניתן לבצע בקופירייטינג על מנת שתוכלו ליהנות מעוצמה של קופירייטינג ותוכן ברמת Topstandart.

קרא עוד »

מוכן להגדיל את הטראפיק,
הלידים והמכירות

בפי 10 לפחות?